Miljoonalla eurolla saa Helsingistä kivan kämpän.
Sofia kyllästyi Espoon asuntoonsa - laittoi myyntiin
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sohvi on rikas likka.
Blörö on kiinteistökuningatar.
No, tämä Sofia ei ole meidän julkkis Sofia. Kenestä puhutte?
Kerrostalon pihalla oleva matala lisärakennus, voiko hullumpaa sijaintia olla.
No jos halvalla saa, onhan siinä meri lähellä. Yhtiövastike on kyllä korkea ja iso rasite jatkossa myös mahdollisten tulevien remonttilainojen osalta, koska neliöitä on noin paljon. Ainahan sen voi vuokrata, jos ei kauppa käy. Eiköhän tuolla Espoossa kaikki mene kaupaksi, joten ei liene iso huoli.
Kämppä on varmaan sisältä jonkun mieleen ok., mutta
ulkoapäin järkyttävä....nuhjuinen laatikko asfaltin reunassa.
Kävelytie koiranulkoiluttajille menee aivan vierestä.
Jos joku asiasta tietämätön tulee tuohon pihamaalle,
niin luulee varmasti tuota rakennusta pyörävarastoksi
tai kerhotilaksi.
Al-Soffe tekee miljoonatilin.
Rehellisesti kuitenkin.
Kannatta olla Thermanin ystävä, sai Martinakin aikoinaan Tähtitorninmäen asunnosta 2,4 milj. euroa. Kannatti se kituuttaa 9 vuotta , kun teki noin huiman tilin. Sofia vielä lyhyemmällä ajalla 1,5 milj e. Hienoa , ei ihme , että Thermanin luokse on tunkua.
Neliöitä on paljon, joten yhtiövastike on suuri, ja taloyhtiön remonteista tuleva osuus on suuri.
Onkohan Sofian seuraajille aivan ok että Sofia puhuu muunneltua totuutta tästä suhteestaan Stefaniin. Syy on ilmeisesti se että ei viitsi tunnustaa että on Stefun kanssa vielä tuon naisepisodin jälkeen, kaksi naista. Väittää että Stefu on ex-poikaystävä, että oli vain sattumalta Levillä samaan aikaan, antoi ymmärtää että ei asu Stefun kanssa siellä, vaikka asui. Oli pois vain yhden yön kun Stefu oli pahalla päällä. Sanoi että etsii sinkkuasuntoa, vaikka ei etsi. Stefun kanssa kaverina muuttaa Helsingin keskustaan. Tai ainakin tavalla tai toisella Stefun hankkima asunto. Yhdessä käyvät syömässä Tapiolassa. Onko Sofia koskaan maksanut omaa syömistään. Paitsi jos ostaa hernekeittopurkin ja Lämmin kuppi tai mikrokeittoja, jota syö jos ei ole tarjoajaa. Aina worwor on lounastapaaminen, eli ilmainen ateria.
worwor piti olla workwork
Sofian seuraajana sanon, heidän asia. Stefan sentään vapaa mies, ei varattu. Ilmeisexti pitävät toisistaan, Stefu jopa ihastunut. Heistä voi tulla pari.
Toivottavasti tulee pari. Sopivat hyvin toisilleen. Tai en tiedä kun Ranen entinen tyttöystävä sanoi Katiska-dokumentissa että ajatteli, kun kuului että olivat alkaneet seurustelemaan, ja kun tunsi Sofian, niin ajatteli että he sopivatkin toisilleen.
Molemmat sen avokit huume veikkoja, Niko ei varmaan enää käytä.
Toivottavasti tuleekin ettei kukaan onneton ulkopuolinen kumpaankaan haksahda. Ahdistava pariskunta. Oikein sopivia toisilleen.