Tuntuu nykyään että niin yksin. teen yövuoroa töissä ja oon masentunut paha olla.. ei mitää kavereita.. ei tuttuja
. Äiti soittelee vaan.. ihmisiin ei tutustu ja naiset ei kiinnostu. Välil tuntuu etten ole olemassa.
Olen yksinäinen.
20
138
Vastaukset 20
- Anonyymi
Mitä mä tekisin?ketää ei kiinnosta mun elämä
- Anonyymi
Miksi ketään pitäisi kiinnostaa sun elämä?
Kaikkia kiinnostaa vain oma elämä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi ketään pitäisi kiinnostaa sun elämä?
Kaikkia kiinnostaa vain oma elämä.Inhottavaa mutta totta.
Yksinäisyydessähän tämä tarkoittaa sitä, että sen yksinäisen ihmisen täytyy olla se aktiivinen osapuoli, joka hakeutuu jonnekkin sellaiseen paikkaan, tai aktiviteettiin missä ei ole yksinäinen.
Voi olla helpommin sanottu kuin tehty, mutta suosittelen vaikka harrastusta, jossa voi jutella samasta aiheesta kiinnostuneiden ihmisten kanssa.
- Anonyymi
Kai te liikutte edes... ylös ulos lenkille!
Se voittaa sen että istuu koneella 247 - Anonyymi
Kannattaa opetella sosiaalisia taitoja ja mennä mukaan kaikenlaiseen toimintaan. Pelot häviää kohtaamalla, ei väistelemällä.
Kaikkea voi oppia ja kaikkeen voi kouliintua, mutta se vaatii jotain älyllistä kapasiteettia, että ymmärtää auttaa itseään. - Anonyymi
Yksinäisyys mitä se on?
- Anonyymi
Opettele viihtymään yksin.
Pysähdy masennuksen ja pahan olon ääreen, äläkä yritä paeta tuntemuksia jotka tuntuvat negatiivisilta. Ne ovat hermostosi tuntemuksia, et voi paeta hermostoasi, tuskaisuuden pakeneminen vaan pahentaa ahdistusta.
Omaksu rakentavampi asenne ahdistustavia tunteita ja yksinäisyyttä kohtaan. Älä pelkää hermostosi luomia ohimeneviä tuntemuksia ja ajatuksia.
Yksinäisyydessä on aikaa levätä ja toteuttaa itseään.
Yksinäisyydessä on aikaa miettiä mikä omassa elämässä on oikeasti tärkeää ja mihinkä haluaa panostaa aikansa - Anonyymi
En jaksa tällästä paska elämää yksin aina.
- Anonyymi
Ei ihmisiin tutustu.. en ymmärrä.. ei missää tutustu naisiin.. eivät halua nähä ja kaikilla on omat piirit kaverit jne.
- Anonyymi
Hyvä kun äiti soittelee!
Usko että tää on vain väliaikaista.
Heti uudelta vuodelta rupee menemään paremmin, kun tulee valoa!
Otat vain uudet otteet.
Oliskohan hyvä yrittää vaihtaa päivävuoroon?
Ethän sinä yöllä ketään tapaa!
Ja päivällä nukut.
Tottakai silloin tilanne tulee tuollaiseksi.
Vaihda päivävuoroon! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun äiti soittelee!
Usko että tää on vain väliaikaista.
Heti uudelta vuodelta rupee menemään paremmin, kun tulee valoa!
Otat vain uudet otteet.
Oliskohan hyvä yrittää vaihtaa päivävuoroon?
Ethän sinä yöllä ketään tapaa!
Ja päivällä nukut.
Tottakai silloin tilanne tulee tuollaiseksi.
Vaihda päivävuoroon!Se ap:en 20 vuotta sitten kuolleen äitinsä soittelu tässä hemmästyttääkin. Kun elämme kuitenkin demokraattisessa valtiossa, eihän sitä järin kieltääkän voi.
- Anonyymi
Tykkäätkö huumeista? Niillä saa tosi hyvän olon ja jos henki lähtee niin ei vois olla parempaa oloa kuollessa.
- Anonyymi
Sori en ole perussuomalainen
- Anonyymi
Meikä on ihan päinvastainen, tykkään olla yksin ja akkoja/parisuhdetta en jaksaisi mistään hinnasta. Tarpeet voi tyydyttää jonkun mamcitan kanssa ja sit se on heippa.
Toivottavasti harrastat liikuntaa ja syöt terveellisesti.
Ne aktivoi aivoja tuottaa hyvää oloa.- Anonyymi
Etkö osaa itse vetää itseltäsi hanskaan, oletko kenties kädetön vai miksi tarvitset naisen toimittaman avustetun käteenvedon?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Etkö osaa itse vetää itseltäsi hanskaan, oletko kenties kädetön vai miksi tarvitset naisen toimittaman avustetun käteenvedon?
Onhan se käteenveto aika raskasta
- Anonyymi
Vuosia kestävä yksinäisyys.. työttömyys. Rahattomuus naisen kaipuu. Ei kelpaa naisille. tässö syy miksi tapan itseni
- Anonyymi
Yksin vain 24/7/365.
- Anonyymi
Ei kannata ruveta tappamaan ihteään.
Jää kaikki jännä pois, että miten maailmassa käy tään koronan kanssa.
Tää on hyvää aikaa opetella kaikkea uutta jännää, lukea kirjoja, ja järjestellä omaa elämäänsä toiseen kanttiin. Kannattaa muuten seurailla muitakin lehtiä netiltä, kuin vain iltalehteä yms, esim Hyvä terveys, Seura, tekniikan maailma, eri autolehtiä, niitä on vaikka minkä verran, kun plärää. Siellä lukee että voi tilata ilmaisen uutiskirjeen. Sitten vain tilaa, ja jo rupee tulemaan sähköpostia. Mikä ei kiinnosta, niin napsauttaa vain pois.
Itelläni on tietokanta lisääntynyt paljon tään koronan aikana, kun pläräilen kaiken maailman uutisia ja lehtiä. Ei tiedä vaikka professorina tässä päivänsä päättäisi.
On ilmaisia kielikursseja ja muita kursseja.
Ohjaa vain mielenkiinto ihan muualle, niin jo tulee mielekkyyttä eloon!
Kyllä se siitä!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241365
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411239Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain781218Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2401144Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,571026- 63911
- 83871
Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?
Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-2024492513747Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S42700- 65687
- 39575
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14560- 33544
- 32539
Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28529- 65508
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari39485- 29479
- 51461
- 86453