koronalinko

Anonyymi

konnevedellä infulenssurokotetta odottajat,kuin sillit suolassa seassa laboaratoriaan menevät,jotka tunnetusti "hyväkuntoisia" HYVÄ ALHONEN.

13

1181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa on uutisoitu muuallakin rokotuspaikoilla.

      • Anonyymi

        jaa,että muuallakin sehän se asian korjaa.


    • Anonyymi

      Ja aloittaja on ollut yhtenä sillinä lisäksi jonottamassa ihmelääkettä kun kerta tietää?

      • Anonyymi

        aloittaja ei ota sitä ihmelääkettä.Mutta johonkin kolahti.


    • Anonyymi

      Aloittaja on vika-asenteella lähtenyt itseään julkisesti häpäisemään sillä näinä vaiherikkaina aikoina tulisi vaalia rauhallista mieltä ja yhteistä tekemistä yhteiseksi
      hyväksi. Ja se oikea muoto on; laboratorioon,ei laboaratoriaan tai sitten aloittaja on
      ollut jossain aivan muualla hukassa.

    • Anonyymi

      Saman huomion tein, ei turvaväleistä tietoakaan. Kaikki halusivat saada rokotuksen ensimmäisten joukossa, koronasta viis. Itse käännyin pois, ja iltapäivällä oli väljää ja turvallista käydä.

      • Anonyymi

        labrassa täytyy käydä määrärättynä päivänä ja kellon aikana.onko viikossa vain maanantai ja torstai.


    • Anonyymi

      Niinpä se pääsi Konnevesikin koronalistoille. Paras pysyä omassa kylässä eikä hakea tautia muualta.

      • Anonyymi

        joo pysykää vaan siellä


      • Anonyymi

        Kerrotaan rautalampilaisten käyvän asioimassa Konneveden liikkeissä oman huonon tilanteensa takia. Mutta eipä sitä tiedä mistä pöpö putkahtelee.


    • Anonyymi

      Kunnan facebookista:

      Tiedote 13.12.2020

      Konnevedellä on todettu kolme uutta koronatartuntaa - yhteensä tartuntoja paikkakunnalla kuusi

      Konnevedellä on todettu kolme positiivista koronatestitulosta. Positiivisten näytteiden antaneiden henkilöiden tartuntaketjut ovat tiedossa. Yksityisyydensuojasta johtuen tartunnoista ei voida antaa tarkempia tietoja.

      Konneveden kunnassa on todettu viime keväästä alkaen yhteensä kuusi koronavirustartuntaa. Viimeisimmän kolmen positiivisen koronanäytteen myötä ylittyi koronatilastoinnissa käytetty viiden koronapositiivisen henkilön raja.

      Keski-Suomen sairaanhoitopiirin (KSSHP:n) alueellisen tartuntatautien torjunnan johtoryhmässä on todettu, että koko sairaanhoitopiirin alue on edelleen koronaviruksen kiihtymisvaiheessa, vaikkakin koronatilanteessa on nähty hienoisia taittumisen merkkejä.

      Asiasta tiedotetaan lisää tarpeen mukaan.

      • Anonyymi

        Voi hyvänen aika. Onneksi voi vielä turvallisesti käydä kaupassa Vesannolla tai Hankasalmella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi hyvänen aika. Onneksi voi vielä turvallisesti käydä kaupassa Vesannolla tai Hankasalmella.

        On sitä koronaa jo Hankasalmellakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22299
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9506
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7490
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6325
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5970
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4976
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4630
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4386
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      81
      1366
    Aihe