Lukekaa korona ohjeistusta posan sivuilta!!!!
Huomioikaa tämä!!
Anonyymi
8558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksi. Jos ei nyt jo osaa niin ei sitten opikaan.
Posa on miellyttävä nimi.
Mikähän sen tarkoitus on pienellä kirjaimella. Pohjois-satakunnan jotain?
Pohjois satakunnan posat? Bosat?
Jokin sosiaaliterveysfeministikerho jossa samaa laulua kuin kaikkialla. 90 naistä työssä huutamassa lastensuojelun puolesta, ja valtion kuvetta kaivetaan.
Mitä Hel...tiä pohjois-satakunnassa tarvitaan lastensuojelua kun ei siellä ole lapsiakaan. Kaikki lapsiperheet on muuttaneet pois.
Itsellensä suojatyöpaikkoja ratsastetaan muka hyvällä asialla vaikka mitään muuta kuin helppoa työtä itselle kärkytään. Leikellään paperinukkeja päivät pitkät ja lässytetään tutti suussa lastensuojelu lastensuojelu guu guu.
Että viitsii aikuiset ihmiset. Tai ei ne mitään aikuisia ole.
Ethän provosoidu ethän
Maininta, että lastensuojelu teki "posat" tarkoittaa keksittyä väärää ilmiantoa isästä ja äidistä, eikä se ilmianto ole mikään vähäinen vitsi vaan vakava syyte siitä, että isä/äiti ovat SEKSIRIKOLLISIA. Sen takia huostaanottoa ja/tai muita lastensuojelun määräämiä pakkotoimia on jatkettava tai ne on käynnistettävä.
Posat lastensuojelu tekee siinä vaiheessa, kun paljastuu, että sen työntekijät ovat itse syyllistyneet rikoksiin, kuten rekisterimerkintöjen väärentämiseen, pakkotoimiin ilman mitään perusteluja, rankkoihin rajoituspäätöksiin vapaaehtoisen sijoituksiin aikana, vaikka vapaaehtoisen sijoituksen aikana tapaamis- ja yhteydenpitorajoituksia ei saa asettaa, yms.
Pointti on siinä, että LASTENSUOJELU KOSTAA SYYTTÄMÄLLÄ SEKSIRIKOLLISEKSI, kun se itse on jäänyt housut kintuissa omista rikoksista kiinni.
Posat tulee johdoksena siitä, että ensimmäisen kerran avustajan tietoon näitä vääriä ilmiantoja seksirikollisuudesta tuli Kankaanpään ja Porin lastensuojelusta eli Pohjois-Satakunnan peruspalvelukuntayhtymä PoSa vastuualueelta.
Molemmissa tapauksissa lastensuojelun seksirikollisiksi ilmoittamat vanhemmat tekivät itsestään rikosilmoituksen samoilla perusteillä, millä lastensuojelun työntekijät heitä syyttivät ja pakkopäätöksiään perustelivat.
Poliisin tutkimuksissa vanhemmat todettiin syyttömiksi. Poliisin ”vapauttavista” tutkimustuloksista huolimatta lastensuojelun pakkopäätökset jäivät voimaan.
Tuore tapaus, jossa lastensuojelu teki posat, tulee Pohjois-Pohjanmaan körttiläisalueelta.
On meillä ihan oikea diktatuurivaltio tämä Suomi. Puheet oikeusvaltiosta eivät ole edes vitsi, vaan surullisen raskasta kusetusta. Tällaisen maan äänestämämme kansanedustajat ovat luoneet.
Ihmisoikeudet ovat Suomessa vain paremman väen etuoikeus ja yksinoikeus.
No joo mut mä tee mitä taho!
On luettu monta kertaa,et sillai😯