Media kertoo kommunistien demokratiasta....

Anonyymi

25

108

    Vastaukset 25

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Komuleilla menee vähän huonosti kuten tuokin kertoo, ei löydy yhtään ystävää.

    • Anonyymi

      Pohjois-Korean vanginvartijat saivat yhdenäkin ystäväksi suomalaisia persuja.

      • Anonyymi

        Ainakin Persujen Juho Eerola ja Kai Trunen saivat aikoinaan ainoina suomalaisina kansanedustajina virallisen vierailukutsun Pohjois-Koreaan.


    • Anonyymi

      Porvarillista demokratiaa
      https://yle.fi/uutiset/3-11664648
      Kristillinen yhdistys Pohjanmaalla syytteessä laittomasta rahankeräyksestä. Syyttäjä vaatii varoja valtiolle.

      • Taitaa olla komuloisten katleruutta kun heillä on mahdotonta saada kerättyä kunnon pottia kun muissa yhteisöissä kolehtiin potkahtaa ehkä jopa miljoonia euroja!

        Ei kateus kannata komuloiset, kannattaa lähteä seuraamaan kansaa ja sen mielipiteitä eikä yrittää käännyttää kansaa omalle kannalleen. Kansa kun on jo nähnyt mihin komuloisuus johtaa!


    • Anonyymi

      Tämä ei ole kommunistista demokratiaa.
      https://yle.fi/uutiset/3-1166349
      Tuomiolla lasten seksuaalisesti hyväksikäytöstä Suomessa. Lähes kaikki 19 uhria olivat tapahtuma-aikaan ala-ikäisiä, nuorin 7–8-vuotias. Ohessa huumeita.

    • Anonyymi

      Olet oikeassa, Suomessa ei ole kommunistista demokratiaa, koska Suomessa ei ole kommunisteja. Ainoastaan yhden käden sornilla laskettavat hluuserit, jotka oikeasti eivät ole kommunisteja vaikka niin sanovat. Ovat vain veroilla elätettyjä ploisia, kuten TMTT kirjoittaa.

      • Anonyymi

        Niinhän se on, Suomen kansa kantoi loput komukat ptunkiolle, jossa ne nyt valittavat ja valehtelevat, voi ressukoita.


    • Anonyymi

      Normaali kuvio.
      Porvaritrollit esittävät ulkomailta epäkohtia, todellisia tai keksittyjä ja syyttävät niistä Suomen kommunisteja.
      Kommunisteilla ei ole varoja kuten suurilla porvaripuolueilla mutta ei ole katkeruuttakaan. SKP toimii vaikeissa olosuhteissa mutta toimii kuitenkin.
      SKP ja KTP selvittävät puoluehajaannuksen.

      SKP on toiminut monissa hallituksessa sen laillistamisen jälkeen 1944 ja kansanedustajia on ollut 60 vuoden aikana. Puoluehajaannuksen voittamisen jälkeen tulee edustus myös parlamenttiin.
      Tilapäinen äärioikeiston nousu tulee torjuttua. Kapitalismi on kriisissä, marxilainen sosiologia nousussa.

      • Anonyymi

        "SKP on toiminut monissa hallituksessa sen laillistamisen jälkeen 1944 ja kansanedustajia on ollut 60 vuoden aikana.."

        SKP on tosiaan OLLUT joskus monessakin hallituksessa - mutta niistä hallitusajoista on aikaa. Hallituksessa SKP lienee ollut, ainakin teoriassa viimeksi silloin, kun SKP oli osa SKDL:ää. Mutta sen jälkeen kun SKDL jakaantui virallisestikin kahdeksi puolueesi, Vasemmistoliitoksi ja SPK:ksi, SKP:llä ei ole ollut mitään asiaa hallitukseen.


    • Anonyymi

      Aivan äsken loppui porvarien keskinäinen sota Kaukasiassa.
      Keskisessä Afrikassa porvarit ovat tappaneet toisiaan vuosikymmenen. Liberiassa porvaristo valjasti vähän yli kymmenvuotiaat pojat sotilaiksi parikymmentä vuotta sitten.
      Uusi sotapesäke sijaitsee Etiopiassa. Porvarit telovat toisiaan.
      Kuolleita satoja tuhansia, rampautuneita paljon, tuhottuja koteja ja tuotantolaitoksia.
      Kyse ei ole maiden itsenäisyyssodista. Niissä erilaiset porvariryhmät taistelevat vallasta ja rahavaroista. Media ei ole kertonut, että niissä olisi ollut vastakkain työläiset vaatimuksineen toisella puolella ja toisella sikäläiset omistavat piirit.
      Nämä tuhojen määrät alikehittyneissä maissa ovat rikos työtätekeviä kohtaan.
      Ranskassa porvarihallinto lisää väkivaltaa voidakseen hallita pidempään.

    • Anonyymi

      "Palstan kommareista" tuskin yksikään on käynyt tutustumassa Pohjois-Korean vankilaoloihin ja siihen, miksi niissä harjoitettava kidutus on "tuon näköistä".

    • Anonyymi

      "Niinhän se on, Suomen kansa kantoi loput komukat ptunkiolle, jossa ne nyt valittavat ja valehtelevat, voi ressukoita."

      Joo, niins se menee... voi komuliparkoja, ei käy kateeksi... :)

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Partacus:

      "Porvaritrollit esittävät ulkomailta epäkohtia, todellisia tai keksittyjä ja syyttävät niistä Suomen kommunisteja."

      Oletko sinä valmis tuomitsemaan Pohjois-Korean ja Kiinan kommunismidiktatuurien julmuudet vaiko et?

      "Kun kaikkialla pelottaa – Uiguurit kertovat Kiinan harjoittamasta pelottelusta ulkomailla"

      https://www.amnesty.fi/kun-kaikkialla-pelottaa-uiguurit-kertovat-kiinan-harjoittamasta-pelottelusta-ulkomailla/

      "Kiinalainen toisinajattelija Liu Xiaobo sai Nobelin rauhanpalkinnon vankeudessa"

      https://yle.fi/aihe/artikkeli/2010/10/08/kiinalainen-toisinajattelija-liu-xiaobo

      "Kiinan ajama turvallisuuslaki on perustavanlaatuinen uhka ihmisoikeuksille Hongkongissa"

      https://www.amnesty.fi/kiinan-ajama-turvallisuuslaki-on-perustavanlaatuinen-uhka-ihmisoikeuksille-hong-kongissa/

      Suomalaisia kommunismidiktatuurin puuhasteljoita on hyvinkin syyttäminen siitä, että he pimittävät edelleen jo 60 vuotta sitten silloiselle SKP:n johdolle luovutettua laajaa dokumenttikokonaisuutta koskien Stalinin ajan vainojen suomalaisuhreja Neuvostoliiton kommunismidiktatuurissa.

      "Skp salasi Stalinin
      uhrien kohtalon"

      https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074072158/Skp salasi Stalinin uhrien kohtalon

      Joko Partacus, ja te muut kommunismidiktatuurin puuhastelijat, olisi aika lopettaa Stalinin julmuuksien peittely ja tuoda totuus esille?

      Teillä on tuo Matti Viialaisen lehtiartikkelissa mainitsema 800 sivuinen NKP:n luovuttama dokumentti, joten tulkaa lopultakin järkiinne ainakin tältä osin, ja heittäkää irti tuosta hirviöstä, jonka päämäärä oli 81 vuotta sitten talvella 1939-1940 tuhota Suomi ja suomalainen elämänmuoto, ja syöstä maamme oman kommunismidiktatuurinsa orjuuteen.

      Niin ikään te palvotte Otto Suomensyöjä Kuusista pylväspyhimyksenänne, vaikka tuo rikollinen hanttapuli aivan erikseen pyysi Neuvostoliiton kommunismidiktatuurin armeijaa hyökkäämään Suomeen, mikä johti kymmenien tuhansien suomalaisten kuolemaan ja vammautumiseen sekä 430 000:n pakoon omista kodeistaan tuon rosvoarmeijan päälle ryntääjiä.
      Sillä Otto Suomensyöjä Kuusisella, jota te palvotte, on suomalaisten verta päällään, joten palvotte hänessäkin Stalinin lailla hirviötä.

    • Anonyymi

      Navalnyin juttu on todella outo. Hän on tai oli mitätön porvarillinen oppositiopolitiikko Venäjällä. Ei mikään uhka Putinin porvarien valtaryhmälle.
      Linkin "tiedot" paisuttavat toistakin Putinin myrkytysyritystä. Linkissä ei kerrota mitään faktoja, on "monet eurooppalaiset tukimuslaitokset vahvistavat", Navalnyi ei saanut lähteä ilman toista myrkkyannosta jne.. Mitään todistetta tutkimuslaitoksista, tutkijoista ja muustkaan ei kerrota.
      En ole Putinin kannattaja mutta valheilla ei tulisi valtiosuhteita rakentaa.

      P-Koreasta paenneiden elatus on mahtavista tarinoista kiinni. Heiltä suorastaan lypsetään niitä mutta auliisit kertovat mitä vain.
      En ole käynyt maassa mutta onko P-Koreaa suuresti parjaavatkaan käyneet siellä.
      P-Korea taatusti salakuljettaa tavaroita sinne länsimaisten bisnesmiesten avulla. Se on ainoa tapa kiertää satoja sanktioita, joita kukaan enää pysty hallitsemaan.
      Satuja voi kertoa kuka vain. Göbbels: Kun kertoo valhetta tarpeeksi kauan se muuttuu totuudeksi.

      • Anonyymi

        Tuonko kommunistit oppivat Goebbelsiltä;
        "Kun kertoo valhetta tarpeeksi kauan se muuttuu totuudeksi."

        Kommunismissa ja jälkikommunismissa tuo on erittäin totta...

        Mutta ihmiskunta ei välitä tuosta yhtään mitään vaan on kantanut ja kantaa loputkin
        hluuserit historian pkaivoon, kuten tiedämme...
        Siinä vaiheessa kommunistien kannatus oikeissa vaaleissa on luokkaa 0,001-0,1%.

        Semmoista...

        TMTT.


      • Anonyymi

        Partacus:

        "P-Koreasta paenneiden elatus on mahtavista tarinoista kiinni. Heiltä suorastaan lypsetään niitä mutta auliisit kertovat mitä vain."

        Tuota samaa vainottujen vähättelyä ja totuuden pimittämistä te teitte, eli valehtelitte jo Neuvostoliiton kommunismidiktatuurin aikaan.

        Milloin se NKP:n SKP:lle 60 vuotta sitten luovuttama Stalinin vainoja koskeva dokumentti tulee julkiseksi, jonka suomalaiset kommunismidiktatuurin puuhastelijat ovat pimittäneet nämä vuosikymmenet?

        "Se luovutettiin vuonna 1960 Skp:n johdolle, joka kuitenkin puolueen oman edun nimissä päätti vaieta asian.

        Skp:n vanhoillinen johto ei halunnut horjuttaa omiensa uskoa kommunismin hyvyyteen ja Neuvostoliittoon."

        https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074072158/Skp salasi Stalinin uhrien kohtalon

        https://arkisto.fi/fi/kansallisarkisto/hankkeet/suomalaiset-venäjällä-1917-1964

        "Stalinin vainoissa kuolleiden suomalaisten kohtalo selvitetään perinpohjaisesti – lopputulokseen on kaikilla vapaa pääsy"

        https://yle.fi/uutiset/3-11505539


    • Anonyymi

      Kommunistien mielestä murhan tehnyt tai murhaa yrittänyttä kommunistia ei saa syyttää murhasta tai murhan yrityksestä...

      Mitä tuohon sanoo elämä, arvatkaapa !!!

      • Anonyymi

        Suomalaiset kommunismidiktatuurin puuhastelijat ovat rikoksen peittelijöitä ja siten kanssarikollisia kieltäytyessään edelleen luovuttamasta hallussaan pitämäänsä laaja dokumenttikokonaisuutta, jossa selviäisi todennäköisesti ainakin osittain Neuvostoliiton kommunismidiktatuurin joukkovainot Josif Stalin vallan vuosina.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ei ole maailmassa vielä nähty demokraattista kommarivaltiota sel-
      lainen on kyllä mahdottomuus

    • Anonyymi

      Palstalle kirjoittelevat porvarit kertovat venäläisten porvareiden kovastakin kamppailusta paikassa auringon alla. Omituisesti he liittävät venäläisporvareiden teot suomalaisten kommunistien tekosiksi.
      Kommunistit kaikkialla maailmassa on kiinnostuneita ihmisoikeuksien toteutumisesta mutta myös loukkauksista. Ongelmia on ympäri maailmaa. Huolestuttavinta on tiedot sotavarustelun kiihtymisestä kun päinvastoin sota-asetuotantoa tulisi vähenttä ja poistaa kokonaan.
      "Lapset kaikkien kansain, rauha yhteinen olkoon ainiaan"

    • Anonyymi

      https://www.vantaansanomat.fi/paikalliset/1493602
      Media kertoo suomalaisen Kokoomuksen demokratiasta tai paremminkin sen puutteesta.
      Vantaan Kokoomus erotti kaupungin valtuustoryhmästä kiinalaissyntyisen naisen syyllä, että hän tuntee sympatiaa kotimaahansa. Hän kuului lailliseen Kiinan ystävien yhdistykseen ja siitä potkut.
      Valtuutettu hyväksyttiin Vihreisiin. Nyt tuttu petosporvarijengi parjaa Vihreitä kommunistiseksi puolueeksi.
      Porvarien vapaus ja valhe on kummallista demokratiaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2094
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      71
      1090
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      928
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      710
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      636
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      617
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      565
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      557
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      553
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      43
      526
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      27
      492
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      480
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      115
      466
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      447
    18. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    19. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      70
      435
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    Aihe