kohdalla kyllä itsekin, mutta ymmärsin sen mitä teit sen estämiseksi. Pääasiana oli "asioiden hoito", mutta kyllähän sinäkin olet osasyy käymisessä. Mutta pidät mua stalkkerina, se tekosikin tulkitsin niin että turvaat selustasi. Älä pelkää en ahdistele ja ymmärrän etten merkitse sinulle enää mitään jos ikinä merkitsinkään. Kuonokoppakin hiljentää mua, sen läpi ei ole kiva huudella.
Miehen kuuluu moikata ensin, olisin moikannut
16
175
Vastaukset
- Anonyymi
On sulla mies mies hikiset fantasiat, siis hyi ja yäk.
- Anonyymi
Okei sitte.
- Anonyymi
Jos mukana on siihen estäviä tekijöitä, silloin en moikkaa.
- Anonyymi
Mitäs jos et moikkaisi sitä ns ihailun kohdettasi ollenkaan ja mitäs jos etsisit vastauksia elämääsi jostain muualta kuin anonyymifoorumilta?
- Anonyymi
Huomannut joidenkin moikkaavan silloin kun ystävä ei ole näkemässä:)
- Anonyymi
Ihan paskaa voisit kyllä syödä.
- Anonyymi
oon kuullut samaa. joillekuille ei saa moikata ollenkaan tai ne ei lopeta sitä kiehmäämistä ikinä.
Partasuoja ja kasvomaski taitaa olla hankala yhdistelmä. - Anonyymi
Miehelle meni tämä. Harmittelen, että en tullut juttelemaan rennosti sinulle, niinkuin ennen tässä vuosien aikana. Enää en uskalla, sinä olisit varmaan tyly ja jättäisit minut huomiotta. Tai jos meillä olisi normaalia jutustelua, niin minä taas kuvittelisin, että meidän välillä olisi jotain enemmänkin. Oletkohan huomannut etten ole käynyt vuoteen hölisemässä sinulle juttujani? Olet varmaan vaan tyytyväinen. Lopetin sen jälkeen kun sanoit ettet halua kuulla puhuttavan siitä sanaakaan ja et pyytänyt edes anteeksi vaikka kerroin sen tuntuneen minusta tosi pahalta. Kuvittelinhan, että olisit sanonut anteeksi ja että rakastat mua mutta ethän sinä tunne niin..
- Anonyymi
Naisten logiikka on kummallista. Huudetaan tasa-arvoa kaikissa asioissa, mutta sitten päästellään tälläisia aivopieruja kuten "Miehen kuuluu moikata ensin".
- Anonyymi
Itse kyllä naisena tervehdin kaikkia tuttuja sukupuolesta ja mahdollisista tunteista riippumatta. Minusta se kuuluu hyviin käytöstapoihin. Iloinen tervehdys myös piristää päivää. Rohkeasti vain ap siis tervehtimään tunteidesi kohdettakin. 😊
- Anonyymi
Missä tuollainen sääntö on kirjoitettu kun en ole koskaan kuullut.
Ihmettelee nainen.- Anonyymi
Käytössäännöissä
- Anonyymi
Moikkaaminen ja arkijuttelu eivät/ei ainakaan pitäisi tarkoittaa kenellekään mitään normaalia kohteliasta kanssakäymistä enempää. Muu ylitulkintaa, sairaalloistakin. Sanattomaan viestintään ei kannata paljon panostaa tai uskoa. Jos ei pysty osoittamaan kiinnostusta sanallisesti, sitä voi pitää olemattomana.
- Anonyymi
Varsinkin opettajia, työtovereita, asiakaspalvelijoita ja muita vastaavia ihmisiä on tapana yleensä tervehtiä.
Eikös se kuulukin hyviin käytöstapoihin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varsinkin opettajia, työtovereita, asiakaspalvelijoita ja muita vastaavia ihmisiä on tapana yleensä tervehtiä.
Eikös se kuulukin hyviin käytöstapoihin?Asiakaspalvelijan kuuluu tervehtiä ensin!
- Anonyymi
Hän ei ole vastannut joskus tervehdykseeni, niin siksi jätän nykyään moikkaamatta,jos ei tulla ihan kohdakkain, koska se tilanne on niin nolo. Kaipaan meidän välistä rentoa jutustelua ja yhteyttä, mutta pelkään ajattelevani sen olevan enemmän ja hän teki mulle jutun jonka takia mun olisi pitänyt jo vuosia sitten hänen lähelle hakeutuminen ja puhua asiat selviksi jo vuosia sitten. Toivon että me puhuttaisiin asiat selviksi.. Ap
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875