Olen aloittanut oman käsikirjoitukseni videoinnin. Tarkoitus on pitää budjetti niin matalalla kuin vain voi. Olen saanut ”purkitettua” yhden osan ja jäljellä on vielä kaksi osaa. Olen löytänyt hyvän kontaktin jota kautta videon voi saada eteenpäin, jos näyttelijä(t) itse haluavat sen eteenpäin laittaa.
Kuvaan siksi tämän elokuvan kolme osaisena, koska jokaisessa osassa vaihtuu näyttelijä(t). Eli voisi sanoa, että olen tekemässä kolme lyhyttä elokuvaa.
Nyt olen vailla kakkos osaan ja kolmos osaan näyttelijöitä.
Kakkos osaan tarvitaan vielä vähintään kaksi yli 18- vuotiasta bi-henkistä naista. Mieluiten tietysti pariskunta, tai todella hyvät ystävät. Näin ollen kemiat heillä on hallussa ja ei jännitä niin paljoa. Ja koska kyseessä on suoraan sanottuna porno elokuva, tai sitä vastaava niin estottomuus seksin saralla on vaatimuksista isoin. Tarkemmat tiedot saa kun ottaa yhteyttä.
Kolmos osaan tarvitaan todella paljon naisia sekä kaksi miestä. Estottomuus tässäkin kriteereistä isoin.
Kaikkien näyttelijöiden kanssa teen kirjalliset sopimukset videoinnista ja lupa-asioista. Videot lähtökohtaisesti kuvataan näyttelijöiden (jos ennalta tuntevat toisensa) kotona. Videomateriaali jää näyttelijöille. Annan tiedot videoinnin jälkeen, jos näyttelijät haluavat joskus videonsa julkaista.
Vastaan lisäkysymyksiin harrastukseeni liittyen osoitteessa:
[email protected]
Huomioikaa vielä, että en ole ammattilainen ja rahapalkkiota en maksa. Videot jäävät omaan käyttöönne. Video voidaan myös kuvata näyttelijöiden välineillä. Minulle ei tule edes kopiota videoista. Haluan itse opiskella itseni ohjaajaksi ja käsikirjoittajaksi elokuva alalle ja yksi genre mikä myy, on porno. Kaikki tämä tehdään hyvällä maulla ja näyttelijöitä kunnioittaen.
Mistä luotettavat näyttelijät?
2
231
Vastaukset
Jäi tuosta vielä puuttumaan, että videointi tapahtuu (mieluiten) Varsinais-Suomen alueella.
- Anonyymi
Kuvaa siellä peilin edessä niitä luumujasi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2403365Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2483123Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa352692Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2372372En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1251675Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2161437Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm111255Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa951230Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2161223- 1181032