Nyt on kunnallisvaalit kohta ja heikolta näyttää, että mano pääsee minkään kunnan hallitukseen häärää. Hän miettii Tamperetta tai Helsinkiä jossa lähtis ehdolle. Ongelmana vain on se, ettei Manolla ole aitoja kannattajia lainkaan ja ei ole myöskään SKE:n jäsen enää. Mano on yksinkertaisesti leipastu SKE:stä ulos.
Kuitenkin Mano uskoo olevansa taistossa mukana ja näin ollen uhoaa pitää taas miekkareita.... mutta voi voi manoa raukkaa. Hän ei tule saamaan nytkään kannatusta juuri lainkaan.
Mano de Wit on ajettu nurkkaan!
Anonyymi
3
113
Vastaukset
- Anonyymi
Valetta, MdW:n sohvamiekkareilla on ollut katsojia. Loppukesän sohvamiekkareiila oli yli 10 katsojaa. Viimeisessä MdW:n suurmiekkarissa Seinäjoella ei ollut edes 10 ihmistä. Eli suosio on melkein kaksinkertaistunut.
- Anonyymi
Manon tavoitteena on päästä kuntavaltuutetuksi Tampereella ja tulla valituksi Tampereen pormestariksi.
- Anonyymi
Manon kotimiekkareiden suosio on pudonnut raskaasti. Katsojia on hyvin vähän striimeillä. Eipä ihme, samaa tyhjänpäiväistä jankutusta alusta loppuun. Rahaa kuulemma kuitenkin tarvitaan. Heh.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692703
- 632634
- 681782
- 241617
- 201540
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91470- 151382
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81197- 291131