Keskustan linja kuitenkin puree ajansaatossa.

Persut on muovisia kaupunkipoliitikkoja.
Pelkäävät tulla hallitukseen. Soinilla oli sentään suunta.
19129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kyttaperkkoja me ollaan.

Äänestä
  • Keskustalaisia pitää vaan uhkailla niin että ne ymmärtää mistä kana pissii. Se on niiden omaa kieltä ja tyyliä.

    Äänestä

Totta turiset.

Äänestä
  • Me lahtarikaartin laitamme ja kaikki tapamme. Ja piispan pojat he sanovat heille viimeksi aamenen. Ai, ai, ui, ui, me laulamme riemulla. Ja herrojen päiville riennämme sillä hemmetin kiiruulla.

    Äänestä

Me temarit....

Äänestä
  • Persut puree niin että Kebu lakkaa olemasta

    Äänestä

Geneettinenpullonkaula näkyy purreen ainakin lautakasa Vanhaseen, on sydän tai munuainen on säännöllisin väliajoin paskana. Hoidot maksaa oikea veronmaksaja, ei tukijussi, yritystukiloinen tai poromies.

Äänestä

Vl- tyypeillä vetelee liukkaasti viime hetket.

Äänestä

Halosen yksityissuihkari maksu yhdeltä matkaltaan "loma" 481000 €.

Äänestä
  • Ilmeinen kaupunkilainen muovipersu siis hänkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ilmeinen kaupunkilainen muovipersu siis hänkin.

    Kyllä Tavjakin persu on.

    Äänestä

Halla-aho haukkui maaseudun asukkaat, miellyttääkseen kaupunkilaisia.

Äänestä

Soinin suunta oli kohti henk koht hillotolppia

Äänestä
  • Niin on Halla-ahon suuntakin. Haluaa pääkaupungin pormestariksi.

    Äänestä

Kun Keskusta haluaa olla yksi vasemmistopuolueista, niin onko se nyt niin ihmeellistä, että osa entisistä kannattajista siirtyy Perussuomalaisiin?

Äänestä
  • Ilmeinen kaupunkilainen muovipersu siis hänkin.
    Kuttaperkka persut, ei heistä ole mihinkään. Naamaa vain revittelevät kuten täälläkin, haukkuen tekijöitä.
    Nykyajan kommunisteja.

    Äänestä

Nyt muovi persut "räknää tekemäänsä. Kehen enää uppoaa, kun tuo uskomus ohi alkaa persujen alasajo.-

Äänestä

Korruptio kebu ei kyllä puree enään ketään. Me purraan takisin niin että sua ei enää ole olemassa

Äänestä

HYVÄ HYVÄ VEROTTAJA HAKEE KONKKAAN NUORISOSÄÄTIÖTÄ NYT SEN AIKUSET SÄÄTIÖN POLIITIKOT VASTUUSEEN JA VOUTI VELKOJA ULOS MITTAAMAAN OMAISUUS SITTEN HÄKKIIN MISSÄ RAUTAVERHOT KUTEN HOMEROS VANHANEN, KANKI KAIKKONEN JA KAIKKI MUUT.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pankkolängvitsi kirjoitti:

Persut on muovisia kaupunkipoliitikkoja.
Pelkäävät tulla hallitukseen. Soinilla oli sentään suunta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu