Naiset Armeijaasa ja aseen kanto

Anonyymi

Katsoin pätkän naiset armeissa. Porukka oli lähdossä ilmeisesti marsille. Tavarat mukana, rinka selässä ja rynkky siinä edessä ylhäällä.
Missä se ase on kiinni ja miten sen saa siitä irti.
-
Ennen se rroikkui selässä hihnassa.

4

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä -80 luvullakin rynkkyä kannettiin edessä eikä selässä, ainakin Upinniemessä pikamarssilla, nopeampi siitä on ampua kun jos rynkky on selässä.
      Tänään tuli taas naissotilaat, sitkeä on upseerikokelas tämä nuori nainen jolla nilkka venähtänyt niin silti juoksi muiden mukana, ehkä oli syynä se että kunto oli huonompi kuin miehillä mutta ymmärtää hän sen. Osoitti kuitenkin äärimmäistä sitkeyttä ja periksi antamattomuutta vaikka oli ehkä joukon huonokuntoisia..väärä sana tuo huonokuntoisia.
      Kunnioitan näitä jotka ottavat maanpuolustuksen noin tosissaan! Naiset jyrää! Hyvä sinä nuori naisupseerioppilas.

      • Anonyymi

        Jos haluaa uran ja pärjätä pitää ensin harrastaa liikuntaa monta vuotta .


    • Anonyymi

      Rk 62 on vartiomiehen ase. RK65 on taisteluase.

      • Anonyymi

        Ahaa, vai niin..


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      64
      11660
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8851
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      19
      4457
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      23
      3994
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3861
    6. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      91
      3732
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3646
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      15
      3451
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      38
      3257
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2455
    Aihe