Missä tutkimukset ja vastaukset. Narkolepsia jne.
Keskenmenot lisääntyneet 700 prosenttia
Hiljattain CDC:lle, Yhdysvaltain Tartuntautivirastolle esitetty data paljasti shokeeraavia asioita H1N1-sikainfluenssarokotteen vaikutuksista raskaana oleviin naisiin. Progressive Convergen kokoama raportti osoittaa, että aiempiin vuosiin verrattuna keskenmenojen määrä nousi 700 prosenttia ajanjaksolla, jolla sikainfluenssarokotteita annettiin.
CDC ei näe syytä lisätutkimuksiin vaan suosittaa ottamaan myös kausi-influenssarokotteen. Kausi-inflenssarokote sisältää samoja ainesosia kuin kohuttu sikainfluenssarokote.
Dr. Marie McCormick, Department of Health and Human Services (HHS) Vaccine Risk and Assessment Working Group-ryhmän pää sanoi, ettei ole mitään syytä vetää johtopäätöksiä rokotteen ja keskenmenojen yhteyksistä (vain siksi, että keskenmenot ovat lisääntyneet 700 prosenttia).
Kohtukuolemista ilmoittavien raporttien määrä nousi 2440 prosenttia vuonna 2009.
Brittiläinen Daily Mail puolestaan kertoi lokakuussa, että Englannin terveysviranomaiset ovat ensimmäistä kertaa myöntäneet sikainfluenssarokotteen lisäävän riskiä sairastua mm. Guillain-Barrén syndroomaan. Myöntö tuli todisteiden kasaantuessa.
http://www.progressiveconvergence.com/H1N1-RELATED…
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1321203/…
http://www.naturalnews.com/030657_vaccines_miscarr…
Sikainfluessa ja Lintuinfluenssa, unohdettu?
Anonyymi
2
111
Vastaukset
- Anonyymi
Onko nää ajatukset suoraan Persujen tietotoimistosta? Siitä jota johtaa slaavilaisen kirkkomusiikin tohtori?
- Anonyymi
Raamatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181