Mielipiteitä sairaankuljetuksesta!

Mielipiteitä sairaankuljetuksesta Rauman seudulla?
111572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oletko ajatellut alkaa kanta-asiakkaaksi?

Äänestä

Juu, ilman olis aika pask jutt.

Äänestä

Satakunnan pelastuslaitoksen Rauman toimipisteen, sairaankuljetus on hoitotasoltaan hyvää. Raumalla toimii myös L4-yksikkö joka on lääkintäesimies. L4 lähtee kaikkiin A ja B kiirellisyysluokan tehtäviin mukaan ja samalla potilaan hoitotaso parantuu. Saadaan aloitettua lääkinnällinen pelastustoiminta jo ennen sairaalaan siirtoa ja antaa näin ollen potilaalle paremman ennusteen.

Äänestä
  • Ihmettelen vaan miten voi olla hyvä hoitotaso, jos kavereilla ei ole edes kaikilla perustason pätevyyttä???

    Äänestä

  • ohhoh kirjoitti:

    Ihmettelen vaan miten voi olla hyvä hoitotaso, jos kavereilla ei ole edes kaikilla perustason pätevyyttä???

    Kavereilla on todellakin perustason pätevyys..

    Äänestä

  • ohhoh kirjoitti:

    Ihmettelen vaan miten voi olla hyvä hoitotaso, jos kavereilla ei ole edes kaikilla perustason pätevyyttä???

    Osuit naulankantaan kommentissasi!

    Äänestä

Kerran olen joutunut heidän palvelujaan käyttämään ja toiminta oli kiitettävää! Tulivat nopeasti paikalle (vaikkakin odottavan aika on pitkä) ja HOITIVAT TYÖNSÄ TEHOKKAASTI SEKÄ HYVIN AMMATTITAITOISESTI. OTTIVAT HIENOSTI HUOMIOON MYÖS POTILAAN HYSTERRISET LÄHEISET. Että kiitoksia vaan!

Äänestä
  • Kiitoksia

    Äänestä

Olisi ihan mielenkiintoista tietää, että mistä tämä Rauman sairaankuljetuksen kyseenalaistaminen johtuu?

Äänestä
  • ...miten Rauman sairaankuljetusta on kyseenalaistettu. Ihan järkevältä keskusteluketjultahan tämä kuulostaa. Ja sitä paitsi,ihmisten olisi syytä kyseenalaistaa aina silloin tällöin kaikille kuuluvia verorahoitteisia palveluja. Rauman sairaankuljetusta enemmän sopisi keskustella Satakunnan hätäkeskuksen toiminnasta.Sitä olisi syytä arvioida aika kriittisesti.

    Äänestä

  • Uppo-nalle kirjoitti:

    ...miten Rauman sairaankuljetusta on kyseenalaistettu. Ihan järkevältä keskusteluketjultahan tämä kuulostaa. Ja sitä paitsi,ihmisten olisi syytä kyseenalaistaa aina silloin tällöin kaikille kuuluvia verorahoitteisia palveluja. Rauman sairaankuljetusta enemmän sopisi keskustella Satakunnan hätäkeskuksen toiminnasta.Sitä olisi syytä arvioida aika kriittisesti.

    Jäin tuossa muutama kevät takaisin itse kaatamani puun alle ja meni jalka poikki. Soitin kännykällä hätäkeskuskseen ja kerroin tilanteen ja olinpaikkani. Oli aika hyvä tunne kun poijjaat tuli ja kampes puun pois päältä ja nostivat varovasti autoon ja kiikuttivat sairaalaan. Kuljetus sujui tosi mukavasti mutta hoitoonpääsyn odottaminen kesti sitten turhan pitkään. Tässä kohtaa kuljetus toimi mutta sairaalassa tökki aika pahasti. Lääkäri vielä vittuili että olisko pitänyt antaa kivunlievitystä odotuksen helpottamiseksi. Lupasin keskustella hänen kanssaan uudelleen kun olen kunnolla tolpillani. Saatanpa kysyä sitten, kuka sitä kivunlievitystä tarvitsee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

Mielipiteitä sairaankuljetuksesta Rauman seudulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu