Persut eivät salli maahanmuuttoa. Siksipä eivät persut hyväksy huolenpitoa vanhuksista. Ketkä meitä enää hoitavat, jos ei maahanmuuttajat? Persut vaikenevat tästä tosiasiasta. Maahanmuuton vastustamisesta tulee enemmän ääniä kuin vanhusten hoidosta.
Perussuomalaiset huijaa vanhuksia
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vanhukset eivät kiinnosta Perussuomalaisia. Persuja kiinnostaa vain äänten kalastaminen.
Persujen tavoite on nimenomaan prioirisoida rahankäyttöä siten että otetaan pois kaikista kehitysmaiden hyysäämisestä ja panostetaan omien sairaanhoitajien palkkojen korottamiseen ja suomen vanhuksien hoitamiseen. Miten tää ei ole vieläkään mennyt perille sulle vaikka hoettu jo monta kymmentä vuotta??
Elintasopakolaisista+työlistynyt+10%+niin+mitä+niitä+tänne+rahnataan,+eläteiksi+ja+bisnesmiehille+niistä+maksetaan+miljoonakorvaukset+joka+vuosi,+sprä+tienaa+satojamiljoonia+joka+vuosi+hyysäämällä+niitä.
Vasemmistoliitto ja sosiaalidemokraatit leikkasi Suomen vanhustenhoidosta vihreiden ja kokoomuksen kanssa 2011.
Hahhah. Sairaanhoitajien palkankorotukset ja vanhustenhoidon kaikki rahat ovat menneet suoraan mamujen epäonnistuneeseen kotouttamiseen. Tämä on ihan pääsyy Persujen kannatukseen.
Koetko että sun tehvätä on levittää alituisesti haitallisia demokratian vastaisia valeuutisia? Kuka maksaa? Joka tapauksessa sun henkilökohtainen velka Suomen kansalle kasvaa kokoajan.
Aloituksen voi vääntää kysymyksen suuntaa, ketäpä perussuomalaiset eivät huijaisi`?
Tässä vetäisee taas antipersu sellaiset yksinkertaistamisen huiput, joka sisältää suurimmaksi osaksi valhetta, mutta pääosin vain antipersun yksinkertaisuuden esiin nostamaa tyhmyyttä.
Tyhmyyttä tai ei mutta vanhuksia vituttaa.
Sanoisin, että eipä tuolta pohjalta juurikaan. Eräänlainen heitto, jolle ei löydy oikein kantoa, edes vanhuksien keskuudessa. Eli "ulkopuolisen" "populistista" tarinaa.
Maahanmuuttajat ovat vastuullisempia hoitajia kuin alkuperäissuomalaiset. Eivät havittele parempia ja helpompia hommia. Hoitajatarve on tosi iso. Tätä huolta eivät persut jaa eivätkä esitä vaihtoehtoja hoitajahenkilöstön saamiseksi.
Taas mennään sillä yleis-mutulla. Maahanmuuttajia on erinlaisia, siksi on väärin, että meillä kaikkia maahan saapuvia, kutsutaan maahanmuuttajiksi. Kuitenkin se epätoivottu materiaali, koostuu valitettavasti määrätyn "suuntauksen" ihmisillä, jotka eivät sovellu ja sopudu yleisesti länsimaisiin kultuureihin, vaan kokevat sen viholliseksi.
Maahanmuuttajathan ovat persussuomalaistenkin mielestä tervetulleita, mutta vain ne jotka haluavat kuulua suomalaiseen yhteiskuntaan ja osallistua siihen. Tuohon porukkaan ei valitettavasti lukaudu valtaosa tänne saapuneista. Heitä kutsuttakoot pakolaistaustaisiksi.
Meidän olisi siis saatava keskustelu käyntiin, ja tarkennettava mistä keskustelemme, mutta nyky ilmapiirissä se on mahdotonta, koska välittömästi leimautuu rasistiksi ja vihapuhujaksi, jos kirjoittaa tai puhu selkeästi asiaan liittyvistä ongelmista.
Sinähän sen sanoit. Eli pistäpä nyt keskustelu käyntiin, kun kerta osaat. Osasithan jo tuomita aloittajan.
Muistetaan että 2011 vasemmistoliitto ja sosiaalidemokraatit meni vastoin vaalilupauksia hallitukseen 2011 jakelemaan tukipaketeita ympäri Eurooppaa suomalaisten veronmaksajien kustannuksella. Äänet kerättiin eurovastaisuudella. Vaalien mentyä yhtäkkiä Eu ja euro olikin noille hyvä asia kun noiden puolueiden johtajille Jutta Urpilaiselle ja Paavo Arhinmäelle tuli tilaisuus päästä ministeriksi kokoomuksen johtamaan hallitukseen. Tuo hallitus leikkasi Suomen vanhustenhoidosta ja nosti eläkeikää sekä lisäsi verotusta josta kärsi eniten köyhimmät suomalaiset ihmiset. Vihreät oli tietysti mukana tuossa hallituksessa. Vihreä liike perustettiin itä Saksassa tuhoamaan läntinen talous ja sisäinen turvallisuus. Nyt on taas nuo samat puolueet hallituksessa lahjoittamassa Italiaannkin miljardeja euroja suomalaisten veronmaksajien rahaa. Italian pääministeri sanoi jo kesällä että iso osa elvytysrahoista menee Italian mafialle. Hävitöntä touhua.