Toukokuussa hallituksen katsoi onnistuneen hyvin n. 25 % vastaajista. Nyt marraskuussa tämä lukema on romahtanut. Ainoastaan 5 % arvioi enää hallituksen onnistuneen hyvin. Hs 20.11.2020
Hallituksen suosio romahtanut
19
54
Vastaukset
- Anonyymi
Äänestäjät heräävät hitaasti todellisuuteen.
- Anonyymi
Joudun hieman korjaanmaan. Tuo 5 % oli Rinteen hallituksen arvio. Nyt 15 % arvioi onnistuneen hyvin. Joka tapauksessa melkein puolet niistä jotka antoivat arvion hyvin toukokuussa olivat kääntäneet arvioinsa huononpaan.
- Anonyymi
Demarit harjoittavat populistista politiikkaa aina kun vaalit ovat tulossa tai kannatuskäyrä laskusuunnassa. Nyt on kuntavaalit tulossa ja hallituksen suosio laskussa. Kun edellisen populistisen kauden vappusatasia ja muita lupauksia ei ole toteutettu, niin mitähän lupauksia on odotettavissa tulevan talven aikana.
PDP =Populistinen demari puolue.- Anonyymi
Ei ole valetta. Marinin hallituksen suosio on laskenut viime keväästä ja ennen vaaleja tehdyt lupaukset on täyttämättä. Jos joku muuta väittää, hän valehtelee.
- Anonyymi
Suomessa on paras hallitus ikinä!
Sanna Marinin hallitusta arvostetaan ja kunnioitetaan niin Suomessa kuin ulkomaillakin, vaikka sitä opposiittiöläiset yrittävätkin muuksi muuttaa.
Ei Suomen yhteiskunnallisia asioita edelleenkään hoideta trollaamalla valheita tai räkyttämällä ilkeyksiä. Räksyttäjiltä puuttu faktat ja silloin heiltä puuttuu kaikki! - Anonyymi
Persuilla on ainoastaan toisten haukkuminen - siinäpä politiikkaa, jota jonkun typeryksen odotetaan kannattavan.
- Anonyymi
Onneksi meillä Suomessa on asiat suhteellisen hyvin ja meillä on hyvä hallitus, johon suurin osa kansalaisista luottaa.
- Anonyymi
Perussuomalaiset on yhteistyökyvytön ja rasistinen äärioikeistolaisuuteen vahvasti kallellaan oleva puolue, jota ei tulla koskaan arvostamaan Suomessa.
Ainahan on niitä yhteiskuntavastaisesti käyttäytyviä änkyröitä, jotka löytävät poliittisen kodin räkyttävistä kaiken vastustajista. - Anonyymi
Aloittajalla joka ymmärtämiseen liittyvä ongelma? LUE ylen uutinen
- Anonyymi
Taas ollaan ottamassa lisä velkaa, kun yhden kerran vanhasen laskelmat ei pidä paikkaansa, ostakaa sille helmitaulu joululahjaksi.
- Anonyymi
Suomalaiset vihdoinkin näkevät tämän kusetuksen, mitä hallitus on maahamme saanut aikaan, hyvä uutinen on.
- Anonyymi
Eri mieltä.
Suomen kansan enemmistö kumminkin nyt on sitä mieltä, että tämä nykyinen Suomnen hallitus on onnistunut tehtävässään hyvin.
Perjantaina julkaistun Puoluebarometrin mukaan pääministeri Sanna Marinin johtamaa hallitusta piti vähintään melko hyvänä 55 prosenttia kyselyyn vastanneista.
- Anonyymi
Aloittajalla on vaikeuksia luetun ymmärtämisessä, samoin kuin on myös valtaosalla kaikista persuliineistä.
- Anonyymi
Onneksi saa suomessa vielä äänestää ja vain sillä on tulevaisuudessa merkitystä, en usko nykymenon saavan suomalaisten tukea, sillä kaikki on enemmän tai vähemmän levällään ilman päämääriä, puhetta vähemmän, tekoja enemmän.
- Anonyymi
Pikkuhousu hallitus ei ole saanut ihmeitä aikaiseksi, vaikka noita akkoja riittää??
- Anonyymi
En ole persu , mutta tosiasia on että hallitus on täys paska .
- Anonyymi
Niin, eihän suomiensin kannattaja voi olla persu, ei ainakaan jos on de Witin hännystelijä.
- Anonyymi
Etkä ole kyllä nyt koskaan mikään isänmaallinen suomalainen ihminenkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881