Sanokaa Kärkkäisen Juhalle, että laajentaa Helsinkiin!

Anonyymi

Me täällä Helsingissä olemme edelleen Kärkkäisen tavarataloa vailla. Moni täällä asuvista tilaa Kärkkäiseltä tuotteita tänne alueelle. Täällä olisi tilausta myös kivijalkakaupalle varsinkin, kun Anttilatkin lopettivat. Helsingissä olisi vielä paljon tilaa rakentaa. Kärkkäinen voitaisiin hyvin sijoittaa vaikka Kehä ykkösen varrelle, tai vaikka lähemmäksi kantakaupunkiakin. Jos Helsingissä tilat ja tontit ovat liian kalliita, niin myös muu pääkaupunkiseutu käy. Mieluiten hyvien julkisten yhteyskien päähän niin, että myös autottomat pääsisivät helposti ostoksille.

Olen joskus käynyt Lahden kärkkäisellä ja voin sanoa, että se on todella hieno kauppa. Sellaisen näkisin mielelläni myös täällä päin!

9

552

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikähän Juha näe tämän ja varmaan miettii ja harkihtee tarkoin. Me täällä Ylivieskassa olemme Ylpeitä ja onnellisia että on ISO KÄRKKÄINEN täällä.

      • Anonyymi

        Ei teillä ole Isot Kärkkäiset. Kävin erräänä kertana teillä siellä kaupungissa niin ei siellä Kärkkäisen katolla näkynyt Iso-tekstiä. Se on tiettävästi poistatettu sen takia, jos Lahdessa on vielä isompi Kärkkäinen. Kyllä tänne Haapaveellekin Kärkkäisen pitäis tulla!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei teillä ole Isot Kärkkäiset. Kävin erräänä kertana teillä siellä kaupungissa niin ei siellä Kärkkäisen katolla näkynyt Iso-tekstiä. Se on tiettävästi poistatettu sen takia, jos Lahdessa on vielä isompi Kärkkäinen. Kyllä tänne Haapaveellekin Kärkkäisen pitäis tulla!

        Se on poistatettu koska ketään ei tienny että se oli vain kauppakeskuksen nimi. Kuulutuksissaki sanottiin että kauppakeskus iso suljetaan.... ja porukka puhuu isokärkkäisistä. Siks se oli sama poistattaa jotta ihmiset sanoo asioivansa kärkkäisillä eikä missään isossa kärkkäisessä.


    • Anonyymi

      Kärkkäinen pitäs nyt ehottomasti koronan takia sulkea,yksi pahimmista paikoista mistä voi tartunnaan saaha.

    • Anonyymi

      Joo, mepä kerrotaan Jussille terkkuja.

    • Anonyymi

      Edelleen ajankohtainen asia. Kärkkäinen pitäisi saada Helsinkiin, ettei aina tarvitse ajaa Lahteen asti ostoksille.

      • Anonyymi

        Tätä varten Kärkkäisen verkkokauppa on olemassa.


    • Anonyymi

      Ei Kärkkäisen Juha lisää kauppaa sentään joka syrjäkylälle.

    • Anonyymi

      Eikö Hesasta pääse junalla Lahden kärkkäiselle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6973
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4622
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      36
      4191
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      71
      3229
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1670
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1573
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe