On turhauttavaa elää illuusiossa. Sä tarvitset täydellisen. Sä et ole halukas hyväksymään omaa epätäydellisyyttäsi, siksi mäkään en kelpaa, eikä ehkä kukaan muukaan. Sun on pakko leijua kaiken yläpuolella. Olet liian kaukainen, olen pahoillani.
En ole sulle oikea
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä kun en ole täydellinen, mutta totuudenmukainen. Totuus on kaikki kaikessa minulle ja muu ei minua kiinnosta. Ei tarvitse leijua, tai olla mitään, mutta valheita en suvaitse. Kaiken valheellisen paskan yläpuolelle asetun aina.
- Anonyymi
Täydellinen kommentti. Pravda.
- Anonyymi
Sama itselläni. Valheita en voi hyväksyä. En vaikka miten rakastaisin ihmistä muutoin.
- Anonyymi
Jos itse elät illuusiossa, olet narsisti, koska kaipaat jotain itsellesi, mikä ei ole totta. Haluat itse toisen tekevän asioita sinulle, olevan parempi sinuöle, läheisempi sinulle. Mitä sinä olet tehnyt hänen eteen?
- Anonyymi
Olet tai et ole narsisti?
Kukaan tervejärkinen ihminen tuskin kiinnostuisi narsismia sairastavasta henkilöstä?
Eli toimit ehdottoman väärin, jos kuvittelet täysin vieraan ihmisen tahtovan suhteeseen kanssasi. Vaikka pöytä on lastattu ikävillä asioilla joita on tapahtunut aikaisemmin elämässä, sekä valheilla ja kaksinaamaisella pelillä.
Näin homma menee ainakin täällä, minun näkökulmasta katsottuna. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet tai et ole narsisti?
Kukaan tervejärkinen ihminen tuskin kiinnostuisi narsismia sairastavasta henkilöstä?
Eli toimit ehdottoman väärin, jos kuvittelet täysin vieraan ihmisen tahtovan suhteeseen kanssasi. Vaikka pöytä on lastattu ikävillä asioilla joita on tapahtunut aikaisemmin elämässä, sekä valheilla ja kaksinaamaisella pelillä.
Näin homma menee ainakin täällä, minun näkökulmasta katsottuna.Ei voi aina vaatia toiselta, jos ei itse ole valmis antamaan osaa itsestään myös. Ei ole toisen tehtävä, pitää huolta toisesta, vaan molempien kuuluu jakaa tasapuolisesti. Mikään parisuhde, oli se rakkautta, tai ystävyyttä, ei ole mitään, jos se ei toimi molempiin suuntiin. Yhteen suuntaan toimivat ihmissuhteet on tunteiden hyväksikäyttöä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei voi aina vaatia toiselta, jos ei itse ole valmis antamaan osaa itsestään myös. Ei ole toisen tehtävä, pitää huolta toisesta, vaan molempien kuuluu jakaa tasapuolisesti. Mikään parisuhde, oli se rakkautta, tai ystävyyttä, ei ole mitään, jos se ei toimi molempiin suuntiin. Yhteen suuntaan toimivat ihmissuhteet on tunteiden hyväksikäyttöä.
Oikein hyvin kerrottu mielipide, joka on vielä satavarmasti tottakin.
Koskaan ei tule sellaisesta jutusta mitään hyvää, joka on täysin yksipuolista.
Oli tämä yksipuolinen juttu sitten harhakuvitelmaa oletetusta ystävyydestä, harhakuvitelmaa jostain enemmästä. Jota ei ole kuitenkaan olemassa oikeasti.
Ei täällä elämässä elämisen tarkoitus ole se, että pakottamalla yritetään päästä päämäärään. Kaikista ihmisistä kun ei ole rakastamaan toisiaan.
- Anonyymi
Illuusioni on se että meidän välillä olisi jotain. Se on ollut ihana illuusio. Mutta en enää halua ajatella niin, koska se ei johda mihinkään.
- Anonyymi
Epätäydellisen täydellisiä met ollaan ja hyvä niin.
- Anonyymi
Tarvitset täydellisen
- Anonyymi
Miehen näköinen ei tarvi olla?
Positiivinen yllätys - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehen näköinen ei tarvi olla?
Positiivinen yllätysPlussaa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Plussaa on.
Juu on plussaa
- Anonyymi
Jos sulle on niin hienoa ,olet löytänyt omasi.
- Anonyymi
Joo en tarvitse täydellistä, ehkä tarvitsen normaalin ja ihmisen joka on aito oma itsensä. Ja valehtelijalle, narsistille sanon ei!
Ei pilata mukavaa, sunnuntaipäivää jatkamalla listaa! - Anonyymi
Tarvitset täydellisen? Olen pahasti väärässä. Jos joku ei halua sua, niin ei hän välttämättä halua täydellistä. Rakkaus kun on niin kummallista, se tulee tai ei tule. EI mulle tuo aloitus, mä vaan kommentoin.
- Anonyymi
Niinpä. Rakkautta ei voi millään tavalla pakottaa.
- Anonyymi
Helpompaa on olla itselleen ja toisille armollinen ja elää epätäydellisenä. Ei täällä ole ketään täydellistä olemassa. Kaikki olemme oppimassa ja olemme erehtyväisiä ihmisiä.
- Anonyymi
Renkaiden sopivuus valsseihin on syytä varmistaa. Aurauskulmat tarkistuttaa ja ilmanpaineet. Tämä pätee myös autoihin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1225115Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303658No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
- 411560
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241504- 231391
- 141292
- 271198
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221117