Audi S4 B7 2006 V8 Avant sähkövika?

Anonyymi

Morjesta vaan! Tarttis vähän tietoa semmosesta asiasta, että mikä selittäisi sen, kun Audissa oikea lähivalo sammuu aina välillä ajossa, kattoikkuna ei välillä tottele, peruutus- ja etusensorit pimeänä (toimi vähän aikaa ja sitten taas sammui)n. pari kk, moottorinvikavalo(keltainen) aina syttyy ja sammuu välillä (lämmityskatalysaattorin "vajaatoiminta" lukee vikakoodilapussa). CD-changerikään ei hanskaboksissa toimi. Ilmastoinnin puhalluksen säätely toimii välillä viiveellä, pyyhkijät saattavat ruveta vetämään omaa settiä (yhtäkkiä täysille) pienellä sateella/tihkulla, vaikka olisi pienin asetus päällä viiksestä ja sadetunnistimesta.

Lähivalon toiminnan palauttaa kun sammuttaa valot hetkeksi ja lyö taas katkasijasta päälle :D Sama homma sadetunnistimen kanssa, että käyttää täysillä ja sitten laittaa taas pienimmälle. Noin puolivuotta sitten reistaili vasen lähivalo, mutta nyt on tuo oikeanpuoleinen reistaillut.

Sulake/rele paskana, vai mikä mahtaisi mättää, akku menossa sököksi? Moottorin vikavalo käyty näyttämässä ja sanovat vain että joo, uutta katalysaattoria vaikka ei päästöissä ole mitään, ja käynti on sellaista kuin pitääkin.

2

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos oikeasti tarvitset apua Audin ongelmiin niin audifins foorumille kysymään ja ihan ensiksi koodit lukuun VCDS:llä. Osia ei kannata tuosta vaan vaihdella..

    • Anonyymi

      Itsellä samanlainen jolla ajettu 380 000km eikä koskaan tollasia vikoja ja auto ollut uudesta asti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe