konnevedellä infulenssurokotetta odottajat,kuin sillit suolassa seassa laboaratoriaan menevät,jotka tunnetusti "hyväkuntoisia" HYVÄ ALHONEN.
koronalinko
13
1203
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa on uutisoitu muuallakin rokotuspaikoilla.
- Anonyymi
jaa,että muuallakin sehän se asian korjaa.
- Anonyymi
Ja aloittaja on ollut yhtenä sillinä lisäksi jonottamassa ihmelääkettä kun kerta tietää?
- Anonyymi
aloittaja ei ota sitä ihmelääkettä.Mutta johonkin kolahti.
- Anonyymi
Aloittaja on vika-asenteella lähtenyt itseään julkisesti häpäisemään sillä näinä vaiherikkaina aikoina tulisi vaalia rauhallista mieltä ja yhteistä tekemistä yhteiseksi
hyväksi. Ja se oikea muoto on; laboratorioon,ei laboaratoriaan tai sitten aloittaja on
ollut jossain aivan muualla hukassa. - Anonyymi
Saman huomion tein, ei turvaväleistä tietoakaan. Kaikki halusivat saada rokotuksen ensimmäisten joukossa, koronasta viis. Itse käännyin pois, ja iltapäivällä oli väljää ja turvallista käydä.
- Anonyymi
labrassa täytyy käydä määrärättynä päivänä ja kellon aikana.onko viikossa vain maanantai ja torstai.
- Anonyymi
Niinpä se pääsi Konnevesikin koronalistoille. Paras pysyä omassa kylässä eikä hakea tautia muualta.
- Anonyymi
joo pysykää vaan siellä
- Anonyymi
Kerrotaan rautalampilaisten käyvän asioimassa Konneveden liikkeissä oman huonon tilanteensa takia. Mutta eipä sitä tiedä mistä pöpö putkahtelee.
- Anonyymi
Kunnan facebookista:
Tiedote 13.12.2020
Konnevedellä on todettu kolme uutta koronatartuntaa - yhteensä tartuntoja paikkakunnalla kuusi
Konnevedellä on todettu kolme positiivista koronatestitulosta. Positiivisten näytteiden antaneiden henkilöiden tartuntaketjut ovat tiedossa. Yksityisyydensuojasta johtuen tartunnoista ei voida antaa tarkempia tietoja.
Konneveden kunnassa on todettu viime keväästä alkaen yhteensä kuusi koronavirustartuntaa. Viimeisimmän kolmen positiivisen koronanäytteen myötä ylittyi koronatilastoinnissa käytetty viiden koronapositiivisen henkilön raja.
Keski-Suomen sairaanhoitopiirin (KSSHP:n) alueellisen tartuntatautien torjunnan johtoryhmässä on todettu, että koko sairaanhoitopiirin alue on edelleen koronaviruksen kiihtymisvaiheessa, vaikkakin koronatilanteessa on nähty hienoisia taittumisen merkkejä.
Asiasta tiedotetaan lisää tarpeen mukaan.- Anonyymi
Voi hyvänen aika. Onneksi voi vielä turvallisesti käydä kaupassa Vesannolla tai Hankasalmella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi hyvänen aika. Onneksi voi vielä turvallisesti käydä kaupassa Vesannolla tai Hankasalmella.
On sitä koronaa jo Hankasalmellakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.104966- 772667
- 462602
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei131990Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71723- 471710
- 421655
- 221646
Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171641Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71631