Suomi on saatava takaisin. Sen eteen joudumme leikkaamaan ensivaalikaudella esim.
- työttömyyskorvauksista
- palkoista
- eläkkeistä
- asumistuesta
- Opiskelusta
Veroja korotamme seuraavasti:
- alv
-kiinteistövero
-sähkövero
-autonkäyttövero
-polttoainevero
Omavastuita on nostettava terveydenhuollossa.
Perussuomalaiset nostavat suomen vaikka kipeää tekee. Sen saavat maksaa kaikki vähäosaiset kuten jo edellishallituskaudella (perskeko) hyväksi havaitsimme.
Varakkaammat osallistuvat jos haluavat.
- työttömyyskorvauksista
- palkoista
- eläkkeistä
- asumistuesta
- Opiskelusta
Veroja korotamme seuraavasti:
- alv
-kiinteistövero
-sähkövero
-autonkäyttövero
-polttoainevero
Omavastuita on nostettava terveydenhuollossa.
Perussuomalaiset nostavat suomen vaikka kipeää tekee. Sen saavat maksaa kaikki vähäosaiset kuten jo edellishallituskaudella (perskeko) hyväksi havaitsimme.
Varakkaammat osallistuvat jos haluavat.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Totta. Kuka haluaa Persut valtaan, ei kukaan.
Sehän nähtiin jo edellisessä hallituksessa, Persut olivat pahimpia kansalaisten kyykyttäjiä.
Soini laiset. Mutta mm. 2011 aloittanut sateenkaarihallitus se vasta leikkasikin suomalaisilta.
Halla-aholaiset ovat vieläkin pahempia kuin Soinilaiset kansalaisten kyykyttäjinä ja ihmisoikeuksien polkijoina.
Kannattaa hetki odottaa, kun koronasumutus rauhoittuu, alkaa leikkaustoimet ikääntyviltä ja vähätuloisilta. Alkaa Mariinin hallitus lyömään äänestäjiään kuin vierasta sikaa. Jostainhan on säästettävä, kun valkaa ei saada niin paljon kuin tämän hallituksen "utopia-ohjelmat vaativat", ja siihen lisäksi maailman pelastaminen, ilmaston pelastaminen . . . .
Miten sinua on kyykytetty ja mitä ihmisoikeuksia sinulta on poljettu ?
Korona sumutus? Pöljä persu siis väittää, että korona ei ole totta, vaan pelkkää sumutusta.
Kun Sipilän hallitus perustettiin vuonna 2015, olivat niin soinilaiset kuin halla-aholaisetkin persut yhtenä miehenä laatimassa ja hyväksymässä hallituksen köyhät kyykyyn -hallitusohjelmaa.
Ei liity mitenkään persuihin, ja koronakoohotus on käynnissä, eikä se tarkoita etteikö koronaa ole. Siitä vaan metelöidään ja sen varjolla tehdään arveluttavia juttuja. Oletko hiukan tyhmä !!
Persu pistää heikommat maksamaan.
Mistä Suomi on saatava takaisin, missä Suomi on ollut?
Et vieläkään ole siis päässyt kärryille, mistä on kyse. Silti roikut palstalla juttujasi levittelemässä.
Eivät ne persut Suomea löytäneet, vaikka se vain pankolla makasi.
Kommunistinen manifesti.
Mariinin suosio tulee laskemaan kevään kuluessa,koska kaikkea ei voida siirtää seuraavalle hallitukselle.Työttömyysetuihin puututaan ja tämä eläkeputki kaatuu hallituksen niskaan, nyt on eletty velkarahan turvin, eikä ole mitään varmaa että tämä elvytyspaketti menee läpi.
Seuraava+hallitus+on+Marin+2.+hallitus.+Pesut+voittavat+kuntavaalit+maaseutukunnissa,+vievät+vallan+kepulta,+mutta+epäonnistuvat+kuntapolitiikassaan+kansan+silmissä.+Samalla+kun+korona+alkaa+hellittää+ja+työllisyys+lähtee+kasvuun,+niin+nämä+tekijät+nostavat+Demarien+kannatusta+lähelle+30%ttia,+näin+Marin+jatkaa+pääministerinä+2023.
Jos persujen hokema 'Suomi takaisin' tarkoittaa jotakin konkreettista, niin kyllä he ovat velvolliset selvittämään myös sen, mitä se konkreettinen on.
Persujen Suomi takaisin tarkoittaa konkreettisesti samaa kuin Suomi takaisin jurakaudelle.
Milloin Suomi on syntynyt ? Tietääkö persu ?
Demareitten ja vihreitten on nyt helppoa kiljua,Onhan se selvää että punavihreät tekevät nyt velkaa ja ottavat kaikken valtion omaisuuden käyttöönsä ja säätävät itselleen lait esimerkkinä vihreitten huumeita koskeva lakialoite on siinäki järkeä:) Eikä ole vielä edes mainittu vihreitten tekemiä muita rikoksia mutta niistähän ei julkisesti puhuta heh