Miten ihmeessä täällä perussuomalaisten kannattajiksi tituleeraavat henkilöt pelkäävät niin paljon Vasemmistoliittoa. Vasemmistoliiton mielletään ymmärtääkseni olevan lähempänä kommunismia kuin muiden puolueiden
Vas. kannatus on puolet perussuomalaisten kannatuksesta, mutta siitä huolimatta kaikki negatiivisena koetut asiat sysätään heidän syykseen.
Outoa pelkäämistä.
Vas. kannatus on puolet perussuomalaisten kannatuksesta, mutta siitä huolimatta kaikki negatiivisena koetut asiat sysätään heidän syykseen.
Outoa pelkäämistä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Niin siis nyt meni jotenkin ohi. Pelkääkö sitä joku täällä ja mistä niin sitten päättelet?
Vasemmistoliitto riistää köyhiltä rahat
vasemmistoliitto hypettää vasemmistoanarkiaaaa ja väkivaltaisuuksia
Eihän kukaan heitä pelkää. Supokin sanoo että eivät ole mikää uhka
Ei mielletä. Suomessa ei ole enää kommunismia tavoittelevia eduskuntapuolueita. Vasemmistoliitto on reformistinen vasemmistopuolue, joka ei tavoittele vallankumousta eikä maan täyssosialisointia.
onko vasureilla nyt tavoite asetettu 200 miljoonaan uhriin ??
Vihervasemmisto tavoite on suosia jihadisteja ja alistaa suomalaiset kommunismin puuttuessa lähialueelta islamiin.
Vasemmistolaisuus on autoritäärinen aate joka pyrkii pakkolunastamaan yksityistä omaisuutta tulonsiirtopolitiikkaansa varten. Tämä on hulluutta mikäli Suomen pitää toimia koko maailman sosiaalitoimistona
Vasemmistolaiset valitsivat kaksi pölvästiä peräkkäinen puheenjohtajiksi, pelkkä halpa kopio Vihreistä,ei ihme että puolueen kannatus laskee kokoajan.Ps täytyy olla melkoinen ääliö joka menee näitä pölvästejä äänestämään.
Vasemmistoliiton nykyinen missio on tukea väkivalta-anarkisteja ja kerätä tyytymättömien ääniä turvallisesti ruotsalaisen pääoman hallittaviksi ja käskettäviksi
Persu tosiaan pelkää vasemmistoliittoa. Edes verotarkastajaa persu ei pelkää, tulot ovat piilotettu taitavasti.
Mitä nuo saaneet aikaiseksi , ei mitään merkittäviä , köyhät ovat köyhtyneet entisestään , vain kovia puheita pidetään ennen vaaleja , sitten lepäillään tekemättä mitään. Edes korona aikana eivät ole saaneet kansalaisten ostovoimaa tuettavan ,kuten eläkeläisten esimerkiksi , vain varakkaita tuetaan ilman vastinetta.
Vaikeaa kun nuo "pelkääjät" panevat kaikesta hanttiin. Eikä ihme sillä olivathan he vaaleissa ainoita, jotka olivat valmiita jatkamaan sipilän heikko-osaisiin kohdistuneita leikkauksia. Vai oliko sittenkin harkimokin?
Olen saman huomannut. Kaikki mikä poikkeaa ps-oletettujen (ovatko edes jäseniä) ajattelusta on hieman laveasti katsottuna kommunismia.
En kommentoi persuja, mutta jokaisen suomalaisen veronmaksajan kannatttaa tarkkailla Vasemmistoliiton(kommunistien) edesottamuksia.
Mikä ihme saa ihmiset niin sekaisin että menevät äänestämään Vasemmistoa.
Muista, juuri punaiset junailivat jutut siten että te pummit voitte makailla yhteiskunnan siivellä kehdosta hautaan.
Kommunistit ja vihreät ovat jo ilmoittaneet itsenäisyyspäivän protesteistaan.
Helsinki ilman natseja -mielenosoituksen takana ovat tapahtumatietojen mukaan A-ryhmä, Varis-verkosto, Helsingin Vasemmistonuoret ja Kurdistan-solidaarisuusverkosto. Nimensä mukaisesti mielenosoituksella pyritään järjestäjien mukaan vastustamaan äärioikeistoa.
Kuka älykääpiö siis vastustaa itsenäisyyttä?
Yksi syy on että köyhien auttaminen pitää toteutua kristillisten arvojen ehdoilla eikä köyhän omilla ehdoilla koska se johtaa avun väärinkäyttöön