Paavali saarnasi tulisesti täynnä hurskautta ja kansa pahoitti mielensä. Paavali ei pyydellyt anteeksi saarnojaan. Paavali sanoi kansalle että; minä en ole tullut tänne teitä viihdyttämään, vaan olen tullut palvelemaan Herraa. Paavali oli monen vihaama henkilö joka kuoli marttyyrinä Jeesuksen Kristiuksen nimen tähden, mutta Jumala rakasti häntä aina. Perussuomalaiset ovat kuin Paavali #JeesuksestaSeuraava
Paavalikaan ei pyydellyt saarnojaan anteeksi
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mun eritekoiralla on sulle vähän asiaa
Perussuomalaiset ovat isästä perkeleestä.
Matt 25:
"Sillä minun oli nälkä, ja te ette antaneet minulle syödä; minun oli jano, ja te ette antaneet minulle juoda; minä olin outo, ja te ette ottaneet minua huoneeseenne; minä olin alaston, ja te ette vaatettaneet minua; sairaana ja vankeudessa, ja te ette käyneet minua katsomassa.'
Silloin hän vastaa heille ja sanoo: 'Totisesti minä sanon teille: kaiken, minkä olette jättäneet tekemättä yhdelle näistä vähimmistä, sen te olette jättäneet tekemättä minulle'. "
Rajat kiinni turvapaikkaa hakevilta ei ole kristillistä politiikkaa. Saatanasta se on.
Sulle on annettu ruokaa ja juomaa. Sulle ei ollu edes hätä. Sun pitää nyt oppia tulemaan omillas toimeen.
Älä selitä loinen. Sulla ei koskaan ole ollut hätä. Sä vaan haluat elää muiden rahoilla
No miks et hae turvapaikkaa Iraksista sitten? Ehkä siellä on sulle turvallisempaa
Ei ole tänne tunkeutuminenkaan kristillistä politiikkaa. Luuletko että Jeesus armahtaa ketään sellaista joka ei tunnusta syntejään ja kieltää Jeesuksen?
Nyt sitten on persut ylentäneet itsennä jumalasta seuraaviksi. Poliittinen vihan vallan ottanut ateistipuolue katsoo olevansa jumalan veroinen.
Mitä raamatussa sanotaan itsensä ylentämisestä? Kuinka pitkälle jatkatte jumalanpilkkaa?