Aamulla oli luminen auto pysäköitynä maksulliselle paikalle. Viereisestä kerrostalosta tulee nuori mies paikalle haukotellen. Kysyn oliko pysäköintimaksua, niin herra vastaa: 'Ei kun vaan kävin nopeasti ja just oon lähössä'. Sanoin että sitten tulee 'parkkisakko' niin,nuori herra sanoo, että 'on mulla kiekko, laitoin sen eilen illalla' 😆
Vastaukset 7
- Anonyymi
Siinäpä sai "nuori mies" kunnon opetuksen.
- Anonyymi
Tuskinpa se juippi pystyy edes maksamaan.
- Anonyymi
Tuli minullekin kerran parkkisakko (siis oikea) kun olin piipahtamassa ystävättäreni luona ja menikin yökyläksi ihan yllättäen.
Kyllä kannatti!- Anonyymi
Olikin hyvä ettet lähtenyt kaatokännissä ajamaan.
- Anonyymi
Vähän vastaava, kun pyöräilijän ajaessa jalkakäytävällä niin hänelle huomautellaan, että ajoneuvoilla ei saa ajaa jalkakäytävillä. Siinä sitten pyöräilijä kysyy, että missä hän sitten ajaa. Vastaan, että ajoradalla.
- Anonyymi
Niin, pyöräilijä ei saa ajaa jalkakäytävällä mutta kevyen liikenteen väylällä taas saa ja lain mukaan pitääkin ajaa.
- Anonyymi
Nuori mies tarkoitti "nopealla" hieman eri asiaa kuin parkkipirkko ymmärsi. Hän veti "nopean" varvin tyttöystävänsä kanssa ja oli muuten toki yökylässä koko yön. Sattuuhan sitä väärinkäsityksiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521040
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113984Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust28946Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7844- 89796
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3664Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it188619Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25617- 73597
- 57593