Tarkoittaako Oikeusvaltio

Anonyymi

Että haluaa maksaa muiden velat ja ottaa maahan turvapaikkaturisteja

14

56

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen Eurokiimainen poliittinen eliitti (vihervesurit ja kok)
      haluaa kiillottaa kommari kilpeä kiristämällä Unkaria ja Puolaa
      oikeusvaltio nimikkeellä.

      Pitäähän mallioppilasmaan jotakin tehdä jotta heidät huomataan.

      Valitettavasti Suomi tunnetaan maailmalla Venäjän kyljessä olevana
      korruptoituneena kommunisti valtiona.

      Johtuuko kilven kiillotus juuri tuosta?

    • Anonyymi

      ..oikeusvaltio; halpatyövoimaa rikkomaan työsopimukset ja työehtosopimukset . Maksetan suurien kansantalouksien velkoja miljardeittain-jotka johtuvat huonosta ,jatkuvasta , taloudenpidosta.
      Turvapaikkamaahanmuutto jopa sallitaan, vaikka selkeästi se ei perustu edes tarpeeseen tai hätään lähi-idän muslimi maissa...

    • Anonyymi

      Sitä oikeusvaltio nimenomaan tarkoittaa.

    • Anonyymi

      Sitä se tarkoittaa vajakkihallituksen mielestä .

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Länsimainen oikeusvaltio sallii salamurhat naapurimaissa jos naapurin mielipide ei miellytä , esimerkkejä runsaasti tarjolla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Länsimainen oikeusvaltio sallii salamurhat naapurimaissa jos naapurin mielipide ei miellytä , esimerkkejä runsaasti tarjolla.

        Kerro vaihtoehto. Mitä pitäisi tehdä korruption, toisinajattelevien kidutuksen tai ihmisoikeuksien loukkaamisen lopettamiseksi niissä maissa, Kotka eivät ole oikeusvaltioita?

        Liity Amnesty Internationalin kuukausilahjoittajaksi, niin saat tietoa esim. ihmisoikeusloukkauksista. Tiedät enemmän ja luulet vähemmän.


    • Anonyymi

      Uusmarxilaisen vihervasemmistoajattelun mukaan on "ihmisoikeus" tulla mihin tahansa maahan ja asettua elätettäviksi ja palveltaviksi.

      Tosin kaikki maat eivät tähän suostu. Esimerkiksi upporikas Saudi-Arabia ei ota uskonveljiään naapurimaistaan, ei aivan ainutta "turvapaikkaturistia" elätettäväkseen.

      Vain marxilaisen ajattelun omaavat itsetuhoiset ja hölmöt poliitikot joissakin maissa hyväksyvät tuon sairaan ideologian.

      • Anonyymi

        Muuta sinne Saudi-arabiaan, niin et tarvitse pelätä maahanmuuttajia, kun siellä ei mielestäsi ole
        "ei aivan ainutta "turvapaikkaturistia" elätettäväksi".

        Ehkäpä siellä on muuta pelättävää senkin edestä?


    • Anonyymi

      Juuri niin, siitähän Suomen mallin mukaisessa "oikeusvaltiossa" näyttää olevan kyse.

      Kun muistamme viime sotien tavoitteen itsenäisyydestä ja kuinka maksoimme järkyttävät ja täysin epäoikeudenmukaiset sotakorvaukset, olisi luullut, että oppisimme jotain, mutta ei.

      Nyt maahamme voi luikahtaa käyttämällä "turvapaikka", eli asylym jne. tokaisua ja jäädä täysihoitoon määräämättömän pitkäksi aikaa, tai jopa pysyväisluonteisesti.

      Heikot ja haittamaahanmuuton tukemiseen retkahtaneet hallituksemme, ottavat velkaa jo tulevaisuudesta jatkaen tolkutonta maailmanhalaamistaan.

      Pönötetään kihauttamalla ns. kehitysapua, osallistutaan Euroopan tuhlarivaltioiden tukemiseen valtavilla velkasummilla ja kaikki tämä ilman mitään vastavuoroisuutta on todella höylin itsetuhoista politiikkaa.

      Herätkääpä nukkuvat, kalliiksi tulee näiden EU virkoihin halajavien poliitikkojen sponsoroiminen , sinnehän nuo yksi toisensa jälkeen päätyvät kun ovat ensin muiluttaneet meitä suomalaisia ja "sitouttaneet" ikäänkuin "jatkuviin sotakorvauksiin" ja täydellisen kohtuuttomiin kulueriin vierasmaalaisten eliittijoukon pelastustouhuissa.

      • Anonyymi

        Niinpä niin rosvothan siellä taustalla on ja pelurit. Suomen hölmöt poliitikot syöksevät valtiomme ikuiseen velkavastuuseen yli varojensa eläneiden muiden valtioiden puolesta.

        Oisko hölmöläisempää menettelyä: Olemme valtiona valtavissa veloissa ja otamme velkaa jotta voimme maksaa meidän kontollemme kuulumattomien valtioiden velkoja ja taustalla kärkkyy sijoittajat, jotka eivät koskaan jää nuolemaan näppejään, saati joudu riskiä epäonnistumisesta ottamaan, juurikin ilmeisen korruptoituneen EU:n ja samassa kytkyssä olevien "maailmanhalaajapolitiikkojen" ansiosta.


    • Anonyymi
    • Suomi on maailmanlaajuisesti arvostettu oikeusvaltio. Jos haluat että tämä jatkuu myös tulevaisuudessa, tiedät mitä puoluetta ei kannata äänestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      73
      1193
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      55
      1048
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      44
      1009
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      899
    5. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      333
      803
    6. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      52
      736
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      734
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      727
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      8
      652
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      183
      639
    Aihe