Uni eksistä ja yllättäen kuolleesta sukulaisesta

Anonyymi

22.11.2020
Uni entisistä

Näin unta, jossa ajelin jonkun (joko nykyisen tai entisen kanssa) autolla ja vastaan tuli artisti juju jolla oli vauva sylissä ja antoi auton ikkunasta sen minun syliin ja tuli itse autoon.
Autossa ajelimme ja itse puhelin vauvalle. Juju vietiin kotiinsa ja annoin vauvan takaisin hänelle. Sitten pari PV myöhemmin menimme itsekin käymään jujun talossa ja huomasin että olin käynyt itse siellä aikaisemminkin, tiesin ja kerroin missä mikäkin huone sijaitsee. Jujun tyttöystävä oli myös talossa lapsien kanssa.
Sitten lähdimme sieltä pois ja juju olikin minun entinen poikaystäväni. Hän lähetti minulle viestin jossa kertoi kuinka kiva oli nähdä minua pitkästä aikaa. En ennättänyt lähettää hänelle viestiä takaisin kun huomasin että oli jotkut isot juhlat mihin kaikki entiset poikaystäväni (4) tulivat ja huomasin miten hirveän näköisiä ja lihavia heistä oli tullut ja ihmettelin miten on mahdollista kun miettii miten komeita he ennen olivat. Jokainen heistä tiesi että minä olen siinä mutta kukaan ei tullut juttelemaan minulle enkä minä mennyt juttelemaan heille vaikka aloinkin muistelemaan menneitä aikoja ja tunteita omassa päässäni. Sitten nykyinen avopuolisoni tuli siihen kertomaan että hän lähtee nyt, ja hän oli kuitenkin sen näköinen mikä hän nyt on ja erittäin komea! Minä sihisin hänelle hampaitteni raosta olevinaan hiljaa ettei kukaan kuulisi että et todellakaan lähde, sinä et minua tänne yksin jätä!! Samalla huomasin kuinka nämä entiset näkivät nykyiseni ja olin salaa tyytyy siihen että he näkivät nykyiseni ja että minkänäköinen hän on verrattuna heihin. Uni loppui siihen.

Edellisyönä näin unta täysin eri asiasta mutta mietin voiko sekin uni liittyä jollain tavalla elämöntilanteeseeni:

Eli yllättäen kuollut setäni (kuollut 12v sitten) tuli uneeni ja meitä oli koko perhe häntä "vastassa" kun hän tuli iloisesti hymyillen ja nauraen luoksemme ja olimme todella hämmentyneitä hänen tulostaan ja se tunne oli mielettömän ihana ikävän tunne mikä valtasi minut kun hänet näin ja syöksyin häntä halaamaan. Uni loppui siihen ja herättyäni aloin itkemään kun olin nähnyt hänet taas unessani.
Mitä nämä kaksi unta voisi tarkoittaa?

0

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        98
        4832
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        114
        3952
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        211
        3860
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        120
        2265
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        80
        1987
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        80
        1376
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        137
        1334
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        169
        1319
      9. En ymmärrä ateisteja!

        Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
        Ateismi
        558
        1216
      10. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1135
      Aihe