Missä tutkimukset ja vastaukset. Narkolepsia jne.
Keskenmenot lisääntyneet 700 prosenttia
Hiljattain CDC:lle, Yhdysvaltain Tartuntautivirastolle esitetty data paljasti shokeeraavia asioita H1N1-sikainfluenssarokotteen vaikutuksista raskaana oleviin naisiin. Progressive Convergen kokoama raportti osoittaa, että aiempiin vuosiin verrattuna keskenmenojen määrä nousi 700 prosenttia ajanjaksolla, jolla sikainfluenssarokotteita annettiin.
CDC ei näe syytä lisätutkimuksiin vaan suosittaa ottamaan myös kausi-influenssarokotteen. Kausi-inflenssarokote sisältää samoja ainesosia kuin kohuttu sikainfluenssarokote.
Dr. Marie McCormick, Department of Health and Human Services (HHS) Vaccine Risk and Assessment Working Group-ryhmän pää sanoi, ettei ole mitään syytä vetää johtopäätöksiä rokotteen ja keskenmenojen yhteyksistä (vain siksi, että keskenmenot ovat lisääntyneet 700 prosenttia).
Kohtukuolemista ilmoittavien raporttien määrä nousi 2440 prosenttia vuonna 2009.
Brittiläinen Daily Mail puolestaan kertoi lokakuussa, että Englannin terveysviranomaiset ovat ensimmäistä kertaa myöntäneet sikainfluenssarokotteen lisäävän riskiä sairastua mm. Guillain-Barrén syndroomaan. Myöntö tuli todisteiden kasaantuessa.
http://www.progressiveconvergence.com/H1N1-RELATED…
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1321203/…
http://www.naturalnews.com/030657_vaccines_miscarr…
Sikainfluessa ja Lintuinfluenssa, unohdettu?
Anonyymi
2
98
Vastaukset
- Anonyymi
Onko nää ajatukset suoraan Persujen tietotoimistosta? Siitä jota johtaa slaavilaisen kirkkomusiikin tohtori?
- Anonyymi
Raamatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522187
- 622102
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131611- 621432
- 501389
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41875Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit90757Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118737Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33718- 40683