Audi S4 B7 2006 V8 Avant sähkövika?

Anonyymi

Morjesta vaan! Tarttis vähän tietoa semmosesta asiasta, että mikä selittäisi sen, kun Audissa oikea lähivalo sammuu aina välillä ajossa, kattoikkuna ei välillä tottele, peruutus- ja etusensorit pimeänä (toimi vähän aikaa ja sitten taas sammui)n. pari kk, moottorinvikavalo(keltainen) aina syttyy ja sammuu välillä (lämmityskatalysaattorin "vajaatoiminta" lukee vikakoodilapussa). CD-changerikään ei hanskaboksissa toimi. Ilmastoinnin puhalluksen säätely toimii välillä viiveellä, pyyhkijät saattavat ruveta vetämään omaa settiä (yhtäkkiä täysille) pienellä sateella/tihkulla, vaikka olisi pienin asetus päällä viiksestä ja sadetunnistimesta.

Lähivalon toiminnan palauttaa kun sammuttaa valot hetkeksi ja lyö taas katkasijasta päälle :D Sama homma sadetunnistimen kanssa, että käyttää täysillä ja sitten laittaa taas pienimmälle. Noin puolivuotta sitten reistaili vasen lähivalo, mutta nyt on tuo oikeanpuoleinen reistaillut.

Sulake/rele paskana, vai mikä mahtaisi mättää, akku menossa sököksi? Moottorin vikavalo käyty näyttämässä ja sanovat vain että joo, uutta katalysaattoria vaikka ei päästöissä ole mitään, ja käynti on sellaista kuin pitääkin.

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos oikeasti tarvitset apua Audin ongelmiin niin audifins foorumille kysymään ja ihan ensiksi koodit lukuun VCDS:llä. Osia ei kannata tuosta vaan vaihdella..

    • Anonyymi

      Itsellä samanlainen jolla ajettu 380 000km eikä koskaan tollasia vikoja ja auto ollut uudesta asti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5900
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3517
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      158
      2046
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      227
      1969
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1741
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1485
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1021
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1001
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      990
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      927
    Aihe