Siellä on jotain curpisan nimistä eturauhasen hoitavaa rohtoa. Kävin hiljan otattamassa psa -kokeet, eikä siinä ollut mitään. Nyt pissalla käydessä liruttaa niin hiljakseen, että pitää jättää välillä kesken koko toimitus.
Auttaako nuo luontaistuotekauppojen rohdot
7
1460
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeile jonkin aikaa niin tiedät onko niistä juuri sinulle hyötyä.
https://www.ravintolisawiki.fi/index.php?title=Kurpitsansiemen
Jos et pitkään aikaan huomaa mitään parannusta niin ei siitä ole
sinulle hyötyä. - Anonyymi
Yleisesti ottaen luontaistuotteet voivat joko oikeasti auttaa johonkin asiaan, tai sitten niillä ei ole mitään vaikutusta tai sitten vaikutus on jopa erittäin haitallinen. Joten malttia kannattaa pitää siinä, mitä ja minkä verran luontaistuotteita käyttää. Pahimmillaan niillä saa aikaiseksi maksa- ja munuaisvaurioita.
Eli älä ainakaan käytä useita eri valmisteita yhtä aikaa, käytä pitkään markkinoilla olleita ainesosia ja noudata annosteluohjeita. Ihan normaali elintarvikkeen ainesosa voi muuttua myrkyksi, jos sitä käyttää vaikkapa 2000-kertaisena annoksena verrattuna ravinnosta saataviin pitoisuuksiin.
On kirjoja, joissa erilaisia terveysväittämiä tarkastellaan tieteellisen tutkimuksen valossa. En muista lukeneeni mitään eturauhastuotteista.
Löysin tuollaisen linkin, jos haluat tehdä salapoliisityötä asian suhteen:
https://www.ravintolisatiedotus.fi/terveysvaumlittaumlmaumlt.html- Anonyymi
Taitaa myös tuotteen laatu vaikuttaa paljon toimiiko vai ei? Tuli vaan mieleen kun tuon jutun laadusta luin. https://www.pispalanwoima.info/40850
- Anonyymi
parsa kaali auttaa aina ruokailun lomassa auttaa jokin verran,
- Anonyymi
Kumpi, parsa vai kaali vai jopa parsakaali.
- Anonyymi
Noissa luontaistuotteissa on kurkunsiemenistä erotettua aineosaa joka muistuttaa finasteridia ja siksi mahdollisesti auttaa eturauhasen liikakasvussa.
- Anonyymi
urologi kertoi että jo 50llä on suurentunnu eturauhanen,toisin kaikilla ei varmaankaan oireile, lääkäriltä saat paremmat ropit tuohon,voi olla nimittäin aivan törkeen kipiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801