Miksi pelkäätte Vasemmistoliitoa?

Miten ihmeessä täällä perussuomalaisten kannattajiksi tituleeraavat henkilöt pelkäävät niin paljon Vasemmistoliittoa. Vasemmistoliiton mielletään ymmärtääkseni olevan lähempänä kommunismia kuin muiden puolueiden
Vas. kannatus on puolet perussuomalaisten kannatuksesta, mutta siitä huolimatta kaikki negatiivisena koetut asiat sysätään heidän syykseen.
Outoa pelkäämistä.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Niin siis nyt meni jotenkin ohi. Pelkääkö sitä joku täällä ja mistä niin sitten päättelet?

Äänestä
  • Vasemmistoliitto riistää köyhiltä rahat

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasemmistoliitto riistää köyhiltä rahat

    vasemmistoliitto hypettää vasemmistoanarkiaaaa ja väkivaltaisuuksia

    Äänestä

  • Eihän kukaan heitä pelkää. Supokin sanoo että eivät ole mikää uhka

    Äänestä

Ei mielletä. Suomessa ei ole enää kommunismia tavoittelevia eduskuntapuolueita. Vasemmistoliitto on reformistinen vasemmistopuolue, joka ei tavoittele vallankumousta eikä maan täyssosialisointia.

Äänestä

onko vasureilla nyt tavoite asetettu 200 miljoonaan uhriin ??

Äänestä

Vihervasemmisto tavoite on suosia jihadisteja ja alistaa suomalaiset kommunismin puuttuessa lähialueelta islamiin.

Äänestä

Vasemmistolaisuus on autoritäärinen aate joka pyrkii pakkolunastamaan yksityistä omaisuutta tulonsiirtopolitiikkaansa varten. Tämä on hulluutta mikäli Suomen pitää toimia koko maailman sosiaalitoimistona

Äänestä
  • Vasemmistolaiset valitsivat kaksi pölvästiä peräkkäinen puheenjohtajiksi, pelkkä halpa kopio Vihreistä,ei ihme että puolueen kannatus laskee kokoajan.Ps täytyy olla melkoinen ääliö joka menee näitä pölvästejä äänestämään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vasemmistolaiset valitsivat kaksi pölvästiä peräkkäinen puheenjohtajiksi, pelkkä halpa kopio Vihreistä,ei ihme että puolueen kannatus laskee kokoajan.Ps täytyy olla melkoinen ääliö joka menee näitä pölvästejä äänestämään.

    Vasemmistoliiton nykyinen missio on tukea väkivalta-anarkisteja ja kerätä tyytymättömien ääniä turvallisesti ruotsalaisen pääoman hallittaviksi ja käskettäviksi

    Äänestä

Persu tosiaan pelkää vasemmistoliittoa. Edes verotarkastajaa persu ei pelkää, tulot ovat piilotettu taitavasti.

Äänestä

Mitä nuo saaneet aikaiseksi , ei mitään merkittäviä , köyhät ovat köyhtyneet entisestään , vain kovia puheita pidetään ennen vaaleja , sitten lepäillään tekemättä mitään. Edes korona aikana eivät ole saaneet kansalaisten ostovoimaa tuettavan ,kuten eläkeläisten esimerkiksi , vain varakkaita tuetaan ilman vastinetta.

Äänestä
  • Vaikeaa kun nuo "pelkääjät" panevat kaikesta hanttiin. Eikä ihme sillä olivathan he vaaleissa ainoita, jotka olivat valmiita jatkamaan sipilän heikko-osaisiin kohdistuneita leikkauksia. Vai oliko sittenkin harkimokin?

    Äänestä

Olen saman huomannut. Kaikki mikä poikkeaa ps-oletettujen (ovatko edes jäseniä) ajattelusta on hieman laveasti katsottuna kommunismia.

Äänestä

En kommentoi persuja, mutta jokaisen suomalaisen veronmaksajan kannatttaa tarkkailla Vasemmistoliiton(kommunistien) edesottamuksia.

Äänestä
  • Mikä ihme saa ihmiset niin sekaisin että menevät äänestämään Vasemmistoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä ihme saa ihmiset niin sekaisin että menevät äänestämään Vasemmistoa.

    Muista, juuri punaiset junailivat jutut siten että te pummit voitte makailla yhteiskunnan siivellä kehdosta hautaan.

    Äänestä

Kommunistit ja vihreät ovat jo ilmoittaneet itsenäisyyspäivän protesteistaan.

Helsinki ilman natseja -mielenosoituksen takana ovat tapahtumatietojen mukaan A-ryhmä, Varis-verkosto, Helsingin Vasemmistonuoret ja Kurdistan-solidaarisuusverkosto. Nimensä mukaisesti mielenosoituksella pyritään järjestäjien mukaan vastustamaan äärioikeistoa.

Äänestä
  • Kuka älykääpiö siis vastustaa itsenäisyyttä?

    Äänestä

Yksi syy on että köyhien auttaminen pitää toteutua kristillisten arvojen ehdoilla eikä köyhän omilla ehdoilla koska se johtaa avun väärinkäyttöön

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten ihmeessä täällä perussuomalaisten kannattajiksi tituleeraavat henkilöt pelkäävät niin paljon Vasemmistoliittoa. Vasemmistoliiton mielletään ymmärtääkseni olevan lähempänä kommunismia kuin muiden puolueiden
Vas. kannatus on puolet perussuomalaisten kannatuksesta, mutta siitä huolimatta kaikki negatiivisena koetut asiat sysätään heidän syykseen.
Outoa pelkäämistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu