Pitäisiköhän vetäistä tiistain peliin Atleticoa, jonka vieraaksi tulee jo lohkovoiton varmistanut Bayern? Molemmat pelaavat liigaa seuraavana lauantaina, joten kyllähän siinä palautua ehtii, mutta onko Bayernin mitään järkeä lähteä ykkösmiehistöllä merkityksettömään peliin? Atletico tarvitsee pisteitä varmistaakseen jatkopaikan, ja sen kerroin on yli kaksi, joka tuntuu aika isolta, vaikka vastassa on Euroopan paras joukkue. Viimeisessä pelissä Atletico matkaa Salzburgin vieraaksi peliin, jota se ei saa hävitä, sikälimikäli Salzburg voittaa tiistaina Lokomotivin.
Liverpoolin kotikerroin sen sijaan on aika huono, ottaen huomioon, että ottelumäärä rasittaa, eikä loukkaantumistilannekaan ole paras mahdollinen. Tasuri Ajaxia vastaan ei olisi katastrofi, koska viimeisessä pelissä vastassa on vähän kevyempi Midtjylland. Tasurin kerroin on tällä hetkellä 4.40 eli varsin maistuva. Tuskin Pool taas kotona häviää, mutta ei sen voitto ole mitenkään varma. Milner loukkantui, Thiago on puolikuntoinen plus siihen päälle ne entiset potilaat, joten ainoastaan hyökkäyskalusto on kunnossa, mutta alakerrassa on ongelmia.
UCL joulukuu
2
113
Vastaukset
- Anonyymi
Atleticon kerroin laski yli kahdesta puoleentoista, joten kyllä sen betsaaminen isolla kertoimella oli ihan järkevää, vaikka Bayern lopulta saikin 1-1 tasoituksen rankkipotkusta.
Liverpool voitti 1-0 komealla maalilla, joka menee Ajaxin veskarin piikkiin. Tasurikaan ei ollut kaukana, mutta haku ei tällä kertaa osunut. - Anonyymi
Red Bull Leipzig - Man Utd. Ai jai, nyt ei parane Manun hävitä tai tulee noutaja. PSG voittanee turkkilaiset, joten vain toinen em. joukkueista jatkaa lohkosta. Allekirjoittanut ei ole Manun fani, mutta inhoaa vielä enemmän energiajuomajoukkuetta, joten täytyy toivoa, että Manu saisi nussittua ensimmäisen maalin. Jos se tekee RB, niin sitten voi tulla Manulle kiire. Mitähän merkkiä sitä vetäisisi? Tässä lohkossa ei jostain syystä ole pelattu yhtään tasuria, joten tulisiko nyt tilastotasuri? Kerroin olisi aika hyvä 3.75. RB on ollut hyvä kotonaan viime aikoina, joten Manun vieraskerroin, joka on alle kolmen, tuntuu turhan pieneltä.
tiedättekyllä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1343227Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732114Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371805- 1261705
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241697- 1381355
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1051192Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441045"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!501014Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa30944