Touko Aallon huono käytös

Touko Aalto ei kykene tunnustamaan, että hän epäonnistui Vihreiden puheenjohtajana. Nyt hän syyttää siitä politiikkaa. Esimerkiksi hän nosti, että ei saisi keskustella kokoussämpylöistä. Aalto ei ilmeisesti piittaa eläinten kärsimyksistä. Tehotuotetun sian liha sämpylän välissä on hänen mielestään ilmeisesti ihan ok. ja kokouksessa ei saisi käyttää aikaa räikeistä epäkohdista puhumiseen.
16116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Touko ei epäonnistunut vihreiden puheenjohtajana vaan hän on epäonnistunut koko elämässään.

Äänestä

Touko olisi ollut varmasti paras uskottavin valovoimaisin henkilö vihreiden puheenjohtajana.

Äänestä
  • Varmasti paras vihreistä, mutta yleisesti ottaen pohjasakkaa, mihinkään muuhun puolueeseen tuskin edes pääsisi. Tässä huume- ja terroristimyönteisessä porukassa pääsevät lahjattomatkin pitkälle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varmasti paras vihreistä, mutta yleisesti ottaen pohjasakkaa, mihinkään muuhun puolueeseen tuskin edes pääsisi. Tässä huume- ja terroristimyönteisessä porukassa pääsevät lahjattomatkin pitkälle.

    Muistaakseni hän pääsi hyvin näkyvästi esille iltapäivälehtiin tekemättä juuri mitään.

    Äänestä

Touko on hyvä esimerkki siitä, millaista porukkaa syntyy, kun ei käytetä ehkäisyä. Koko kansa kärsii.

Äänestä

Tälle ruoskan heiluttajalle ja pakaroille läpsijälle vihreät järjesti suojatyöpaikan, kun oma pää ei pysynyt kasassa villissä menossa Tukholmassa.

Äänestä
  • Olen tippunut kärryiltä, mitä Touko nyt tekee, ennen läpsi jossain perseelle, sen muistan mutta nyt ei ole hajuakaan

    Äänestä

Touko ei ollut oikea Vihreä. Liian taantumuksellinen ja oikeistolainen.

Äänestä

Touko on arvostellut Vihreitä. Eli hänestä on tullut oman pesän likaaja.

Äänestä

Ei ymmärrä tärkeitä asioita. Vähätteli sitä saako kokoussämpylän välissä olla possuvainajan lihaa. EI SAA!

Äänestä
  • Ei tuo nyt olisi ollut paha asia jos Toukolle olisi pantu kokoussämpylän väliin vähän "vinkuvaa".
    Muut olisi voineet mutustaa kuivakkana sämpylänsä

    Äänestä

Ei voi olla aito Vihreä, jos ei ole vegaani.

Äänestä

Aalto epäonnistui täysin vihreiden puheenjohtajana. Aallon pitää katsoa epäonnistujaa peilistä.

Äänestä

Oikea vihreä ei syö sianlihaa.

Äänestä

Touko on Vihreisiin soluttautunut myyrä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Touko Aalto ei kykene tunnustamaan, että hän epäonnistui Vihreiden puheenjohtajana. Nyt hän syyttää siitä politiikkaa. Esimerkiksi hän nosti, että ei saisi keskustella kokoussämpylöistä. Aalto ei ilmeisesti piittaa eläinten kärsimyksistä. Tehotuotetun sian liha sämpylän välissä on hänen mielestään ilmeisesti ihan ok. ja kokouksessa ei saisi käyttää aikaa räikeistä epäkohdista puhumiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu