Paikkavaraukset pitäs pistää jo meneen. Tahdotko mies?
Aattelin jos kymmenen tai parikymmentä vierasta molemmilla max? Ettei sen isompia häitä.
Aattelin jos kymmenen tai parikymmentä vierasta molemmilla max? Ettei sen isompia häitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Pakko todeta, kun näin tämän etusivulla... Äsken vielä tuuletin kämppää ja suljin jo ikkunan... Yhtäkkiä vielä äsken kävi aaveenvilu, tiedättehän, sellainen luonnottoman pakkasmainen, järvenjäinen vihlaiseva kylmyys kropan läpi, sellainen vouhh... Hieman vavahduttava... Hrrrr, hyi olkoon. Keitänpä teetä. Rauhoittaa... - cu-
No tuo oli enemmän leikkiä kuin tulevat häät. Että kuparikin voi ottaa ihan rennosti siellä. Rauhoitut ja hengität syvään. Kyllä se siitä pieni ihminen helpottaa.
Juuh...*hengittää syvään, sisään ulos, uuuhaaaa.... pitää muistaa hokea jotain kliseistä mantraa. Teekuppikäsi tärisee hieman jälkishokkia. Muista mantra... Ja heeenngggittyys... - cu-
Miten sun mantra menee? Ei naimisiin vai ei naisiin?
Mantranjankutus auttoi :) eikä nai...misiin. Öitä. - cu-
Hmm, sussahan olisi haastetta naiselle.
Saattaisi olla *lievä hymy*. Riippunee siitäkin, minkälaisen vieheen nainen kalastusosastolta löytää ja hallitseeko hän sen käytön. Mutta nyt maate, ajastin aikaisen räjäytyksen. Öitä :)
Hänenkin hymynsä on lievä. Sen ketä kaipaan. Hampaat ei näy millään. Hyvää yötä sinnekin.
Olisit nyt kertonut missä ne häät vietätte. Tultais koko palstan voimin varastamaan morsian.
Ei ole paikkaa varattu kun mies ei vastaa. Yks panikoi ja muut on missä lie.
Omat hautajaiset todenäköisempi vaihtoehto.
Sehän on ajoituksesta kiinni. Hyvin suunniteltuna keritään molemmat.
Mä en ole ikinä haaveillu naimisiin menosta tai häistäkään. Ehkä olen aina jo lapsesta asti tiennyt etten ole niin nätti ett naimisiin menisin.
Höh. Etkä ole koskaan huomannut miten rumia ne morsiamet usein on? Ei ole ulkonäöstä kiinni rakkaus.
Kyllä se on ulkonäöstä kiinni, ulkonäköön ensimmäiseksi kiinnitetään huomiota ja jos ei ulkonäkö miellytä silmää, niin ei haluta edes tutustua.
Ei se ole ihan noin yksinkertaista. Ulkonäkö ei riitä mihinkään. Pitää olla jotain enemmän.
Haaveilispa eräs nainen häistä kanssani ja vielä parempaa jos suunnittelis. Olis kiva nähdä hänet iloisena.
Oletko sä nähnyt hänet surullisena sitten?
No en. Mutta haluaisin nähdä rakastuneena ja iloisena siitä, että saa rakkaansa, ja että se rakas olisin minä.
Hymyn olen nähnyt.
Onko häämusiikki jo valittu? 😂https://m.youtube.com/watch?v=OVJ2tA4Stz8
Näkisithän sä noin kun tulisit katsomaan ja antaisit itsesi mulle :)
Mun on vaikea uskoa tota. Anteeksi.
Sitä että hän olisi onnellinen sinut saadessaan? Eihän sitä tarvitse anteeksi multa pyytää, jos et luota.
Menisin heti paikalla hänen luokseen jos luottaisin siihen, että hän minut haluaa. Pyytäisin samantien vaimoksikin.
Tiedät siis missä hän asuu? Miksi et luota?
En tiedä missä asuu. Olen niin tyhmä ja muutenkin inhottava luonteeltani. En usko että haluaisi mut
Hyvää yötä.
Hyvää yötä. Aloitus oli sellaiselle, joka tietää missä asun.