Tunnettu miljonääri tarjosi 500 euroa uimahallissa mielensä pahoittaneelle valtuutetulle - yllätyskäänne: otti rahat
keskiviikko 18.11.2020 klo 19:00
Psykologi Jaana Haapasalo synnytti valtakunnallisen kohun vaatimalla Salon kaupungilta 500 euron korvauksia Salon uimahallissa sattuneesta välikohtauksesta.
Uikkarit päälle ja
7
145
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä helvetti ihmisiä oikein vaivaa. Jos uimahallissa kastuu niin vaaditaan korvauksia. Jokin tässä yhteiskunnassa mättää ja pahasti.
- Anonyymi
Vasemmistoliiton ryhmäkokouksissa istuu jos ei ui. Pitäisi kuulemma olla vauras neitonen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmistoliiton ryhmäkokouksissa istuu jos ei ui. Pitäisi kuulemma olla vauras neitonen.
Rasmin vastustaja, humanisti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rasmin vastustaja, humanisti.
Andersson ehdotti myös 500 euroa alimmaksi perustoimeentuloksi. Summan keksi aatesiskon roiskimisrahasta.
- Anonyymi
Haapala on sitoutumaton.
Ihme älämälö jatkuu aina vaan. Ei ole milläänlailla tärkeä asia.
Joutavilla pitää olla jotain puheen aihetta.- Anonyymi
Haapala sitoutuu aina vaalien edellä vassareihin,otapa asioista selvää! Tosin ensi keväänä sitä omituista muijaa ei huoli KUKAAN!
- Anonyymi
Miksi äärivasemmisto teeskentelee pitävänsä ympäristön puolia?
Viime vuosina vasemmisto on käytännössä lopettanut EU- ja finanssikapitalismikriittisen kampanjoinnin, sillä globaalin rahanvallan vastustamista pidetään ”nationalistisena” ja jopa ”antisemitistisenä” teemana. Samalla kun kansallismieliset ovat onnistuneet monopolisoimaan muutamia vasemmiston vanhoja teemoja, vasemmisto on pyrkinyt monopolisoimaan ympäristöaatteen.
Ympäristöteemalla ratsastaminen on kuitenkin tuottanut vasemmistolle ideologisia ongelmia. Luonnon kannalta tuhoisimpia kehityskulkuja ovat ylikansoitus, elintasopakolaisuus ja talouden globalisaatio. Tehokkain tapa suojella luontoa olisikin se, että länsimaat sulkisivat rajansa elintasoshoppailijoilta, kotiuttaisivat tuotannon ulkomailta sekä lopettaisivat kehitysmaiden tekohengityksen.
Koska tehokkaimmat luonnonsuojelutaktiikat ovat äärimmäisen nationalistista politiikkaa, pyrkii vasemmisto kiinnittämään suuren yleisön huomion käytännössä pelkästään ilmastonmuutokseen. EU-byrokraattien ja suuryritysten johtajien tavoin vasemmisto väittää, että ilmastonmuutos on ”globaali haaste, joka ratkaistaan ainoastaan globaalilla yhteistyöllä”.
Toisin sanoen vasemmisto valehtelee kannattajilleen, että globalisaation synnyttämät ongelmat oikaistaan lisäämällä globalisaatiota entisestään. Koska väitteessä ei ole logiikkaa edes nimeksi, tulee äärivasemmiston ”kapina” ympäristön puolesta jäämään vallanpitäjien eli globaalin finanssieliitin kannalta vaarattomaksi puuhasteluksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1311315Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373843Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1093009Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1152369Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin812035Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1961761Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.299996Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17770Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143725- 53699