On turhauttavaa elää illuusiossa. Sä tarvitset täydellisen. Sä et ole halukas hyväksymään omaa epätäydellisyyttäsi, siksi mäkään en kelpaa, eikä ehkä kukaan muukaan. Sun on pakko leijua kaiken yläpuolella. Olet liian kaukainen, olen pahoillani.
En ole sulle oikea
19
213
Vastaukset
- Anonyymi
Minä kun en ole täydellinen, mutta totuudenmukainen. Totuus on kaikki kaikessa minulle ja muu ei minua kiinnosta. Ei tarvitse leijua, tai olla mitään, mutta valheita en suvaitse. Kaiken valheellisen paskan yläpuolelle asetun aina.
- Anonyymi
Täydellinen kommentti. Pravda.
- Anonyymi
Sama itselläni. Valheita en voi hyväksyä. En vaikka miten rakastaisin ihmistä muutoin.
- Anonyymi
Jos itse elät illuusiossa, olet narsisti, koska kaipaat jotain itsellesi, mikä ei ole totta. Haluat itse toisen tekevän asioita sinulle, olevan parempi sinuöle, läheisempi sinulle. Mitä sinä olet tehnyt hänen eteen?
- Anonyymi
Olet tai et ole narsisti?
Kukaan tervejärkinen ihminen tuskin kiinnostuisi narsismia sairastavasta henkilöstä?
Eli toimit ehdottoman väärin, jos kuvittelet täysin vieraan ihmisen tahtovan suhteeseen kanssasi. Vaikka pöytä on lastattu ikävillä asioilla joita on tapahtunut aikaisemmin elämässä, sekä valheilla ja kaksinaamaisella pelillä.
Näin homma menee ainakin täällä, minun näkökulmasta katsottuna. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet tai et ole narsisti?
Kukaan tervejärkinen ihminen tuskin kiinnostuisi narsismia sairastavasta henkilöstä?
Eli toimit ehdottoman väärin, jos kuvittelet täysin vieraan ihmisen tahtovan suhteeseen kanssasi. Vaikka pöytä on lastattu ikävillä asioilla joita on tapahtunut aikaisemmin elämässä, sekä valheilla ja kaksinaamaisella pelillä.
Näin homma menee ainakin täällä, minun näkökulmasta katsottuna.Ei voi aina vaatia toiselta, jos ei itse ole valmis antamaan osaa itsestään myös. Ei ole toisen tehtävä, pitää huolta toisesta, vaan molempien kuuluu jakaa tasapuolisesti. Mikään parisuhde, oli se rakkautta, tai ystävyyttä, ei ole mitään, jos se ei toimi molempiin suuntiin. Yhteen suuntaan toimivat ihmissuhteet on tunteiden hyväksikäyttöä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi aina vaatia toiselta, jos ei itse ole valmis antamaan osaa itsestään myös. Ei ole toisen tehtävä, pitää huolta toisesta, vaan molempien kuuluu jakaa tasapuolisesti. Mikään parisuhde, oli se rakkautta, tai ystävyyttä, ei ole mitään, jos se ei toimi molempiin suuntiin. Yhteen suuntaan toimivat ihmissuhteet on tunteiden hyväksikäyttöä.
Oikein hyvin kerrottu mielipide, joka on vielä satavarmasti tottakin.
Koskaan ei tule sellaisesta jutusta mitään hyvää, joka on täysin yksipuolista.
Oli tämä yksipuolinen juttu sitten harhakuvitelmaa oletetusta ystävyydestä, harhakuvitelmaa jostain enemmästä. Jota ei ole kuitenkaan olemassa oikeasti.
Ei täällä elämässä elämisen tarkoitus ole se, että pakottamalla yritetään päästä päämäärään. Kaikista ihmisistä kun ei ole rakastamaan toisiaan.
- Anonyymi
Illuusioni on se että meidän välillä olisi jotain. Se on ollut ihana illuusio. Mutta en enää halua ajatella niin, koska se ei johda mihinkään.
- Anonyymi
Epätäydellisen täydellisiä met ollaan ja hyvä niin.
- Anonyymi
Tarvitset täydellisen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Miehen näköinen ei tarvi olla?
Positiivinen yllätys - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehen näköinen ei tarvi olla?
Positiivinen yllätysPlussaa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Plussaa on.
Juu on plussaa
- Anonyymi
Jos sulle on niin hienoa ,olet löytänyt omasi.
- Anonyymi
Joo en tarvitse täydellistä, ehkä tarvitsen normaalin ja ihmisen joka on aito oma itsensä. Ja valehtelijalle, narsistille sanon ei!
Ei pilata mukavaa, sunnuntaipäivää jatkamalla listaa! - Anonyymi
Tarvitset täydellisen? Olen pahasti väärässä. Jos joku ei halua sua, niin ei hän välttämättä halua täydellistä. Rakkaus kun on niin kummallista, se tulee tai ei tule. EI mulle tuo aloitus, mä vaan kommentoin.
- Anonyymi
Niinpä. Rakkautta ei voi millään tavalla pakottaa.
- Anonyymi
Helpompaa on olla itselleen ja toisille armollinen ja elää epätäydellisenä. Ei täällä ole ketään täydellistä olemassa. Kaikki olemme oppimassa ja olemme erehtyväisiä ihmisiä.
- Anonyymi
Renkaiden sopivuus valsseihin on syytä varmistaa. Aurauskulmat tarkistuttaa ja ilmanpaineet. Tämä pätee myös autoihin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884