Se on syy näihin kaikkiin haukkumisviesteihin, kateus ! Maisa on näyttävä ja tyylikäs nainen, Tämä ärsyttää lihavia ja rumia naisia.
Lihavat kadehtivat Maisa Torppaa
Anonyymi
109696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 109
Vanhimmat
😂😂😂
Näin se on nähty
Ollappa kaunis kuin Torppa. Vaikka olisi sitten hirveä kurppa. Mutta jos olisin yhtä ihana... Olen mielummin lihava.
Nyt taitaa olla niin, viimeisten lööppien valossa, että Maisa Torppaa ei kadehdi kukaan 🤔.
Miksi edes lihavat kadehtisi sekopäisesti käyttäytyvää moraalitonta narsistista ilkeä äitipuoli Maisaa?
Voi noita Torpan aloituksia 😂🤣.
Tää on sen miehen aloitus, mutta käskystä !
Aloittaja on täysin oikeassa, Kateus on kovaa. Maisa on seksikäs ja kaunis nainen se näitä solvaajia harmittaa. Keksivät kaikkia juttuja, höh !
Iänikuinen kateuskortti! Kuka tuota kadehtisi. Maisa yrittää parhaansa mukaan tortulla ja piparilla. Jos IT-Mikko ei pahastu.
Eikö aloittaja enää muuta keksinyt? Eväät alkavat olla lopussa😁😁 Maisa Torppa on yököttävä ja vastenmielinen nainen eikä edes mikään kaunotar. HÖH.
Voi teitä yksinkertaisia. Pelkät ulkoiset ominaisuudet ei määrittele ihmistä.
Aloittajalle tiedoksi: Palstalla kirjoittelevat eivät keksi juttuja Maisasta. Niitä juttuja tuottaa Maisa ihan itse, tyhmä kun on kuin saapas!
Kaunis??? Kauneus katoaa pesuveden mukana tuoltakin naiselta. En ole tainnut Maisaa paljon noteerata, mutta ei hän kaunis ole missään mielessä. Luonne on se mikä pilaa ihmisen ulkonäön, oli hän sitten mies tai nainen.
Hyvän näköinen (jota Maisa nyt ei ole) ulkokuoreltaan oleva ihminen joka on leuhka ja liian itsetietoinen ulkonäöstään, muuttuukin vähemmän kauniiksi tai komeaksi.
Tuo on aivan tosi juttu.
Mistä aloittaja päättelee, että täällä olisi lihavia ja rumia kirjoittelemassa? Itse olen nainen 174cm pitkä, paino 55 kg, eli lihavuudesta kaukana ja ulkonäkökin kestää vertailun, vaikka se nyt ei niin tärkeää olekaan.
Eivätkö nämä solvaajat ja kadehtijat tajua edes hävetä ! Teidän tulisi pyytää maisalta anteeksi.
Sanoo taas joku ylilihava !
Älä solvaa maisaa, hän on fiksu ja tyylikäs nainen !!
Ei ylilihava vaan pikkuisen pyöreä 60 mumma joka sanoo teille nuoret: keskittykää muuhunkin kuin ulkoiseen. Hyvyyteen ja nöryyteen elämän edessä. Se kyllä tulee ja potkee persuksille muuten. Kuten on Maisan käynyt nyt.
FiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksuFiksu...
Yritin toistaa useasti, mutta ei muuttunut ainakaan oma käyttäytyminen yhtään sen fiksummaksi. Tuskin kenenkään muunkaan.
Samaa pätee kauneuteen. Ei auta vaikka kuinka hokisi.....
Riippuu ihan siitä roikkuu 😉. Jos tykkää virtuaali muijasta versus fyysisesti kosketeltavasta, joka muistuttaa tätä virtuaalimuijaa. Ja tässä tapauksessa 🤔. Jokainen taaplaa tyylillään.
Ninpä, mehän tämä keksittiin 🤔 vai miehen lähipiiri plus ex-ystävät?
Tuo olis ihan kiva t-paidan/topin printti, rintamus täyteen.
Asiaa
Kiusaaja, miksi kiusaat muita?
Kateellinen, valeraskauksilla kiristäneelle naikkoselle. Ei todellakaan. Naikkonen näyttää tekorusketuksineen yli 60v. hirveästi blondattua tekokarvaa. Kaiken kruunaa jätti ponttooni teko tissit. Tekohuulet lehtiharava tekoripset. Ilman kaikkia teko härpäkkeitä saattas näyttää ikäiseltään.
Naikkonen bongaili miehiä urheilu sivuilta. Kiristi ukkomiehiltä rahaa valeraskauksilla. Eli vuosikauden avokin siivellä, ulkomaan matkoja kaukomaille luxus hotellit kenian safarit. Ilkes vielä pettää, silti syyttää toista osapuolta.
Taitaa sinulla tuo 174 olla se paino !! 55 ikä.
Te kadehtijat kiusaatte maisaa ! Hävetkää jo !
Torppa on kiusaaja!
Väitetysti kiusannut ja uhannut perhetutun tytärtä 😱. Perhetuttukaan ei kuulemma suuremmin lastaan puolusta, vaan antaa rakkaalle rouvalleen ’ enemmän huomiota’, ettei rouva tule liian mustasukkaiseksi pienelle tytölle 🙄.
Mielummin lihava kuin tyhjääkin tyhmempi katse.
Joo yhtä seksikäs kuin pumpattava barbara ja yhtä muovinen. Täynnä muovia ja kaikkia teko härpäkkeitä. Onko vielä topattu teko perse varusteena.
Luulotautia? Kadehdi hiukan, nuo kirjoittamani mitat ovat ihan oikeat. Itse kyllä haluaisin painoa lisää, mutta ei vaan tule millään keinoin. Että sellasta.
Jonka elämä tuntuu olevan totaalisen sekaisin.
Ei työtä, ei ystäviä, ei miestä pian, ei terveyttä - fyysistä eikä psyykkistä.
Todella kadehdittavaa 😂
Nuo kehuvat voisivat kysäistä Maisalta, miten hän tuli toimeen IT: n tyttären 4v, kanssa?
Taitaa olla se ilkeä äitipuoli ! Lapsen äidille varoitus, ota selvää minkälainen äitipuoli lapsellasi on ?!
Ah, miten fiksu juttu, keksijäksi epäilen tyhmää "vain näyttelevää" Maisa Torppaa, joka TAAS saa olla oma itsensä!
No höpö höpö.
Miten voi olla kateellinen alle kolmekymppiselle joka näyttää reippaasti yli nelikymppiseltä?
Joka räjäyttää oman pesänsä parin vuoden välein omalla "kevyellä" käytöksellään? Kiristää ja saa tuomioita? Kuka haluaisi olla tällainen? Honestly?
Yli 5-kymppiseltä näyttää.
Näyttää yli 60v.
Työkaverini painoi aiemmin 120kg. On laihduttanut nyt 45kiloa ja kertoo olevansa onnellinen. Aikoo vielä jatkaa laihduttamista.
Se kertoo siitä, että ei ollut onnellinen lihavana.
En ole viitsinyt kysyä kadehtiko lihavana ollesaan hoikkia naisia. Epäilen, että näin saattoi olla.
Höpöhöpön. Lihavat laihduttavat yleensä terveysongelmien vuoksi. Parantunut ulkonäkö tulee siinä sivussa huomaamatta.
Kaunis on, mutta tuo rusketus tulee nälymään muutaman vuoden päästä. Tuhoaa ihon tuolla rusketuksella.
Näkymään.
Lihavat ja rumat naiset hyökkäävät maisaa vastaan, Selvää kateuttahan tämä on !
Mihin kategoriaan laitat sitten miehet, jotka eivät pidä Maisaa minään.
Jos katsoo Maisan Instan seuraajia, siellä on aika monta ylipainoista naista. Kateellisena seuraavat "pullan tuoksuista uysioperheen äippää" kuolaavien peräkammarien poikien kanssa.
No, jos huhut pitävät paikkansa, niin Seiskan juttu oli vasta alkua mitä tuleman pitää. Ja tietysti syypäänä kaikkeen on kateelliset lihavat naiset.
Alipainoisesta kropasta pullottavat pallorinnat eivät ole kauniit. Iho vaurioitunut auringosta.
Anorektikko ei ole koskaan kaunis.
Mieluummin vaikka hiukan liian lihavakin, kuin Torpan kaltainen anorektikko. Syömishäiriöhän tuolla selvästi on.
Törkyjulkisuus ottanut koville? Olisiko jo aika häipyä. Antaa nuoremmille, viisaammille ja kauniimille tilaa.
Jotkut piilottavat syömishäiriön, esim. bulimian, hammaslaminaateilla 🤔.
Torpalla on laminaatit. Sairaalakaakelien väriset, luonnottomat.
Syömishäiriöisiltä saa aina huonoa seksiä.. eivät jaksa mitään ja kun ne luut kolisevat niin lähtee loputkin halut ns. bony ass tyylisen kaikesta kitisevän pakkelikasaruikuttajan kanssa..
Ylilihavista en tiedä,mut tuollaisen sopivasti muotoja omaava nainen on pop..
:), erittäin "fiksu" kommentti. Luulenpa, että lähes kaikki täällä kirjoittavat eivät tarvitse edes vaivaa nähdä "lyödäkseen" Maisukan kauneudellaan. Taso on alhainen, mihin verrata kirjoittajia.
olisikohan tuo hääkuva silti viesti et tätä on tarjolla???
Ja ne sen ikenet on ihan sinertävät liian valkoisten hampaiden kanssa
Veikkaisin silti, ettei sanomasi ’ lihavat ja rumat’ kulje puukon kanssa uhkailemassa pientä lasta, eikä rikkomassa tämän leluja...Kuulemma tämä kateuden kohde 😳 on juuri noin toiminut.
Klo 18:50
Työkaverini ei ole sanonut sanakaan, että laihdutti terveydellisistä syistä.
Valitti aina vain, että ei saa kunnon vaatteita kokonsa puolesta.
Alkaa kohta olla mannekiinimitoissa, eli todella hoikassa kunnossa.
Mieluummin lihava kun tyhmä...ei tiennyt kysyttäessä kuka on Putin🙁
Ei voi olla totta, missä yhteydessä? Ei tiennyt sylikoiran isäntää.
Eikö raskaana olevat ole ällöjä ja lihavia - eivät kiinnosta miehiä?
Onko laiha vinttikoira isoilla tekoimettimillä varustettuna kaunis? 🐩😇
Maisa Torpasta kirjoitetaan muilla keskustelupalstoilla paljon rumemmin kuin suoli24:lla.
Silti yksi hymistelevä Maisafani haukuu täällä muita kirjoittajia.
Hymistelijä voisi käydä esimerkiksi Ylilaudalla lukemassa mitä mieltä siellä kirjoittajat ovat Torpasta. Torppa saa kylmää kyytiä, samoin vauva.fi:llä.
Murhainfollakin Torppa saa rajua arvostelua. Ihailijat alkavat olla vähissä.
Jaa, pitääkin käydä lukaisemassa. Kiitti vinkistä 😊.
Kyllä lihavat naiset ovat komeita. Rinnatkin muistuttavat tykinkuulia.
Mikä tämä ainainen kateuskortti on? Se vedetään esiin aina kun jotain lahjatonta julkkista kommentoi kehumatta. En ymmärrä, mitä kadehtimista lahjattomissa on, kun ei ole mitään erityistä lahjakkuutta.
Ja jos kommentoi ja nauraa näiden ihmisten mokia, niin sitten vasta kateellinen on. Ja kuitenkin vaan mokat, heidän omat töppäilynsä, on se ainoa asia, millä ovat julkisuudessa. Tekotissit ja mokat.
Eivät osaa muuten kommentoida mitään. Helppo hokea yhtä ja samaa sanaa. Tämä nykyajan tyhmä kansanosa hokee vain samoja asioita.
Vaikka olen ns. lihava ja asun Kontulassa, niin en kadehdi Maisaa millään tavalla. Uskon saavani miehiltä vähintäänkin yhtä paljon huomiota kuin Maisakin. En anna jokaiselle, mutta niille kenelle annan, niin ne ovat tyytyväisiä. Uskonpa, että Maisa ei pystyisi samaan.
Minä olen taas pitkä ja hoikka, ihan tarpeeksi miehiltä saanut huomiota, vaikka en sitä edes haluaisikaan. Olen parisuhteessa ja en tarvitse muitten miesten huomiota.
Nyt on nainen töpännyt ja törkeästi onkin, verrattuna siihen mielikuvaelämään, mitä hän tyrkyttää julkisuuteen. Heti vaahdotaan kateudesta, vaikka voisi vaikka katsoa peiliin ja mietiskellä hetken ihan sitä omaa olemusta, ja tarkoitan sisäistä olemusta.
Oletkos nähnyt livenä vai ihan instan kuviin uskot?
Toisella keskustelupalstalla väitetään, että Torpan äiti olisi Finskillä töissä. Jos totta, ilmankos Torppa pääsi lentoemäntäkursseille pätevämpien ja koulutetumpien ohi.
toi kyl selittäis nuo huijausposeeraukset et olis Finskin lentoemäntä..
Livenä nähnyt, enkä meinannut tunnistaa Torpaksi. Silmät ovat luonnossa ihan erilaiset, pienet ja ilkeät. Hyvä kaksarin alku myös. Ilman pidennyksiä, jotka erottuvat hyvin, aika huitula, vaalennuksilla pilattu hiuksisto. Ihan tavallisen näköinen lähiöruusu 🤔.
Vonkas ystävänsä miestäkin, kun niin parempaa olis tarjolla - voiko tyhmepää olla.
Jos muija ei kiinnosta niin se ei kiinnosta vaikka kuinka mesolangoilla ja täytteillä naama olis kurottu. Ja olis vaikka kuinka näyttävä omaan verrattuna. Ei sikiäis kansa, jos tuohon perustuis.
Kyllä se niin on, että terveet vahvat vetävät puoleensa toisia.
Kontulan nainen kertoo, ettei ole Maisalle kateellinen.
Uskon, että ei Maisakaan ole kateellinen Kontulan naiselle.
Joten kaikki on ok!
Kukaan ei ole kateellinen Maisalle !!!!
No nyt on provoa! Mutta pakko vastata 😂EN sitten missään nimessä haluaisi näyttää Maisalta. Anorektikko, kengän koko 42, äärettömän ruma suu ja tosiaan raajat todella rumat. Kuiva kalkkuna jolla on suhteettoman kokoiset silikonit. Luonne kaikkea muuta mitä antaa ymmärtää 😝
Aloittajan+kannattaa+lukea+uusin+Seiskan+juttu+synkästä+aviokriisistä.
100+%+varmasti+yksikään+palstan+kirjoittajista+ei+halua+olla+noin+epävakaa,+huonomaineinen+ja+ilmeisen+syömishäiriöinen+.+Vaikka+Maisa+fani+ei+olisikaan,++jopa+säälin+ja+järkytyksen+puolelle+menee+ajatukset.+Kukaan+ei+kadehdi.
Uusperheen lapsia säälin 😢. Varsinkin sitä pientä tyttöä 😔.
Maisa on kaunis jne. Kuitenkin mieleltään varsin epätasapainoinen. Eheytymätön persoona, joka tarvii tukea, rajoja ja rakkautta.
Maisa oli pikkunätti nuorena, mutta nykyään kuluneen ja tosi vanhan näköinen.
Ei pidä luulla, että somen filtteröidyt ja käsitellyt kuvat ovat todellisuutta.
Huoltoasemien kantapöydistä löytyy kauneimmat naiset. Ihan ne tavalliset tuulipukurouvat. He eivät hienostele. Ottavat vain vähän olutta ja polttavat sätkänsä ulkosalla.
Palstalle eivät sellaiset kirjoittele.
Täällä on tasokkaampia, koulutetumpua ja terveempiä naisia kuin Torppa.
Tälläiset aloitukset voidaan varmasti lopettaa. Kukaan lihava, laiha tai minkänäköinen ei varmasti kadehdi hyvin ongelmallista naista jolla elämä sekaisin. Jonka jäljiltä jää satutettuja ihmisiä joukoittain. Miehiä, naisia, lapsia.
Sääliä ehkä muttei kateutta.
Maisa nielee nyt sitä mitä on taakseen jättänyt. Sitä saa mitä tilaa.
Orion 13.2.2019:
"Suomessa on enemmän ylipainoisia kuin normaalipainoisia".
Ongelma se on tuo ylipainoisuuskin.
Ala-arvoista arvostella ihmisiä ulkomuodon mukaan, eikä tuo ole millään lailla verrannollista henkiseen pahoivointiin, joka on ympäristölle haavoittavaa.
Klo 9:30
Kun lukee näitä kommenttaja, niin ei uskoisi, että kaikki kirjoittajat ovat tasokkaita ja koulutettuja. Koulutus on ainakin mennyt osalla ihan hukkaan. Kirjoitustyyli paljastaa sen.
Mitä roikut vielä täällä? Eikö sinun pitäisi olla tukemassa "ihanaa, empaattista, herttaista ja niin tavattoman kaunista" Torppaa? Jos olet oikea ja todellinen fani, otat nyt vähintäänkin yhteyttä ja autat todellisissa ongelmissa rypevää enkeliäsi.
Sinähän kehuit ilmoittaneesi Torpalle palstan törkyviesteistä (sinun mielestä).
Nyt Torppaa pelastamaan ja auttamaan mars mars!!!
juu niin onkin ihan hukkaan heitettyä aikaa siis ponttoonimisukoiden koulutus..
Marraskuun tili oli 16800,67 eli no enköhän pärjää tällä vajaatasoisella koulutuksellani ilman ponttoonien tarvitsemaa tukea..
Vaikka Maisa on kaunis ja kuuluisa niin ei se tarkoita että me tavalliset naiset hääntä kadehtisimme. Ei kaikkia miehiä himoita laihat. Olen ollut monen miehen kanssa jotka sanovat että heitä himoittaa enemmän vähän lihavammat. ja mekin voimme pukeutua seksikkäästi alusvaatteisiin niin että miehellä alkaa tehdä mieli!
Maisa ei ole kaunis, mutta sitäkin kuuluisampi! Ja kaikki kuuluisuus on pelkkää kohua,
valehtelua, kieroilua, pettämistä ym.ym. Tätäkö joku kadehtisi??
On väärin arvostella laihaa sekä lihavaa ihmistä. Mutta, täällä Maisa saa jatkuvaa ilkeämielistä arvostelua laihuudestaan. Ovatko kaikki arvostelijat itse normaalipainoisia vai lihavia?
Se on toisen tukemista, kun ei kirjoittele hänestä törkyviestejä. Maisa hoitakoot itse läheistensä kanssa mahdolliset ongelmansa. Miksi siihen pitäisi tuntemattomien sekaantua?
Kyllä oikean superfanin eli hymistelijän pitää ottaa nyt ns.lusikka kauniiseen käteen ja rientää auttamaan hädässä olevaa enkeliänsä.
Hymistelijähän ns.rinta rottingilla täällä kehui
välittäneensä tietoa enkelille, että kuinka hävyttömästi ja perusteettomasti enkeliä
täällä haukutaan.
Hymistelijä ei vieläkään, vaikka todisteet ovat kiistattomat, halua uskoa että enkeli olisi tehnyt mitään pahaa ja väärää.
Mikä saa ihmisen sulkemaan silmänsä kaikelta? En keksi muuta kuin tyhmyys!
Uskoo lapsenomaisesti julkisuuskuvaan ym. siloiteltuun hömppään.
Ranskan presidentillä on huippusolakka vaimo. Kaikki eivät himoitse itselleen lihavaa naista.
Kyllä! Ja yhtä rumakin kuin Maisku😁
Kyllä näin on 😂. Voisivat olla siskoksia, paitsi että Brigitte on fiksu.
Kateuskortti? En ole kade kellekään naiselle, jonka vuositulot alle 15.000 brutto.
Nuori Macron ihastui jo kouluaikoinaan Brigitteensä. Ranskattaret ovat ihan toista luokkaa kuin keskiverto suomalaisnaiset.He ovat hoikkia, hyvin ulkomuodostaan huolehtivia ja muotitietoisia.
Eräs ranskalainen totesikin, että osa suomalaisnaisista on sellaisia pe...ejalkoja, että kun kävelevät kynnyksen yli niin tikkuja jää takapuoleen.
Macronin vaimo ollut nuorena pikkunätti niinkuin Torppakin, mutta ei nuo kumpikaan ole enää mitään kaunottaria.
Madame Macron on jo 67- vuotias. Hyvin pirtsakka ikäisekseen.
Jokos tuo julma Torppa on täyttänyt 70? Näyttää ainakin jo sen ikäiseltä.
Maisan iän löydät sieltä juorulehdestäsi.
Miksi sinuun koskee niin kamalasti, kun kerrotaan miltä Maisa näyttää oikeasti. Sehän on tuhansien suomalaisten mielipide! Maisa Torppa ei edusta kaikkien kauneusihanteita. Piste.
Minuun ei koske lainkaan se minkä ikäiseksi arvioit Maisan. Se on sinun ikioma arvioisi, ei minun.
Minä tiedän hänen ikänsä ja se tieto riittää minulle. En pohdi muidenkaan kohdalla sitä, että minkä ikäisen näköisenä jonkun tulisi minun mielestäni näyttää.
Ketään ei kiinnosta, mitä sinä pohdit!!
Klo 18:36, vastasin vain esittämääsi kysymykseen.
Jättisilareiden puristuksissa on syöpäkasvaimien hyvä kasvaa ja levitä. Minulle syöpälääkäri varoitti jo käyttämästä puristavia rintaliivejä. Ei ole silareita, mutta syöpä poistettiin kun sen pystyi mammossa havaitsemaan kun normirinnan saa siinä tutkittua.