Sedu Koskinen Perussuomalaisiin?

Anonyymi

Seppo "Sedu" Koskinen, joka tulevaisuudessa tunnetaan nimellä Zedu De Luca, kertoo kannattavansa Perussuomalaista puoluetta. Olisiko hänessä ainesta jopa Perussuomalaisten kansanedustajaksi?

Viime aikoina hän on ollut otsikoissa megabileistään, jotka aikoo järjestää koronarajoituksista huolimatta. Oman tien kulkija siis, joka ei purematta niele tyttöhallituisen asettamia rajoituksia!

Lähde: https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/3175405

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hänessä olisi kieltämättä ainesta.

      • Anonyymi

        Loistava lisä persulaumaan:) Veloissakin korviaan myöten.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Loistava lisä persulaumaan:) Veloissakin korviaan myöten.

        Sedu on sanonut, että kuittaa velkansa helposti. Sedu on bisnesmies henkeen ja vereen, joten hän tulee nousemaan varmasti jaloilleen!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Loistava lisä persulaumaan:) Veloissakin korviaan myöten.

        vasurien taidot riittävät juuri ja juuri vihapuheeseen..


    • Anonyymi

      Eipä ole pelkoa että persuissa älykkyys kasvaa.

      • Anonyymi

        Mitä mahdat tarkoittaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä mahdat tarkoittaa?

        vasurien taidot riittävät juuri ja juuri vihapuheeseen.. .


    • Anonyymi

      Avaajan kanssa samaa mieltä että Sedu on liian älykäs vasemmistolle.

      • Anonyymi

        Tosin yhtä "älykäs" oikeistolle.


        Poliitikot pyrkivät valitsemaan sanansa tarkkaan, mutta välillä mennään pieleen. Tutustu suomalaisten ja ulkomaalaisten poliitikkojen surkuhupaisiinkin möläytyksiin.

        Sitaatit on kerätty Sami Hantulan kirjasta Eläköön demokratia! - Muistinmenetyksiä, muunneltuja totuuksia ja muita poliittisia päästöjä sekä ulkomaisilta verkkosivuilta.
        Suomesta

        ”Se oli yleisvastaus.” (Matti Vanhanen ristiriitaisesta vaalirahoituskommentistaan vuonna 2008)

        ”Joskus pitää vähän taiteilla sanojen kanssa. Jos ei pysty vastaamaan, pitää olla vastaavinaan.” (Matti Vanhanen vuonna 2010)

        ”Hän jatkaa ikuisesti. Meillä on maailman paras kokoomuksen puheenjohtaja.” (Henna Virkkunen Jyrki Kataisesta vuonna 2009)

        ”Suomalaisen puolueen johtajaksi sopii kohta vain psykopaatti tai tomppeli. Psykopaatti ei välitä ja tomppeli ei ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)

        ”Lissabonin sopimus on ihan butrosbutroskalia, ei siitä suomalainen mitään ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)

        ”Helsinki on erittäin turvallinen – ei tietenkään tarvitse mennä tyrkyttämään itseään pimeällä johonkin pusikoihin.” (Paavo Lipponen vuonna 2005)

        ”Ei ole sukua, mutta sillehän minä en sattumalta voi mitään, että hän on vaimoni sisar.” (Kauko Juhantalo kaavoituspäällikön jääviydestä vuonna 2005)

        ”Kun annetaan vähän rentouttavaa, esimerkiksi otetaan pieni huikka ja lähdetään liikenteeseen, autoilija on paljon parempi liikenteessä esimerkiksi tämmöisissä kaupungeissa kuin Helsinki.” (Pertti ”Veltto” Virtanen vuonna 2007)

        ”Koen olevani siilinjärveläinen.” (Espoossa asuvan Jyrki Kataisen peruste nostaa eduskunnan kulukorvausta vuonna 2009)

        ”Joku linja pitää olla, vaikka se olisi vähän huonompikin.” (Hannes Manninen vuonna 2007)

        ”Tunsin ikään kuin tulleeni raiskatuksi.” (Kimmo Kiljunen asuntomurrostaan vuonna 2008)


    • Anonyymi

      Sedu sopisi persuihin mainiosti, kun niin innolla haluaisi levittää koronaakin bileissään.

    • Anonyymi

      Joko se karvahattumies, se sarjahukuttaja on persuissa? Onko jo ehdonalaisessa ja päässyt kunnallisvaaliehdokkaaksi? On niin monta sulkaa hatussa, että, menee varmasti läpi! Sopii sitten myöhemmin hyvin persujen eduskuntaryhmään!

    • Anonyymi

      Sedu olisi loistava lisä täysin saamattomiin persuihin. Lisää kohinaa takapenkiltä huutelemaan ?

      Uskomatonta tämän Sedun kommentit koronaan, enää en yhtään ihmettele bisnesten tasoa kun älykkyys on tuota luokkaa.

    • Anonyymi

      Näitähän Suomesta riittää. UUsi puheenjohtaja persuille.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1448
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      193
      1431
    3. 76
      1175
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1135
    5. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      84
      1000
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      81
      995
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      39
      962
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      915
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      81
      902
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      6
      857
    Aihe