Valehtelu ja jatkuva oman edun tavoittelu harvemmin kantaa hedelmää. Luulis että kun ikääkin on mittarissa jo sen verran että elämässä olisi jotain oppinut, mutta ei.
Opitko ikinä rehellisyyteen
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sen vaan tietää kun viesti ei osu kohdilleen. Kyllä näitäkin on.
Tuota kantsii kysästä noilta Myrkynvihreiltä, nehä valehtelee aina ku naamasa aukasee
Näin se on. Myrkyllisyys paistaa läpi, että helottaa.
Jotenkin huvittavia nämä. Yritetään saada se oma räkä tarttumaan umpimähkään rykimällä. Lopulta jää vaan omaan huuleen.
Kaltaisesi psykopaatti-narsisti ei pysty ikinä ottamaan vastaan tosiasioita itsestään.
Äitisi olisi pitänyt abortoida sinut.
Ainoa psyko täällä taidat olla valitettavasti sinä.
Sanoppa muuta, taitaa joku hapankorppu puhua itsestään...
miten on oman elämäsi laita kun tästä kysyt täällä etkä irl? täällä on anonyyminä toki varmasti hetken vapauttavaa kun saa purkaa nimettömästi omasta mielestään ehkä hienostikin kirjoitettua pätemistä joka ei kosketa tai tavoita ketään
Ehkä hän kokee olevansa jonkinsortin mielipidevaikuttaja, mitä lie omenoita koittaa omaan koriinsa saada.
Minä oon ruvennut ihan huvikseni valehtelemaan ihmisille. Se on hauskaa hupia ja saa omat asiansa pidettyä samalla piilossa, kun keksii erilaisia tekosyitä ja tarinoita. Jos jään kiinni valheista, niin sillä ei ole mitään merkitystä.
Jäkäjäkäjäkä🤣
En tiedä onko tällainen käytös lisääntynyt Trumpin myötä, mitä isot edellä sitä pienemmät perässä. Tekee jollain tavalla sallivammaksi, kun esimerkkejä tulee monesta suunnasta. Valitettavan totta.
Voi koskea myös aloittajaa itseään...