Yksinäinen aamu,päivä,ilta,yö seuraa toisiaan.Joka aamu alkaa uudestaan.
24/7/365 yksin.
5
80
Vastaukset
- Anonyymi
Yksin voi olla joko yksin tai seurassa mutta on silti yksin omissa ajatuksissaan
- Anonyymi
Sama täällä. Ahdistaa ja orpo olo kun tietää että tämäkin päivä tulee olemaan pelkkää yksinäisyyttä.
- Anonyymi
Hyvä tilaisuus tehdä jotain konkreettista!
Ei pie vain jäädä tuohon ajatukseen, vaan repäistä uutta ideaa, vaikka mitä kun käyttää mielikuvitusta.
Itekin oon yksin, mutta on tekemistä.
Yöllä usein herään ja teen päivän työlistan.
Nytkin on jotain 40 juttua, mitä pitäis tehdä. Kun oon sitten tehnyt, niin vedän ruksin päälle.
Jos en ehdi tehdä tänään, niin jatkan huomenna.
Yleensä saan hommat hoidettua lauantaihin mennessä.
Sunnuntai on sitten vapaa. Lepopäivä.
Viikko taas sitten hurahtaa vauhdilla.
Kyllä tekevälle hommia riittää! Eikä ehdi ruikuttaa että on yksinäistä.
Tuleehan se tunne välillä, mutta silloin voi poiketa netille, ja katsoa vaikka jonkun filmin tai dokumentin. Meillä suomalaisilla on kuitenkin hyvin asiat. Kun vertaa muun maailman kurjuuteen. Saa kökötellä lämpimässä ja ei tarvitse nähdä nälkää.
- Anonyymi
Mä en halukkaan olla kuin yksin, nautin siitä.
Ihmiset on niin typeriä ja hukassa sosiaalisessa mediassa.
Ja tekemistä riittää, treenaus, lenkkeily, terveelliset elämäntavat.
Sama toimintatapa tuo aina samanlaisen lopputuloksen.
Hauskaa joulun alusaikaa!- Anonyymi
Näin on!
Kun on yksin, niin saa tehdä just prikulleen mitä ite tykkää.
Ja kasvaa itsenäiseksi ja oppii paljon uutta, kun tekee kaiken yksin. Voimistuu ihmisenä.
Jos ei tiedä jotain asiaa, niin kyllä netiltä löytyy ohjeet.
Tai sitten tilaa jonkun tekemään sen jutun ja maksaa. Tarttee se toinen elantonsa myös.
Tai jos on joku paikka mistä kysyä, niin soittaa sinne.
Ite seuraan niin paljon kaikkea jännää netiltä, seuraan lehtiä, kuuntelen radiota, ja oon kiitollinen kun nykyisin on kaikki mahdollista.
En tartte siihen toista komppaamaan, tai määräämään.
Voin ihan hyvin puhua yksikseni. Saan aina ystävällisen neuvon iteltäni.
Sitten on vielä tää, että kukaan ei hauku minua, ei alista, ei pahoinpitele, ei tartte katsoa ja kärsiä toisen esim alkoholin käytöstä, tupakoinnista. Ei tartte kerätä toisen kamppeita, ei pestä pyykkiä kellekään.
Taas on tänään touhunnut vaikka mitä. Ulkona kävin pihahommissa, hyvä on valoisan aikaan tehdä ne, tai sitten tehdä kävelylenkki.
Niinhän se on että jokaisesta itestään riippuu se oma onni.
Tsemppiä kaikille ja reippaasti eteenpäin! Yksin! Omin voimin! Omalla asenteella!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle152151Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631465Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061439Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61302Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681275Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001184Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell731124Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311067Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.301059En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046