PeruSSuomalaiset ovat jo useamman vuoden ajan öyhöttäneet Etelä-Euroopan maiden tukemisen tuomitsemisesta. Ei heitä pidä tukea toteaa palstan Ad Dicte.
Persut ovat kuitenkin heti valmiina tukemaan EU:n kommunistisia maita, kuten Unkari ja Puola, jotta he saisivat edelleen jatkaa suomalaisen työläisen selkänahasta revittyjä veroeuroja.
Miksi persut tukevat suomalaisten veronmaksajien selkänahasta revittyjen eurojen päätymistä Orbanille. Tämäkö on persuaatteen mukaista suomalaisten etujen ajamista kun Unkarin pohjattomaan valtionkassa epätasapainoa tuetaan suomalaisten työläisten veroeuroilla.
Kuinka monta miljardia euroa suomalaisen työläisen pitää maksaa Orbanille ennenkuin Halla-aho on tyytyväinen ?
Persut ovat kuitenkin heti valmiina tukemaan EU:n kommunistisia maita, kuten Unkari ja Puola, jotta he saisivat edelleen jatkaa suomalaisen työläisen selkänahasta revittyjä veroeuroja.
Miksi persut tukevat suomalaisten veronmaksajien selkänahasta revittyjen eurojen päätymistä Orbanille. Tämäkö on persuaatteen mukaista suomalaisten etujen ajamista kun Unkarin pohjattomaan valtionkassa epätasapainoa tuetaan suomalaisten työläisten veroeuroilla.
Kuinka monta miljardia euroa suomalaisen työläisen pitää maksaa Orbanille ennenkuin Halla-aho on tyytyväinen ?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Älä kysele sillä siitä mistä ei voi puhua on vaiettava, kuten 1930-luvulla ihannoitiin.
Demarithan on ainoa oikeasti 30-luvulta peräisin oleva puolue
Johda meitä oi kuningas. Sinä olet Suomen kuningas
Joo, siis kyllähän meillä on rahaa. on on. Suomi on rikas maa
Onhan meillä loputtomasti muiden ihmisten rahaa kun me anastetaan sitä verotuksella ja otetaan tosi paljlon lainaak. Nerokasta eikö?
Sattuukos tonttu muistamaan, että verovaroilla sitä on sinunkin rassukan tulevaisuuden eteen yritetty tehdä jotakin? Ja sinä neropatti väität verotusta anastamiseksi. Et omahyväisyyttäsi osaa arvostaa veronmaksajien panostusta. Muuta Viroon, sillä et ole pätkän vertaa suomalainen vaan totaalinen oikeistopelle. Siellä löytyy kanssa-ajattelijoitasi.
Persuista en tiedä, mutta kyllä. Olen sitä mieltä että tulonsiirtoautomaatti EU;ssa on loputtava etelä-euroopan maihin, jotka eivät edes pyri saamaan talouttaan kuntoon.
Taas kerran, persuista en tiedä, mutta olen ymmärtänyt, että hekin tässä käsillä olevassa tapauksessa tukevat Unkaria ja Puolaa, lähinnä siksi että se estäisi EU-yhteisvelan ottamisen ja sen jakamisen raharuiskulla pitkin Eurooppaa, lähinnä etelä-eurooppaa ja itä-eurooppaa. Siis myös Unkari ja Puola kuuluvat saajiin.
Mikä siis sinulla oli tuon "populistisen" Halla-aho juttusi ja miljardien mainitsemisen tarkoitus.
Se on ihan oikein. Nää Natsukathan kuvittelee aina että jokaisen oma vapaa mielipide edustaa Persujen mielipidettä.
Persut voisivat ottaa kantaa asioihin ja jos jättävät tuomitsematta, niin sitten tukevat. Ei ole vaikeaa Taviolle ja Mäkelälle.
Persut ottavat kyllä kantaa kaikkiin asioihin. Kansa on äänestänyt heitä ja näin antanut demokraattiset valtuudet Persuille ottaa kantaa. Lopeta demokratian vastustamnen
Juuri näin.
Persut eivät halua suomalaisten verorahojen kulkeutumista Kreikkaan vaan persut haluavat suomalaisten verorahojen kulkeutuvan Unkariin ja Puolaan. Persut haluavat Suomen takaisin Venäjän yhteyteen kuten on käynnyt jo Unkarin ja Puolan osalta.
Suomalaisten on tuettava 9 miljardilla Orbania, jotta Euraasian liittovaltio pääsisi laajentumaan. Putin käski näin ja persut tottelevat kun estävät oikeusvaltioperiaatteen toteutumista Unkarissa.
Onko tuo sinusta hyvä systeemi, asiallisiin kommentteihin kirjoitella valheellisia väittämiä ja suoranaisia valheita. Antaako se sinulle jotain kicksejä ?
Anyway, kovin viisastahan tuollainen käytös ei ole, sehän vain osoittaa kuinka epäluotettava paskanjauha oikein olet. Tosin en muutenkaan ymmärrä tuota vuosien palstatoimintaasi, totuutta se ei juurikaan ole sisältänyt, ei mielipiteitä, vaan ainoastaan tuollaista valheellista tarinointia. Mitä mitä kuvittelet, että saavutat tuollaisella ?
Kun sinä puhut demokratiasta, se saa lähinnä päinvastaisen kuvan syntymään.
Että persujen kanssa saa olla sananvapauden nimissä samaa mieltä, mutta muuten voi pitää turpansa kiinni, koska silloin olet väärässä ja kommunisti.
Perussuomalaista sananvapautta.
Mikä on perussuomalainen mielipide, jos jokaisen näkemys on omansa? Eihän puolueella ole silloin mitään linjaa.
Et tainnut ymmärtää taaskaan kommenttia ??
Puolueella on linjansa, kuten muillakin puolueilla, ja sen kertovat, julkaisevat siihen valtutetut henkilöt.
eivät osaa persut vastata miksi unionin pitäisi kaataa rahaa itäblokin maihin.
Uniononi laajentaa sillä tavalla tyhmä. Se tavallaan ostaa sillä maita ja poliitikkoja. Siksi se on täysin korruptoitunut järjestelmä ja Demarit ovat Suomen korruptoitunein puolue
Fasisti toistaa valhettaan odottaessaan, että se muuttuu samaan tapaan totuudeksi, kuin natsipropaganda toimi 30-luvulla.
Miksi yleensäkin tehdään jumalattomia tulosiirtoja, maihin jotka eivät edes yritä tasapainottaa talouttaan. mm. Espanja, Italia, Ranska.
Johtuu siitä, että unioni on ollut liian lepsu näiden kanssa. Kyseiset maat kun vielä sattuvat edustamaan Euroopan suurimpia talouksia, joten ne pystyvät myös helpommin painostamaan unionia. Toki suurimmat maat maksavat myös eniten unionin kassaan vaan ei sen pitäisi olla mikään tekosyy sille, että esim. maan verotusta ei saada kestävälle pohjalle.
Onkohan kopiopersu taas joutunut hyllylle, ei toistoja ja kopioita ja TAAS toistoja ja...