Pitkääkö teitäki suomalainen maatalous lopettaa?
Ovatko Haapaveden perussuomalaiset Halla-ahon kannalla?
Anonyymi
47<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
totta moooses , persut haluaa panna nurin joka yrittäjän !
Mistähän ne ostas elintarvikkeet kun eu:takaan ei saisi olla
Onko heillä haaveina siirtyä ihannevaltionsa tavoin kaalisopan syöjiksi?
Halla-Aho ja perussuomalaiset paras! Toki kannatetaan. https://www.suomenuutiset.fi/nain-perussuomalaiset-saastaisivat-valtion-menoista-yli-330-miljoonan-leikkaukset-kotouttamismenoihin-ja-vastaanottokuluihin-kehitysavusta-500-miljoonaa-eli-puolet-pois/
Täysin samaa mieltä. Turhat tukiaiset pois ja verokevennyksiä koko suomen kansalle.
Myös köyhien elämää pitäisi Halla-ahon mukaan kurjistaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201703132200084759
Maatalouden tuhoaminen ei ole ainoa tavoite!
Vieläkö joku äänestää persuja?
Ilkan mukaan vain alaluokkien opettajia tarvitaan. Kaalin saa Venäjältä.
Jussi puhuu asiaa. Lukekaas loppuun asti!
Miksi sinusta maataloutemme pitää lopettaa?
Onko saanut ohjeet Venäjältä?
Luitko koko juttua, vai etkö ymmärrä kirjoitusta, lueppa uudestaan selvinpäin mitä siinä sanottiin.
Eu n maatalouspolitiikka tuhoaa Suomen maatalouden ja sen Keskusta ja Vihervasemmisto hyväksyy, että näin se menee.
Joutaahan se Tenho välillä trollaamaan muillakin kuin persupalstalla.
Muista äänestää Lailaa.
tappoi muun viestiliikenteen omien monologiensa lisäksi persupalstalla ja alkoi taas hyppimään muillakin palstoilla trollaten niissäkin saadakseen kalan uimaan pyydyksiin kyllästyttyään persupalstallakin itsensä kanssa keskusteluun. Tehokas viestiliikenteen tappaja jo vuosien kokemuksella. Sensuuri kohta yhtä sairaalla tasolla kuin mitä itsekkin on.
Laila Kinnunen on kuollut. Mutta Elvis elää. Annan ääneni Elvikselle.
Onko se elitisti että mummot ja paapat kumoon? Selittää vähän
Yksikään perussuomalainen ei täällä puolusta viljelijöitä! Kertoo kaiken!!!
Ne on bisnesmiehiä. Kepuli/kokoomuslaisia, vain vähän hullumpia.
lukeeasiat loppuun ja ajatelkaasitten,ennenkuin alatte tänne valittaa,valittakaa tosiasiasta vaikka kun keskusta ajaa ALAS TURPEENTUOTANNON,SIINÄ TEILE ON PÄHKINÄÄ KEPULAISET
EU ajaa turpeen tuotannon alas, kepu vain tottelee kun on pakko, samoin tekisi persut jos olisivat kepuleina kepulien paikalla.
Yksikään Perussuomalainen ei ole lopettamassa Suomesta maataloutta päinvastoin ovat olleet huolissaan Suomen omavaraisuudesta, ihme valheita jotkut sairaat täällä levittävät, käännetään asiat aivan päälaelleen.
kyllä pitää suomalainen maatalous lopettaa, jos homma pyörii vain tukiaisilla.
Suomalainen maatalous on tärkeä osa maan omavaraisuutta.
Maatalous on tärkeä osa työllistymistä ja maaseudun elävänä pitämistä.
Lähellä tuotetut elintarvikkeet ovat osa kestävää kehitystä ja ekolokista, luontoa suojelevaa toimintaa.
Maatalous on tärkeänä osana maisemointityössä, ettei pusikoidu kaikki paikat.
Omavaraisella tuotannolla tuotetaan turvallisia ja laadukkaita elintarvikkeita ja hintaankin voidaan vaikuttaa.
Maataloutta täytyy tukea oikealls tavalla. EU kurittaa. Voimia ja jaksamista maatiloille ja maatalouteen. Teette arvokasta työtä,vaikeaa,raskasta ja arvokasta työtä.
T. Perussuomalainen maatalouden ja maaseudun tukemisen kannattaja
Kyllä hallanjussi osaa ajatella. Se on realisti ei velkaannuttaja.
Miten kotimaisesta maataloudesta luopuminen vähentää velkaantumista. Me maksamme silloin maataloustukia maailmalle. Olemme myös maahantuojien armoilla. Miten kriisin sattuessa.
Luin loppuun asti. Tapetaan maatalous Suomesta. Se on perussuomalaisten sanoma. Johtopäätökset teemme me.
Puhut mitä sattuu, asia on täysin päinvastoin, etkä ymmärrä lukemaasi, ilmeinen lukihäiriö tai yksinkertaisuus.
Tenhohan se taas tenhoilee.
Kohiseeko koski? No hällä väliä kunhan muistat äänestää Lailaa. Sitä suomen suosituimman puolueen ehdokasta.
Tenholle lisää sensuroitavaa.
Apropoo..et sattuisi tietämään mikä puolue on Suomen suosituin puolue?
persuilu on pahasta , pappisanoi ,että suoraan helvetistä.
Vaikea sanoa perussuomalaisista muuta kuin se, että vaalivoittoja on heille tulossa.
Täällä pohjoisessa vasemmiston kannatus laskee vielä entisestäänkin nyt, kun on tullut niin selvästi esille miten vahvasti vasemmistoliitto ja vihreät haluaisivat meitä nöyryyttää ja suuria kasvukeskuksia joukkoliikenteineen suosia.
Oliko jopa vasemmistoliiton puheenjohtaja, vai vasurien pohjoisen kansanedustaja, joka säälittävällä tavalla vielä jälkeenpäin mölysi miten vasemmisto olisi heikoimman puolella jakamalla tilapäistä koronatukea "heikoimmassa asemassa oleville". Rinteen vappusatanen tuli hakematta mieleen. Kuusikymmentä miljoonaa (60 000 000 euroa) velkarahaa, ja toisella kädellä otetaan verotusta kiristämällä periaatteella "eihän köyhimmillä kuitenkaan ole varaa ajaa autolla" jne...
Näitä vasemmiston "heikoimmanpuolellaolemisia" sitten eskorteerataan pitkin nettiä *myötähäpeää*
H-A:han totesi töllössä keväällä vai kesälläkö se oli, ettei ole varaa auttaa köyhiä, sillä se tulee liian kalliiksi. Jos Suomessa poistetaan kaikki tuet, minä rupea myymään vaikka halpoja vanerisia ruumisarkkuja, sillä kysyntää tulee olemaan paljon.
Persujen julistama maaseudun tyhjennysohjelma luetaan nyt tarkkaan. Todella irvokasta että sen on esittänyt SMPn perillinen.
Eduskunta tänään. Suomen ei enää tarvitse olla oikeusvaltio sanoo PS. Asiasta käytiin kovasanainen keskustelu. Siis mitä tämä oikein on?
jussit narisee ei kannata,mutta kunkatsoo kalustoa,3-5 uuvenkarhiaa traktoria huom ulkolaisia ostakotimaiasta hah,kaiken maailmankoneita on rakennuksettäynnä,leikkupuumuri,jotakäytetään 1 kuukausisyksyllä,h-autoja huom diesel,joka saadaan vähennykseen,ymmmmmm en edesjaksa luetella,ruokatulee omastapellosta,lihat navetasta ymmm,mutta ei kannata,millä ihmeellä maksetaan jos ei kannata kysynvain,
Lestat ja muut yhteiskunnan tukielätit on laitettava ojennukseen.
Ei pidä, samoin ei pidä turkistarhausta eikä turvetuotantoa, turvetta käytetään niin moneen muuhunkin tarkoitukseen kun polttamiseen, mutta Keskusta on lähtenyt viherkommunistien kelkkaan näissä asioissa, pahalta näyttää tulevaisuus.
Kysypä Ilkalta.
Ilkan mukaan tukiloiset on laitettava ojennukseen.
Todista räkyttäjä väitteesi Ilkasta!!!! Sinä jauhat täällä täyttä soopaa jatkuvasti, mene onneton hoitoon!!!!
Loisista puhuminen on perussuomalaisten perussanastoa. Ylipäänsä kaikki ihmisten nimittely.
No mikä nimi on oikea ihmisestä joka elää täysin toisten siivellä ja on sitä mieltä että se on oikein ja muiden kuuluu elättää hänet.
oisko virkamies?
Kepu pettää aina
Mutta kaikesta huolimatta nyt olemme SUURIN puolue. JYTKY:
Haapavedellä suruliputus, vasemmiston kannatus se vaan laskee😁