Kupla alkaa puhjeta ja on aika alkaa miettiä koottuja selityksiä, kuten tämä tuli yllätyksenä, eikä tämä ollut ennakoitavissa, jne...
https://www.karjalainen.fi/urheilu/item/266750
Marin vetoaa alueisiin ja perää ryhtiliikettä, mutta mitä tekee meidän AVI?
Sulkee silmänsä ja antaa kisojen jatkua. Selityksiä siis odotettavissa siltäkin taholta...
AH-kisoissa jo 3 todettua koronatartuntaa
15
116
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt alueen testauskapasiteetti on varattu kisoihin osallistuville, sekä kisojen toimitsijoille. Paikalliset ovat prioriteetissa alimpana, eli testataan jos kapasiteettia riittää.
Tästä kaikesta saamme kiittää Kontiolahden kunnanvaltuustoa joka jostain täysin käsittämättömästä syystä on priorisoinut ampumahiihdon kunnan ykkösasiaksi ja kuntalaisten ja ympäristökuntien terveys ei paina tässä yhtään mitään. Kun näitä kontiolahden kunnan päätöksiä on jo vuosikymmeniä maksatettu Joensuun veronmaksajille olisi nyt korkea aika ruveta tekemään asialle jotain. Kontiolahti syytää kuntalaisensa Joensuun raknentamiin ja ylläpitämiin harrastuspaikkoihin kuten uimahalleihin ja muuhun vapaa-ajan toimintojen käyttöön osallistumatta niiden kuluihinmitenkään.- Anonyymi
Äläpäs hysteerinen liioittele :D
- Anonyymi
Eihän Joensuussa ole koskaan päässyt sairaanhoitoon.Rahaa menee tolkuttomasti kun pitää lähteä lääkäriin toiselle puolen Suomea. Veroja kerätään puolueväelle jonka pitäisi hoitaa yhteiskuntaa niin että veroille saa vastiketta.Nyt siis saa koronan ja ne verorahat menee ampumahiihtoon ja bisnekseen.Tattis vaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän Joensuussa ole koskaan päässyt sairaanhoitoon.Rahaa menee tolkuttomasti kun pitää lähteä lääkäriin toiselle puolen Suomea. Veroja kerätään puolueväelle jonka pitäisi hoitaa yhteiskuntaa niin että veroille saa vastiketta.Nyt siis saa koronan ja ne verorahat menee ampumahiihtoon ja bisnekseen.Tattis vaan.
Oletkohan sinä mennyt ihan oikeaan paikkaan tai rakennukseen sitä sairaalahoitoa hakemaan täällä Joensuussa? Itse olen saanut tarvittavaa hoitoa ihan jokainen kerta sitä halutessani.
Kiitoksia omasta puolestani homman toimivuudesta.
- Anonyymi
Koronartartunoja on paljon enemmän. Niitä on kolmella ulkomaisella joukkueella.
- Anonyymi
Nyt niitä on ainakin viidellä joukkueella.
- Anonyymi
Nyt jo ranskan ja romaniankin joukkueet, venäjän, moldovan ja latvian lisäksi...
Missä nämä ovat kuljeskelleet joensuussa, missä on altistuspaikat?
Missä näiden karanteeni toteutetaan, hotelleissako?
Miksi AVI ei tee asialle yhtään mitään vaikka sillä olisi kaikki valta?
Järjestäjiltä tuskin kannattaa vastuuntuntoa odottaa, muutenhan tätä ei olisi edes tapahtunut...- Anonyymi
Liekö nuo osaavat tai edes haluavat kertoa missä ovat liikkuneet? Sitten jos pitäisi karanteenissa pysyä ja silti lähtevät jonnekin "shoppailemaan" tms kun ei muutakaan tekemistä ole niin eivät varmasti siitä kenellekkään kerro.
- Anonyymi
Kimmelin piha on täynnä Venäjän,Ranskan ym hiihtojoukkojen busseja.
Totta se Osuuskauppa maksaa sitten karanteenitkin. Kovasti kehuivat lehdissä , että paikallisilta pääsy kielletty seuraavan pari viikkoa, kun vuokranneet hotellin kokonaan ampujille- Anonyymi
Muistakaa tämä, älkää menkö Kimmeliin ainakaan loppuvuonna terveytenne tähden ja säästyy nekin rahat. Ossuuskauppa konkkaan vaan ja antakoon johtaja Kivelä omistaan, tulot 350 000 euroa. Maksakoon Covidinsa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistakaa tämä, älkää menkö Kimmeliin ainakaan loppuvuonna terveytenne tähden ja säästyy nekin rahat. Ossuuskauppa konkkaan vaan ja antakoon johtaja Kivelä omistaan, tulot 350 000 euroa. Maksakoon Covidinsa!
Nehän laittaa koko Kimmelin kiinni kolmeksi kuukaudeksi kun alkaa 17 miljoonan remontti. Varmaan sinä aikana haalivat uudet työntekijät koronaan kuolleiden tilalle. On tuokin perkele joululahja työntekijöille laittaa koronapesään ja sairastuttaa koko perhe ja kaupunki.
Kyllä PKO osaa ja on paikkakunnan parhaaksi. Joutaa moinen paskaosuuskunta boikottiin loppi iäksi. Tavallisen palkansaajan ryöväämisellä ne sielläkin herrat pakkojaan nostaa....saatana. Jos ostot loppuu niin kolmessa kuukaudessa on koko paska konkurssissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nehän laittaa koko Kimmelin kiinni kolmeksi kuukaudeksi kun alkaa 17 miljoonan remontti. Varmaan sinä aikana haalivat uudet työntekijät koronaan kuolleiden tilalle. On tuokin perkele joululahja työntekijöille laittaa koronapesään ja sairastuttaa koko perhe ja kaupunki.
Kyllä PKO osaa ja on paikkakunnan parhaaksi. Joutaa moinen paskaosuuskunta boikottiin loppi iäksi. Tavallisen palkansaajan ryöväämisellä ne sielläkin herrat pakkojaan nostaa....saatana. Jos ostot loppuu niin kolmessa kuukaudessa on koko paska konkurssissa.Tehkää jotain,näin ei voi jatkua. Uudet päättäjät vanhojen tilalle ja uudet puolueet jotka ei saa rahaa liikemiehiltä. Joko uskotte?
- Anonyymi
Raha siis puhuu ja Joensuulaisten terveydestä viis veisataan
- Anonyymi
No eiköhän tuo noissa kisabusseissa ole voinut usemmallekin leitä tuo korona. Kimmelin työntekijöillä varmasti myös kivaa palvella näitä tautisia. Saa varoa oman ja läheisten terveyden puolesta ihan tosissaan
- Anonyymi
Viherpunahallituksella ei ole näköjään pienintäkään halua suojata omaa kansaansa. Tärkeämpää on yksilönvapaudet ja se että on kivaa...
Kuka siitä heitä tuomitsisi jos he vaan määräisivät että nyt sakon uhalla tehdään näin ja näin ei tehdä?
Ei puutu kuin suoraselkäistä jämäkkää johtajuutta tuon vasemmistolle tyypillisen kiemurtelun sijaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734532Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673649Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621938Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261839Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3021499Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351045Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18986en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va124938Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235885