Kerro rakentavasti.
Mitä kaivatussasi on hyvää, entä huonoa?
Anonyymi
51980
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
HRJ
sillä on välillä ihan hyvä huumori.
-riehuu, mustasukkainen, haukkuu, säälii itseään, muttei muita tippaakaan
-yks palstarakas-
En voi sanoa tuntevani häntä niin hyvin, että näkisin ne huonot puolet. Nyt näen vain pelkkää hyvää, toki katselen niiden ruusunpunaisten lasien läpi :) Haluaisin tuntea hänet paremmin ja tutustua myös niihin huonoihin puoliin, nekään eivät riittäisi pelästyttämään minua. Enkä pääsisi enää pakoon vaikka haluaisin, on niin vahvat ja tukevat verkot hämähäkkimies kutonut..;)
Hänessa (miehessä) kaikki on parasta.
Hyvää: järkevä, tilannetaju, vähäsanainen, lukee ihmisiä hyvin, hymy, ei sano pahasti, lojaali tärkeille ihmisille, ei juorua.. paljon, todella paljon.
Huonoa: vähäsanainen, ei kerro mikä hiertää, vielä juoksut juoksematta, varmaan monen mieleen, varattu.. ja huonointa on että ei ole koskaan mun.
Mitkä juoksut??
En tiennyt että kaipaat mua!
Samat sanat
Hyvää
>kaunis
>älykäs
>hyvä koulutus
>varakkuus
>lojaalisuus
>auttavaisuus
>lämpimyys
>hyvä sukupuu
>arjalaiset kallonmitat
>pituus
Huonoa
>petomaani
Miehelle vai naiselle?
Kaikki on huonoa. Systeriltä kuulin totuuden töissä olevasta miehestä. Täys pukki. Kaikki tuhat naista on käynyt läpi ja nytkin on taas joku pikku likka kohteena. Ei kiinnosta pukit.
Onko se ylipainoinen sun systeri? Paljon on samaa näköä teissä kahdessa mut sä olet normaalipainoinen ja ihanin sydänvaras kaikista. Ja huhupuheita ne mitä kuulet. Vain sua etsin ja sut haluan ja huhut oikenee Ja kerran se systerisi seurasi tuijottamalla meitä kun me kaks juteltiin ja jännitettä oli paljon, vähän negaakin siinä hetkessä.
Ei ole vaan pitkä ja hoikka. Olet varmaan eri pukki.
Huh. En ole pukki mutta kuvailusi osui vähän kuin minuun. Hyvää yötä.
En usko että olet sama. Et tiedä kuka siskoni on. Eikä ole enää samassa paikassa enkä ole minäkään.
Pukki antaa kilteille tytöille.
Huonoa että ei näy.
Aloittajaa ei ainakaan kukaan kaipaa näillä sivuilla.
Hänen loputon sydämen hyvyytensä, lienee perusta jolle, kaikki muu on rakennettu.
Hän on loistava keskustelija. Hän ei koskaan alennu riman alituksiin tai syytä.
Hänen huumorinsa on oivaltavaa, nokkelaa ja hyväntahtoista.
hän on erittäin kärsivällinen.
Hänellä on hyvä tilannetaju.
Hän ei tosiaankaan tarvitse mensantestiä osoittaakseen olevansa poikkeuksellisen älykäs. Se huokuu hänestä.
Hänen moraalinsa on korkeampi kuin kenelläkään muulla tuntemallani.
Hän on uskossaan vahva (buddhalainen), siinä ei ole mitään teeskenneltyä fariseusmaista. Tiedätte kyllä mitä tarkoitan.
Hän tulvii rakkautta. Se on hyvin ylitsevuotavaa.
Hän osallistuu paljon ihmisten auttamiseen. Silti hänellä on aina aikaa myös minulle
Hän ei tarvitse kotieläimiä.
Hän nauttii työstään, ollen hyvin arvostettu.
Hän on erittäin kaunis.
Hän on varakas.
Hän pukeutuu kauniisti.
Hän on ja haluaa olla minun. Hän rakastaa minua hyvin paljon. Kaikenlaiset rakkaudenosoitukset on haluttuja saada ja antaa.
Hänellä on kaunis koti
Hänen teini-ikäinen poikansa on herrasmies.
miinukset
9000km välimatkaa. covid sotkee tapaamisia.
Emme ole vielä naimisissa.
En tunne naista kovin hyvin, mutta sen tiedän, että hän on paras mulle.
Samaa mieltä yhdestä miehestä. Joskus sen vaan tietää ja tuntee kaikilla aisteilla vaikka toisen huonot puolet ei ole vielä tiedossa. Niitä saisi olla, rakastaisin niitäkin.
Huonoa on se että julkisesti paasaannut niin syvää valetta että kuulijaa pitää varmaan tyhmänä. Ehkä hän itse uskoo niitä juttuja tai on vaan tietämätön. Lisäksi ylpeilee asioilla jotka eivät ole edes olleet hänen kädessään ja suurimmalle auttajalleen tokaisi ettei ole mitään velkaa. Halu auttaa häntä karisee kyllä lopullisesti kun raha on ykkösprioriteetti. Ehkä se on vain julkisuuskuva jonka on luonut hämätäkseen itseään. Ketään muuta se ei vakuuta, paitsi ehkä ne alle 25-vuotiaat jotka hän työllistää. Se pinttynyt itsepäinen typeryys, sitä on vaikea katsoa läpi sormien vaikka oikeasti hän on mitä ihanin ihminen sen kovan ulkokuoren alla. Ylimielisyyttään hän kutsuu muistaakseni oikeamielisyydeksi. Kaiken hän kääntää aina niin että itselle jää paha mieli. Täysin harhaoppinen myöskin mitä tulee uskonnollisiin käsityksiin. Ensin ne nauratti kuten vitsi, mutta jostain syystä ei enää. Hänelle tärkeintä on oman ylivertaisuuden korostaminen ja heidän alistaminen jotka eivät tätä suostu myöntämään. Toisaalta kolikon kääntöpuoli on se että epävarmana en haluaisi häntä nähdä. Liian surullista katsottavaa. Hän on paha, mutta pahat ovat onnellisina vähemmän pahoja kuin ollessaan epävarmoja.
hei, kaikki pahuus naulattiin ristille, pääkallopaikalle heitti henkensä Isän käsiin, koko ihmiskunnan Valtias, "isäni, miksi minut hylkäsit"
ole rauhassa, älä pelkää, Jeesus Kristus on Kuningas
Hän elää!
https://www.youtube.com/watch?v=ezi5zLBsaLU
Jos tuntisin hänet noin hyvin, en kirjoittaisi hänelle tänne vaan menisin käymään kahvilla.
Ei hän halua kahvitella eikä kuulua elämääni millään tavalla.
Hän vain on, helppo ja vilpitön.
https://youtu.be/ETxv-6ijv0k
Hyvännäkönen, fiksu, sanavalmis ja näkee minussa jotain. Toisaalta aika ilkee, iskee vyön alle, yrittää horjuttaa itseluottamusta, juksaa.
Oletko varma tuosta ilkeydestä jne.? En varmaan ole hän, mutta itse "kiusaan" lähinnä niitä joista tykkään.
Näkee minussa jotain. Helvetti te olette typeriä.
Tykkään hänessä melkein kaikesta, minkä tiedän. En ehkä tiedä kaikkia huonoja puolia, mutta ristiriitainen käytös ja viestintä on yksi.
Allekirjoitan nämä huonot puolet.
Mistä se johtuu?
Ajat minut helposti siihen, etten enää uskalla olla yhteydessä, kun en tiedä onko se toivottua. En ole niin varma sinusta. Kun mietin, mitä olen oppinut ja voisinko nyt toimia toisin, niin en löydä vastausta sittenkään. Lannistun ja luovutan. Mutta otapa sinä yhteyttä sitten, jos haluat.
Et ole uskaltanut olla yhteydessä pitkään aikaan. Kaikki ristitiita ja viestintä on eri sattumusten summa. Samaa teit itsekkin joten luovutin.
En ole sitten sama, tai sitten sinä et ole. En ole ristiriitainen vaan suht johdonmukainen. Vastaankin aina, eikä ole kauan kun olin yhteydessä.
Oletko varma että juttelet oikealle ihmiselle? Mun käytös oli ristiriitaista erästä kohtaan koska en heti tajunnut hänen kiinnostustaan ku n vihdoin tajusin hän oli jo etäinen ja välttelevä. Olen miettinyt miten voisin lähestyä häntä.
En katso oikeudekseni arvostella häntä. Okei, hän on loukannut minua ja minä häntä, mutta niinhän kärsivä ihminen toimii. Näen hänessä paljon hyvää ja uskon että hän pyrkii kohti parempaa versiota itsessään. On ollut kauan hukassa, niin kuin itsekin olen ollut. En minä ole mikään sanomaan kenestäkään ja jos sen tekisin, niin mieluummin kasvotusten ja hänelle. En muille.
Ainoa huono on se, että on varattu. Muuten vaan hyvää.
Varauksen saa peruttua, kuten vaikka konserttilipun esimerkiksi. Ei luulis olevan ongelma.
Varmasti ihan tolkun ihminen ja lahjakas.
Full packet kiitos.
Hänessä on jotain suurta vetovoimaa, mitä en ole kokenut kenenkään kanssa. Huonoja puolia liuta, kuten meissä kaikissa.
Huonot puoleni johtui huonoista opituista tavoista joita manipuloijat käyttää aseenaan.
Ja vetovoimani varmaankin johtunee ihan luonnollisista syistä eli näit koit ja elimme sen hetken joka oli aitoa.
Rehellinen vastaus on: blondi kaunotar hyvillä varusteilla. Huonoja puolia ei ole.
sanoisi, https://youtu.be/67k1rVmZ8ag
opettelua.
Kysyksä rogerilta vai moorelta?
Hyvää se, että hän on hän. Ei huonoa.
Hyviä puolia on mm se, että hän on kiinnostunut siitä mitä sanon. Oli se miten höpsöä tahansa niin hän kuuntelee tarkkaavaisesti silmiin katsoen ja muistaa sanomiseni.
Huonojen puolien korjaaminen alkaa helposti siitä, että hän lukee akkuruuvinvääntimen käyttöohjeet ja harjoittlee ruuvaamalla erilaisia ruuveja laudanpalaselle!
Hän, ex - nainen yksinkertaisesti jaksoi katsoa minua kun olin huonoimmillani sekä antoi voimaa vain olemalla läsnä, eihän sitä muuta ihminen tarvitse kuin ihmisen vierelle jonka kanssa paskimmatkin päivät tuntuu siedettäviltä kun on joku jota rakastaa kaiken kärsimyksen keskellä.
Nykyään on sitten miehenä.
Onnea sinulle. Gay palstat on toisaalla. Mene sinne.
Heterous on haurasta, siksi pitää aina homoja juosta karkuun.
Hmmm, enpä ole tehnyt kattavaa listausta.
Voisi ehkä sanoa niin, että hyvää oli Hän, se henkilö juuri sellaisenaan, kaikilla mausteilla. Samoin huonoa, juuri se henkilö, kaikilla mausteilla.
Se asiat on vaan niin monisyisiä ja yhteenkietoutuneita, että on jos jotain sanoo hyväksi puoleksi, niin kohta uomaat, että se kietoutuu yhteen jonkin toisen asian kanssa, jota et pidä yhtään hyvänä. Niin oliko hyvä vai huono? En osaa sanoa, en enää edes jaksa välittää.
Kokonaisuutena se henkilö oli hyvä. Oli hyviä puolia ja oli niitä toisia, joita en kumppanilta kaipaa. Sitten on kaksi verroin puolia, jotka on molempia, määritelmä riippuu asiayhteydestä. Niistä monet ovat sellaisia, joiden kanssa voi elää tai valita olla elämättä, ilman että ne olisivat hyviä tai huonoja puolia.
Aina likaiset sukat lattialla, ja vain ne sukat? Voiko sen kanssa elää? Vaikka voisikin, niin haluaako edes? Jos haluaakin, niin viitsiikö marista ja kouluttaa? Jos viitsiikin, niin kauanko kannattaa yrittää kouluttaa, kauanko itse jaksaa odottaa? Hyvä vai huono puoli? Lasi puolityhjä vai puolitäysi? Minä en tiedä.