On tämä jääkiekko ihme laji. Valtakunnata kunta on taloudellisesti kriisissä, mutta jääkiekko se vaan porskuttaa. Sarjat pyörivät hirvittävällä riskillä. Kenen on vastuu?
Kuka ottaa vastuun? Tuskin jääkiekkoliitto, liigaseurat, valmentajat, joukkuejohto.
Milloin tämä järjetön palvonta marginaalilajissa loppuuuuu???
Kuka ottaa vastuun? Tuskin jääkiekkoliitto, liigaseurat, valmentajat, joukkuejohto.
Milloin tämä järjetön palvonta marginaalilajissa loppuuuuu???
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onks järkee vai ei?
Jääkiekko on Suomen merkittävin urheilulaji.
Ensin kannatta sulkea ne sun karaokekännäysbaarit ja lopettaa Ukrainan lennot, ja sitten vasta miettiä jääkiekon merkitystä koronassa. Se on mitätön, voin kertoa ennakkoon.
Nimenomaan Suomessa muttei maailmalla. Jääkiekko on todella marginaalilaji.
Kaikki sarjat tulee heti panna pakko tauolle!!!
Kannattaa olla jossakin asiassa maailman paras. Tää on busineksssä totta ja soveltuu niin urheiluun kuin kulttuuriinkin.
Katso hakusana niche strategy, jos haluat ymmärtää lisää pelkän jääkiekon haukkumisen sijaan.
No ei ole ihme jos taudit leveää Räkitään pitkin laitoja ja lattioita Syljetään mihin sattuu ja lonksutellaan tekohampaita että kuola valuu pitkin rinnuksia
Puhutko nyt omasta asuinympäristösi?
Ei ole mktään järkeä lopettaauorten, ml jääkiekkoilijoiden harrastusta, ja ohjata heitä jonnekin ostarille notkumaan.
😂🤣😂🤣
Aivan kuin Helsingissä jo tajuttiin: peruskouluikäisiä ei kannata määrätä karanteeniin, koska tarttuvuus näiden keskuudessa on vähäistä. Espoossa tämä jo todennettiin lasten ja nuorten urheilussa. Eli pidetään hallit auki ja annetaan heidän harrastaa. Kyllä me aikuiset voidaan olla pois katsomoista, vaikka hienosti on sielläkin mennyt: kaikilla maskit ja fiksu käytös, eikä tartuntoja ole siellä tullut nimeksikään.
HPK jatkaa suomenmestarina. https://www.is.fi/sm-liiga/art-2000007654907.html
Setu pitääpi pirskeet, liekö setalaisia kannattajia seassa.
Hyvä vaan jos joukkueita menee konkurssiin, liigassa on muutenkin liikaa joukkueita. Valtion ei pidä tukea kartelliliigaa taloudellisesti.
Jos jääkiekkoa tuetaan pitää tukea muitakin lajeja
Koska rahaa on niukasti, on priorisoitava.
Jääkiekko on suosituin lajimme, joten sitä ymmärrettävästi halutaan tukea.
Miten meinaatte nyt kun supertarttuva koronavirus laskeutunut Suomeen?
Ei ole pelimannet turvassa senkummen kuin muutkaan.