Loikkauksia suunnitteilla?

Anonyymi

Nyt herätys puoluesihteeri Turpeinen! Uutissuomalaisen mukaan joitakin sinisiä on ilmaissut halukkuutensa ryhtyä perussuomalaisten kuntavaaliehdokkaaksi. Kyseiset luopiot lienevät sinisten kunnallisvaltuutettuja, jotka opportunistisesti tavoittelevat jatkokautta. Puoluesihteeri Turpeisen tulee ottaa puhelin käteen ja soittaa jokaiselle n. 50 valtuutetulle ja kartoittaa tilanne. Epäluotettavat on erotettava hyvissä ajoin ennen kampanjoimisen aloittamista., sillä Soinilais-Vennamolainen puoluekoti ei kaipaa myyriä nurkkiinsa!

Myös sinisen kenttäväen tulee tarkkailla paikallisia valtuutettuja: ovatko jotkut olleet epätavallisen hiljaa ja suunnittelevatko he mahdollisesti sinisen aatteen pettämistä. Epäilyksistä tulee ilmoittaa puoluetoimistoon, joka selvittää asian [email protected]

9

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei puoluejohto kierrä aktiivisesti kenttää? Ei mikään ihme, jos porukalla on loikkaamishaluja, kun koko puolue on tuuliajolla. Joukkoja johdetaan edestä, joten velvollisuuksiin kuuluu vierailla tarkastamassa paikallisjärjestön toimintaa sekä kohtaamassa potentiaalisia äänestäjiä. Tulee myös muistaa, että Sininen tulevaisuus on valtionhoitajapuolue, joten luottoa kyllä löytyy.

      Edeltävä puoluesihteeri sai sinisten rivit suoriksi, vaikka se vaatikin pohjoisessa vähän kovistelua. Nyt tarvitaan tekijämiehiä!

      • Anonyymi

        Soinin liikuttamiseen tarvitaan nosturi ja rekka eikä puolueella ole siihen varaa koska Soini on syönyt kaikki rahat.


    • Anonyymi

      Aivan oikein, joka pettää kerran, pettää AINA !!!

      • Anonyymi

        kataja myös syrjään


    • Anonyymi

      Perussuomalaisena olen sitä mieltä, ettei yhtään sinistä pitäisi huolia takaisin meille ennen kuin seuraavat eduskuntavaalit ovat pidetty. Sen jälkeen tapauskohtaisesti voisi jonkun ottaakin.
      Nimittäin sinisten hyväksyminen tuottaisi äänestäjille epävarmuutta PS:n rehellisyydestä.
      Tässä en sitten tarkoita niitä, jotka silloin kesällä 2017 lähtivät hetkiseksi seuraamaan Soinia, mutta palasivat pikaisesti perussuomalaisiin.

      • Anonyymi

        Tuskin niitä kukaan on edes ottamassa takaisin.


    • Anonyymi

      Mikä on sininen aate? Sen, kun tietäis.

      • Anonyymi

        Mikä on sininen aate, kyllä se on tullut selväksi petturi Soini kuunteli "herkällä korvalla" Sipilää ja Orpoa ja vakuuttui heidän suunnitelmastaan muiluttaa perussuomalaiset pois hallituksesta!

        Ei sopinut nääs arvostella matuinvaasiota, tai muutakaan Sipilä-Orpo kaksikon bisnesideoita.

        Luopiosakkia ne jotka erkani ja lähti matujen peesaajiksi kuten Soini teki useasti julkisesti Ylen uutispätkissä mm. lukio käynneillä.

        Eipä sitä petoksellista hymyä unohda helpolla.


    • Anonyymi

      Noilottaminen on sinisten ideologia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe