Innokkaana kuvaajana tunnettu Sofia kertoi joku aika sitten muuttavansa omaan asuntoon mutta ihmeen hiljaa ollut tästä asiasta eikä asunnosta näy kuvia.
Missä kuvat Sofian uudesta asunnosta?
Anonyymi
102757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 102
Vanhimmat
Millä rahalla muuttais, ei saa edes pankista lainaa, kun on ulosotossa 52000€- voi taivas.
Onhan Sofialla asunto ollut koko ajan !! Mitä siellä hörisette.
On toisten nurkissa Ikea kassin kera.
Mitää velkaa ei ole miksi valehtelet?
Höpöhöpö ei ole tommoista ulosottovelkaa!😆
Minullakin on Ikekasseja 2 kpl 😆
Lähiö kaksio muovimatoilla ja keittökaapilla, vessanpönttö ja bidee.
Sauna ja suihku alakerrassa 😄
Maalaa sen valkoisella, kullalla ja hopealla niin voi julkaista kuviakin 😉
Vitsillähän minä mutta eihän näistä koskaan tiedä ✌️
Olis todella kiva jos Sofikin kuvais oikeasti omaa kotia, et olis myös omilla rahoillaan sen kalustanut oman makunsa mukaisesti.Oli Virossa hienossa hotellissa, sanoi haluan juuri tälläisen kodin kalustuksen. ??
Pienen kylän tyttö maailman vietävissä.
Eiköhän tuo tokene jossain vaiheessa ✌️
Tarkkaan olet lukenut muttet ole ihan ymmärtänyt lukemaasi. Ehkä ei kannata lukea ollenkaan!
Moitti vlogissaan Stefun firman myynnissä olevaa Kivenlahden asuntoa. Sanoi että jos vielä yhteen mennään niin sinne ei muuteta. Selvä viesti Stefulle että hanki minulle kunnon asunto. Hankkiiko Stefu koska hänen rakkaudella Sofialle sisustamaa asuntoa ei hyväksytty. Sitä yritetään myydä ja Sofia julkisesti moittii. Sofia kiristää Stefua paremmalla asunnolla. Siihen saakka ollaan vain ystäviä. Syttyisikö Stefulla lamppu?
Tästä todella taas nähdään, kiristää Stefania ei olis laittanu asuntoa itse myyntiin, saatanan kullankaivaja iski taas kyntensä Missä on Stefanin oma luonne, lopeta et olet kokoajan naisten talutus nuorassa kiinni !!!!
Hyvä huomio asiasta .
Eikö Kivenlahti ole ollut yleisen moitinnan kohde?
Miksi Sofian pitäisi siitä tykätä???
Naapurit ei halua Stefania sinne. Sofian pitäisi Kivenlahteen mennä?
Toivottavasti Stefu kiertää tämän tyhjäntoimittajan jatkossa kaukaa!
Voi Therman parkaa, taitaa naiset olla pahemman luokan kiristäjiä, kaikki exät ja nyxät.
Martiina kiristi rahalla eikä ihan pikkurahalla.
Miksi olisi pitänyt maksaa eihän Eskokaan maksa mikä on erilailla Stefanin kohdalla.
Maran heitti jo ulos kyllä luonnetta löytyy !
Hyvin tienaa nykyisin taas ei ole mikään tyhjäntoimittaja. Puhuu tärkeistä asioista toivottavasti vielä aukeaa ura televisiossa.
Aito ja rehellinen ihminen. On puhunut rehellisesti lapsuudestaan ja perheestään.
Kuka tietää mitään Maran isästä tai miksi kaikki nimet piti muuttaa??
Öhöm....vai puhunut perheestään. Ei ole sanonut äidistään yhtään mitään, missäpäin eleleeja mitä tekee? Marttan äitiä on tällä palstalla kovasti haukuttu ja Marttaan isäksi on arvuuteltu eri romaanihenkilöitä sekä muusikoita. Puhunut on Sohvi yhdestä tärkeästä asiasta, mielen sairaudesta mutta ei tee vielä hänestä tv tähteä. Aitoudesta on kaikilla mielipiteensä ja hänen rehellisyydestä olen vahvasti eri mieltä sitä tarvitsee tuskin enempää avata.
Kiristikö? Onko sinulla todisteet? Voit joutua syytteeseen, tuollaisia väität, ellet pysty todistamaan väitteitäsi? Eikös Johannaltakin joku vaatinut todisteita lemmen yöstä Stefanin kanssa? Miten joku 30 voi olla noin lapsellinen oikeesti?
Sofialle oma huone Helsingin Vokista.
Toivottavasti kukaan ei osta Espoon kämppää ja Stefu muuttaa sinne jonkun muun kuin lokki blörön kanssa.
Totta puhut varmasti löytäis kunnon naisen Stefan, arvostaisi tätä asuntoa ja laittais sen heti kodikkaaksi heille ja lapsilleen.Sofi ei ymmärrä arvostaa mitään, koska ymmärrys ei yksinkertaisesti riitä hänellä.
Naapurit halunneet päästä Stefanista eroon. Tuskin on muuttamassa.
Minusta Kivenlahden asunto on upea, miksi sitä täällä koko ajan mollataan, merikin on lähellä ja luonto.
Minusta se näyttää varastorakennukselta.
Eiköhän ole oma asia.
Teille faneille ikävä totuus kun ihana prinsessa käyttää taas Stefua hyväksi.
Miten niin oma asia? Jos Sofia on julkisesti hehkuttanut muuttavansa omaan asuntoon, niin tokihan faneilla on oikeus tietää, jotta milloin ja minne. Olis sitten eukko hiljaa, jos ei pysty pysymään lupauksissaan.
Akka ei siksi hyväksy Kivenlahden asuntoa, koska Stefan naiskenteli siellä muita naisia.Tää on totuus ja sillä siisti.Kehui näyttelyssä miten ihana asunto ja vaatehuone ja kengille kunnolla kaappeja 👏. Stefan poimi muijan kadulta ja nyt kiristää siitä hyvästä sitä.
Miksi kaikki on koko ajan vain Sofian syytä? Jokainen asiaa vähänkään asiaa seurannut tietää, että Stefulla on ollut talouavaikeuksista johtuen pinna kireällä ja Sofia on joutunut mm. yöpymään hotellissa sen vuoksi.
Te vahingoniloiset ihmiset taidatte saada kiksejä siitä, kun muilla on vastoinkäymisiä. Eikö ole omassa elämässä tarpeeksi sisältöä?
Se on tuo yhden hovi, joka taitaa täällä länkyttää ja mollaa Sofiaa. Missähän se hovi taitaa tänä vuonna viettää joulua 🤔?
KARMA ISKI SOFIIN, MIKSI MENI NAIMAAN MARTINAN JA LASTEN ASUNTOON VAIKKA TIESI ET EIVÄT OLE EDES MUUTAANEET VIELÄ POIS SIELTÄ KOSKA OLIVAT HANGOSSA KORONAN TAKIA.Onneksi Stefan vei Johannan ja Lauran sinne ja viettivät kuumia öitä siellä.Sofi koki miltä tuntuu, kun itselle käy näin.
Kuule turha sotkea tähän Martina, viha tulee henkilöiltä jotka eivät hyväksy naisen käytöstä ja moraalia.
Mikä ihmeen hovi, itse en pidä Soffasta yhtään, mutta en kuulu mihinkään hoviin😑. Oletko sinä nii nuori ja lapsellinen, että jos ei tykkää Soffasta, niin sitten tykkää Martasta...aika rajoittunut ajatuksenkulku🙈🙄
Kyllä suomalaiset on kateellista kansaa😂. Stefulla on omat ongelmansa ja Sofia tekee viisaasti kun otti etäisyyttä ja hakee omaa asuntoa. Ei katsellut Sofia 9vuotta stefua niinkuin eräät kasvatellen omaa pesämunaa😉. Hyvä Sofia ! Kyllä nyt on martinalla millä mällätä kun maksatti stefulla kaiken, siis käytti hyväkseen tommosta reppanaa. Hyi saatana mikä muija🤮!
Toivottavasti Stefu pettää lisää vätystä 😂🐫
Menes mummo jo nukkumaan. Jaksat taas huomenna seitsemältä kurkistaa Sofian instan ja tulla tänne kommentoimaan ja nimittelemään.
Ketä lienettekään, mutta edellinen kirjoittaja näyttää omistavan palstan, koska irvailee: "tulla tänne kommentoimaan..." Ihan pimeää, miksei muut saisi kommentoida.
Sohva kyntää kultaa alinomaan😣. Ikä, ikävä kyllä on tullut päätökseen. Nuoria, kauniita ja ammattitaitoisia painaa ohi kuin Jaquar, eipä muuta ja sorry 😯
Sofian fanit eivät keksi muuta puolustusta/argumentteja, pitää aina haukkua Martinaa, ainut minkä osaavat, raukat. Ha ha Sofia on pitänyt kiinni koko ajan ukkelista. Vahingossa sattuivat Levillekin samaan aikaan? Faneja vedätetään 1-0, naurattaa oikein, miten tyhmiä nuo S&S fanit ovat, eivät edes ymmärrä.
Just niin, Stefu on kuin uskollinen rakki. Sofia pitää Stefun kaverina, ettei Stefu lankea entisiin heiloihin. Kuinka kauan tämä kaveruus riittää, nuori mies ja halut hyrrää. Stefun käytös kuvineen on hyvin lapsellista. Kannattaisi varata aika terapiaan. Sofian kannattaisi miettiä tulevaa, ikää tulee, tuskin säästää euroakaan, kun kaikki menee mikä tulee. Pian ihmiset kyllästyy Sofiaan ja tyhjänpäiväiseen somettamiseen.
Joko Sofia on lähellä 40 v ei ihme jos olis kiire perheen perustamiseen ,mutta saihan Johannakin lapsen 42v ,Ehkä vielä ehtii jos on terve.
Eiköhän se Karma ole iskenyt yhteen jos toiseen.
Martina on järkyttävä nainen !
No nythän tuntuu olevan faktat kohallaan, jessus
Stef ja Sof on edelleen yhdessä!
Kuurupiiloa leikkivät !
Kuvakulmat lattiaa kohti ettei muuta näy!
Yrittävät näin olla piilossa !
Tsek!
Sofia 30v
Mitä Sofia on sinulle luvannut Raili Suominen??? 😆
Aivan Sofialla alkaa olla mukavat tulot jo. Ja kiinnostus vain lisääntyy kaupallisten yhteistyökumppaneiden osalta.
Hyvä Sofia!
Ja erittäin hyvä esiintyjä on ja puhuu tärkeistä asioista🌹 Luonteva esiintyminen on hallussa.
Onpa rajoittunutta ja yksinkertaista ajattelua huh.
Raili ja muu toimintapiiri vetää nyt happea. Sofia on kertonut muuttavansa tammikuussa, nyt eletään vasta joulukuun alkupäiviä, eli olette vähän aikasessa kyselyidenne kanssa. Sofia kyllä näyttää sitten kotinsa kuvat, kun on ensin muuttanut. Koittakaa te nyt keskittyä omiin elämiinne, mikäli teillä sellainen sattuu olemaan.
Puhkikulunut levy päällä. Oma elämä.
Eikö se olekaan hyvä, että seurailijoita instaa katsoo.
Siellähän mainostetaan tuotteita markkinointimielessä.
Heiluttelee ilmapalloa, jos sellainen sattuu olemaan.
Stebu osti pariskunnalle miljoonatalon ja teetätti siihen kalliin remontin. Sohvi kiirehti antamaan Seiskalle kotiesittelyn, ennen kuin remontti oli edes valmis. Vain 4 VIIKKOA ehti Sohvi asua siinä, mutta nyt valittaa miten asunnossa oli väärät fengshuit eikä se KOSKAAN tuntunut kodilta 🙈 Stebun pitää ostaa uusi asunto jos yhteen palataan!! 😂
Koska Therman herää siihen todellisuuteen, että häntä pyöritetään ja hyväksikäytetään?
Vai että väärät fengshuit, onko Sohvi ihan oikeasti sanonut niin... 😄 Marttahan puhui kodin tuoksuista... mutta nyt Sohvi kyllä pisti paremmaksi.. että väärät fengshuit.. voi Steppulia, eipä muuta voi sanoa 🙈🙈
Älä höpötä, kun et asiaa tiedä. Stefun firma osti Suomen kaupunkiopiston rakennukset jo vuosia sitten ja tämä heidän lemmenpesäkseen remontoitu entinen saunarakennus oli osana tuota kauppaa. Opiston majoitustilat on ne kerrostalot, nämä rempattiin ja joista suurin osa on jo saatu myytyä ja tämä käteen jäänyt saunarakennus rempattiin erillistaloksi, eli ei sitä ole erikseen Stefu heille ostanut, vaan kuului kauppaan. Oli Stefu sitten Sofian kanssa, tai ei, niin tuo rakennus on ollut ST capitalilla jo vuosia ja se on ollut koko ajan tarkoituskin rempata ja laittaa myyntiin. Stefulla on Hangossa koti, ei hän tuonne Kivenlahteen ole ollut edes pysyvästi muuttamassakaan. Seiskan kotiesittely tehtiin ihan vain mainosmielessä.
Tuo nyt on ristiriitaista: "heidän lemmenpesäkseen remontoitu entinen saunarakennus" ja kohta ei ollutkaan eli: "Stefulla on Hangossa koti, ei hän tuonne Kivenlahteen ole ollut edes pysyvästi muuttamassakaan. Seiskan kotiesittely tehtiin ihan vain mainosmielessä." Ihankos silkkaa vedätystä ovat olleet nämä lukuisat jutut ja kertomukset yhteisestä Kivenlahden kodista?
Aikas köppäsesti esittely sujui, Sohvi antoi käyttää itseään mainostamaan kämppää pyörimällä kuin hyrrä. Heti sen jälkeen potkaistiin pihalle, eli ehkä on väärät fengshuit sillä TORPALLA. 😄
Kyllä sanoi 😅
No vedätystähän noi jutut oli. Tehty ihan teitä palstapölvästejä varten. Kuka nyt uskoi, että joku julkkis muuttaisi johonkin kerrostalokompleksin keskelle omakotitaloon kaikkien kytättäväksi.
Kyllä, ihan pelkkää vedätystä. Ihan samoin, kuin aiemmin Martinan kanssa se Tähtotorninmäen asunto. Sekin oli Stefun firman,. Se rempattiin, sisustettiin, muutettiin sisään, esiteltiin Martinan toimesta lehdissä ja pantiin myyntiin.Eihän ne siellä kauaa asuneet ja muuttivat pian Eiranrantaan vuokralle. Sama kaava toistui tässä Kivenlahden kämpässä.Nämä on Stefun bisneksiä, ei mitään lemmenpesää oikeasti ollut, pelkkä myyntikkka.
Taitaapi olla vuokrakämppä ja sitähän Hän ei saa sisustaa ellei ole Rahaa laskuihin.
Sofia haluaa muuttaa Marbellaan tai lähi-itään...Näin puhuu ihminen joka on ulosotossa.
Noista maistahan löytynee taas se mieluinen ihastus, uusi luxuksen maksaja, sitähän sinne palataan hakemaa hankituilla taidoilla. Ja kun Maraa on matkinut ja tykännyt aikaisemminkin samoista miehistä, niin sieltähän löytyypi helposti vaikkapa pahan veli -tai itse paha tai mites olis Bingo Baha, täydentämään totuttuja kuvioita.
Mikä helvetin hätä teillä on? Antakaa ihmiselle aikaa järjestellä asioitaan rauhassa, ei ole ollut helppoa hänellä. Ei kukaan hetkessä saa hankittua kaikkea, ei varmaan paljon tuloja vielä ole ehtinyt saada. Toivottavasti saa oikein kivan ja edullisen asunnon, kaipa niitä hyviäkin ihmisiä vielä on Suomessa, ymmärtäviä.
Juuri näin❤! Ei ole Sofia vielä edes kerennyt muuttamaan. Vuodenvaihteessa kertoi muuttavansa, jaksakaa nyt odottaa uteliaat pahanilmanlinnut. Sofia tekee viisaasti kun otti etäisyyttä stefuun ja tekee omia juttujaan..Eikä maksata stefulla kaikkea mitä eräs teki 9 vuotta😉.
Mihis muuttaa, Marbellaan vai Dubaihin, niitähän itse piti mieluisina?
Näinhän on julkisuuteen kerrottu.
No höpön höpön, tuota et usko edes itse, ja mitäpä se meille kuuluu. Mutta toivottavasti löytyy asunto jossa oikea fengshuit. 😄 🤔🤔
Näkee että kommentoija on nuori, ei täysi-ikäinen voi noin ajatella, he olivat perhe. 😄
Eikö maksata vai? Stefun autonkuljettaja kuskaa Sofiaa harva se päivä pitkin kaupunkia. Viiden tunnin kampaajareissu vaati tietysti autonkuljettajat. Harva noista Sofian matkoista liittyy edes joihinkin työtapaamisiin ravintolassa 🤣 Ilmainen majoitus kelpasi myös Levillä Stefun talossa.
Kertoi asian MTV - uutisille.
Joo ei varmaan, kun pitää ostaa uusia laukkuja, niin ei oo varaa asuntoon. Kaverin vierashuoneessa on kiva loisia ja kehtaa vielä kutsua sitä kodiksi ! Hektisiä päiviä 5 tuntia kampaajalla, lounaalla, koiran lenkitystä voi tsiisus !!
Väärin meni taaskin😂! Olen kyllä jo vanhempi nainen.
KONTULAAN!
Siellä ihmisen sielu lepää..
Kuinka ihana käydä paikallisessa välillä sipaisemassa pari keskiketterää huiviin :)
No eihän täällä nuoriso kommentoi, vaan mummojen juorukerho koolla näin korona-aikaan. Ei taida omassa elämässä olla mitään jännittävää.
Oma elämä on niin Last season.
Tuskin on vara maksaa vuokraa tyhjästä asunnosta ,halpaan menettä.
YLEENSÄ kolmikymppisen asunnon hankkijan ei pitäisi olla taloutensa kanssa niin heikoilla, että on "hyvien/ymmärtävien ihmisten/edullisen asunnon" varassa. Näin on kuitekin päässyt käymään läpilaiskan ja vaativaisen diggerin elämässä. Omaisuus yhdessä repaleisessa sinisenkukertavassa kassissa. TodisTA/ todisTIN! 😇
Totta ei kuulu meille. Naurettavaa, fanit uskoo, on ukkelin kanssa ollut koko ajan nytkin ja Levillä, otti muka etäisyyttä, pah? Kyllä teitä narutetaan, pöhköt uskotte. Hyvähän se on Stefan ehtii pitää tästä tyttösestä hyvää huolta.
Laiskiainen käyttää häpeilemättä Thermosta hyväkseen.
Voi voi Therman-parka. Miksette laita viestiä Nikolle ja Thermanille, että olisitte valmiina vaikka tyttöystäviksi? Tehän niitä kunnon naisia olette.
Ei oo pakko jos ei taho. Onko pakko, vaikkei taho?
En ymmärrä miten on noin vaikeaa saada oma asunto.
Ei ole kuvaa lonkka kierossa pylly pitkällä omassa kotona ,taitaa olla unelma vaan.
On se hirveää, kun on väärät fengshuit. Pitää Steppulin ostaa nyt pikaisesti Blörölle uusi miljoonakämppä. Mutta se on sitten voi voi, jos sielläkin on huonot fengshuit 🤪
Tammikuussa nähdään Sofian uusi asunto 👍
Pasilan poliisivankila?
Toivottavasti ei laita yhtään mitään asuntoasiaa teille korppikotkille. Siellähän kiehutte uteliaisuudesta.
"Kiehutte uteliaisuudesta, korppikotkat". No se on sinun kuvitelmaasi taas, ei kuitenkaan pidä luulla liikoja muista, eipä ole mitään aihetta mihinkään. Rajansa kaikella.
Taitaisi majoittajat kiehua siinä tapauksessa, takiaisesta ei pääse eroon.
Ettekö nyt ymmärrä. Se on vielä yhdessä stefan kanssa. Ei vaan uskalla kertoa sitä koska sillon menettää kasvonsa koska hänelle nauretaan. Siellä kaikki kolme eilen teki saunatiloissa pipareita. Ainut joka ei uskaltanut näyttää kuvia siitä oli Sohvi. Naurettavaa
Se on tiedetty koko ajan. Tyypillistä Sohville, että elää kaksoiselämää. Koko ajan selittelee omiaan. Sohvin puheet ja teot ovat kaksi eri asiaa.
Onko hän jotenkin tilivelvollinen teille? Jos olisin julkkis niin en todellakaan paljastaisi kaikkea. Toisin kuin eräät somevaikuttajat tuntuvat tekevän...
Ig stories päivityksissä nämä näkyy.
Mitä sekoilet tilivelvollisuudesta?
Eihän hänen ole pakko laittaa sinne mitään.
Täällä keskustellaan näistä käänteistä, joista mediat infoaa.
Uskon, että Levinmatka oli sovittu jo ajat sitten. Tuntuu järjettömältä, että sinne lennetteisiin pelkän Vlogin takia. Koko ajan ovat olleet yhdessä mutta "tapailevat" eivät asu yhdessä. Stefan on laittanut elämänsä järjestykseen. Kuntoillaan ja eletään terveellisesti.
Levilläkin oli hurjaa menoa välillä.
Stefu on harrastanut kuntoilua koko ajan. Ei se ole mikään merkki siitä, että elämä on järjestyksessä.
Miten niin huonot fengshuit Kivenlahden talossa?
Siellähän on ihanasti saunottu tyttöjen kanssa ja laulutkin lensivät komeasti keskellä yötä ovesta ulos ❤️
Soffella ja Maisulilla on paljon yhteistä.
Miksi pitäisi olla kuvia?
Ei mitään pahaa ole sanottavaa Sofiasta päinvastoin fiksu nainen, joka puhuu tärkeistä asioista luontevasti. Aito symppis ihminen!