On se niin paljon rasittava romu,että varmasti olisi syytä harkita semmoisille tolloille kuten minä eläkkeelle pääsyä jo 60 vuotiaana
Ladan omistajille alhaisempi eläkeikä
tyytyväinen
4480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tähän esittäisin jo toistamiseen ajatukseni, että ylinopeusdesta kärähtäneet ammattikuskit, joille auto on välttämättömyys, laitettaisiin ajokiellon sijaan ajamaan Lada 1200 L:llä vuoden ajan. Siinä rangaistusta kerrakseen. Itse "olen kärsinyt 17 vuoden tuomion".
" ... varmasti olisi syytä harkita semmoisille tolloille kuten minä eläkkeelle pääsyä jo 60 vuotiaana."
On syytä ryhdistäytyä ja lopettaa jatkuva itsensä syyttely! Sen seurauksena olisi jatkuva masennustila ja lopulta yhteiskunnan hoitoon joutuminen.
On luonnollisesti arvostettava sitä, että kirjoittaja vaikeuksissaan kääntyy nimenomaan Lada-palstan puoleen uskoen sieltä saavansa apua. Älkäämme me muut kääntäkö hänelle selkäämme.
"varmasti olisi syytä harkita semmoisille tolloille kuten minä eläkkeelle pääsyä jo 60 vuotiaana"
Nyt pitää kirjoittajan ryhdistäytyä. Tuolla tavoin itseään syyttelemällä hän on pian yhteiskunnan hoidossa.
Hän kaipaa kuitenkin rohkaisua ja on kääntynyt siksi Lada-palstan lukijain puoleen tietäen siellä kohtaavansa ymmärrystä.
Älkäämme pettäkö hänen luottamustaan, älkäämme kääntäkö selkäämme tuolle, joka on tullut tänne tekemään vilpittömän tunnustuksen odottaen tukeamme.
Johan kiinnostus Ladasta osoittaa, kuinka hyvä ja järkevä hän on.
auttaisi? Ja kun pääset pois viet sen Ladasi myös hoitoon Kuusakoskelle ja hankit itsellesi auton josta ei tule mielenterveysongelmia kuten Ladasta.