Uikkarit päälle ja

Anonyymi

Tunnettu miljonääri tarjosi 500 euroa uimahallissa mielensä pahoittaneelle valtuutetulle - yllätyskäänne: otti rahat
keskiviikko 18.11.2020 klo 19:00
Psykologi Jaana Haapasalo synnytti valtakunnallisen kohun vaatimalla Salon kaupungilta 500 euron korvauksia Salon uimahallissa sattuneesta välikohtauksesta.

7

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä helvetti ihmisiä oikein vaivaa. Jos uimahallissa kastuu niin vaaditaan korvauksia. Jokin tässä yhteiskunnassa mättää ja pahasti.

      • Anonyymi

        Vasemmistoliiton ryhmäkokouksissa istuu jos ei ui. Pitäisi kuulemma olla vauras neitonen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vasemmistoliiton ryhmäkokouksissa istuu jos ei ui. Pitäisi kuulemma olla vauras neitonen.

        Rasmin vastustaja, humanisti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rasmin vastustaja, humanisti.

        Andersson ehdotti myös 500 euroa alimmaksi perustoimeentuloksi. Summan keksi aatesiskon roiskimisrahasta.


    • Anonyymi

      Haapala on sitoutumaton.
      Ihme älämälö jatkuu aina vaan. Ei ole milläänlailla tärkeä asia.
      Joutavilla pitää olla jotain puheen aihetta.

      • Anonyymi

        Haapala sitoutuu aina vaalien edellä vassareihin,otapa asioista selvää! Tosin ensi keväänä sitä omituista muijaa ei huoli KUKAAN!


    • Anonyymi

      Miksi äärivasemmisto teeskentelee pitävänsä ympäristön puolia?
      Viime vuosina vasemmisto on käytännössä lopettanut EU- ja finanssikapitalismikriittisen kampanjoinnin, sillä globaalin rahanvallan vastustamista pidetään ”nationalistisena” ja jopa ”antisemitistisenä” teemana. Samalla kun kansallismieliset ovat onnistuneet monopolisoimaan muutamia vasemmiston vanhoja teemoja, vasemmisto on pyrkinyt monopolisoimaan ympäristöaatteen.

      Ympäristöteemalla ratsastaminen on kuitenkin tuottanut vasemmistolle ideologisia ongelmia. Luonnon kannalta tuhoisimpia kehityskulkuja ovat ylikansoitus, elintasopakolaisuus ja talouden globalisaatio. Tehokkain tapa suojella luontoa olisikin se, että länsimaat sulkisivat rajansa elintasoshoppailijoilta, kotiuttaisivat tuotannon ulkomailta sekä lopettaisivat kehitysmaiden tekohengityksen.

      Koska tehokkaimmat luonnonsuojelutaktiikat ovat äärimmäisen nationalistista politiikkaa, pyrkii vasemmisto kiinnittämään suuren yleisön huomion käytännössä pelkästään ilmastonmuutokseen. EU-byrokraattien ja suuryritysten johtajien tavoin vasemmisto väittää, että ilmastonmuutos on ”globaali haaste, joka ratkaistaan ainoastaan globaalilla yhteistyöllä”.

      Toisin sanoen vasemmisto valehtelee kannattajilleen, että globalisaation synnyttämät ongelmat oikaistaan lisäämällä globalisaatiota entisestään. Koska väitteessä ei ole logiikkaa edes nimeksi, tulee äärivasemmiston ”kapina” ympäristön puolesta jäämään vallanpitäjien eli globaalin finanssieliitin kannalta vaarattomaksi puuhasteluksi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      366
      12330
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1972
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      762
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe