Tulevat kunnallisvaalit näyttävät Kinnulan suunnan. Jatkuuko Kinnulan alasajo ja vanha meininki vai saako Kinnula uuden raikkaamman valtuuston seuraavissa kunnallisvaaleissa. Jatketaanko kunnan alasajoa vai tuleeko muutos parempaan. Kuntalaiset sen ratkaisevat
Kinnulan kunnan luottamushenkilöstö uudistuu
Anonyymi
251290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Toivottavasti ei kuntalainen mäne kuntavaalien uurnilla Peuhan virittämmään poliittiseen ansaan. Jos kuvitellaan että demarit pääsisivät nostamaan päätään niin se saattaisi olla Kinnulan loppu. Peuha on kykysä näyttäny ja lopputulos on nähtävissä.
Älähän nyt! Nyt sulla on pelko housussa kepulainen! Peuha rakentaa aitoa keskustelevaa kuntapolitiikkaa. Tähän asti kepu on ollut niin masentavan epärehellinen kuntapolitiikassa ja vielä varjelee omia vääryyven tekijöitään. Kepu ei missään eikä milloinkaan tunnusta vääryyksiään mitä tekee kuntalaisilleen. Kepu ei hyväksy demokratiaa päätöksissään, äänestää vastaan vaikka toisilla olisi kuinka hyvä ehdotus eikä alennu keskustelemaan.
Luultavasti toikkaset ja pelkonen ajaa kuntaliitokseen vaalien jälkeenkin..ottavat vain minkä ehtivät..
Keput Nikkilä ja Rannila vaihtoon jos saadaan luotettavat luottamushenkilöt. Kepuun ei koskaan voi luottaa
Laittomuuksista aluehallinnon toimesta tuomittuja toimii kirkkovaltuustossa!
Kirkolla nämä on tiedossa, mutta tuntuu kirkko kannustavan koulukiusaajia. Ihan normi meininki siis, kuten keskiajalla.
Kepulaisten Kirkkoon voi luottaa heh..
karstulassa sivistyslautakunnassa oli älykkäitäkin.
kolme lähti luottamuspulan vuoksi kun kanervio pääsi esittelemään asioita..
Kinnulassakin luulisi jo edes osan ymmärtävän erota, kun jo kaikille tullut kolme huomautusta laittomuuksista.
Miksiköhän kirkkovaltuusto ei ole vielä erottanut epäluotettavaksi tiedettyjä luottamushenkilöitä? Kirkolla on kyllä tieto laittomuuksista koululaisia kohtaan, tuskin kirkkoainakaan julkisesi haluaa tukea koululaisten kiusaajia?
Sivistyslautakunnan kolme huomattavista laittomuuksista saatua huomautusta kuuluu ainakin kahdelle kirkkovaltuutetulle, Nygvist-pekkarinen ja Jarkko Rekonen.
Miksi tosiaan voivat toimia luottamushenkilöinä, kun heitä on rangaistu useasti virkavirheestä! mm. Mikko Heinonen ja Pekka Kanervio joutuivat eroamaan
Tuosta kirjotuksesta päätellen näkee, että et sinä kuule ole yhtään perillä mistään. Esim. syyttelet kirkkovaltuustoakin koulukyydeistä jne. Jos vähääkään olisit perillä yhteiskunnallisista asioista, ymmärtäisit sen, että koulukyyti asiat eivät kuulu seurakunnan luottamustehtäviin
Toisekseen syyttelet kirkon luottamuselimiin kuuluvaa kahta henkilöä, joista toinen on varahenkilö, eikä varmaankaan ole syyllistynyt mihinkään. Kirkkovaltuustoakin kokoontuu noin kaksi kertaa vuodessa.
Säännöt ei koske lautakuntia, rehtoria kunnanjohtajaa!!
Päästäänkö sössimisestä ja toikkaroinnista
Pakkohan se on
Suomen Keskusta rp. on hallinnut- ja hallitsee Kinnulaa tulevienkin vaalien jälkeen. Kinnulassa on hyvin asiat verrattuna moniin muihin pieniin kuntiin. Kiitos tästä hienosta ja arvokkaasta työstä kautta historian kuuluu kepulaisille. Jatkakaa entiseen tyyliin. Sdp kummemmin kuin muukaan punakaarti eivät ole saaneet vielä mitään hyvää aikaan kunnassa, ei sitten yhden yhtä asiaa, kaikkaa hyvää ovat yrittäneet hajottaa ja vastustaa siinä onneksi onnistumatta.
Entisissä ei taida olla ketään jolla luottamusta?
Nikkiläkin pilasi heti luottamuksen!
Toivotan kaikille Kinnulalaisille Hyvveä Joulua ja tulevana vuona järkeä peähä ees sen verran että eänestäsivät tulevissa kuntavaaleissa vaikka joulupukkia ennemmin ku demareita. Peästäs tuosta Peuhan levittämästä kulukutauvista erroo.
Peuha on hyvä ja asiallinen jätkä, auttaa tavallisia ihmisä. Keput senkun kusettaa kuntalaisia ja kahmii kaiken itselleen
Näinhän se on aina ollut. Kepu rikastuu, muut kärsii.. berner, sipilä, toikkaset, pelkonen
Kuntalaiset maksaa kepujen talot, toikkasten, pelkosen!
Pelolla johtaa harhaan, hölmöjä!
Keput kun ei koskaan töitä tee!
Olet kuules tainnut erehtyä pahemman kerran siitä kuka tai ketkä ne kusettaa kuntalaisia ja kähmii kaiken itselleen. Tiedätkö sä että noi ovat juuri niitä demareiden ominaisuuksista.
Heh, kysyppä valvovalta viranomaiselta..
Keput saa toistuvasti laittomuuksista vakavia huomautuksia. Sivistyslautakunnassa vain yksi demari?
Se on helppo jyrätä, kun tunnetusti täyttä ymmärrystä vailla.
Älä aliarvioi kuntalaisia.
On syytäkin, esim. Anitta hakkarainen saanut luottamustehtävistään useita vakavia huomautuksia, kumonnut ylimielisesti myös oikeuden lainvoimaisen päätöksenkin!
Tällä ei ole omatuntoa, siten aluehallinnonkin mukaan vaarallinen yhteiskunnalle.ressukka!
Tainnut Anitta olla jo pitkään täyttä ymmärystä vailla.
Onneksi poistuu luonnollisesti pian!
Kuntalaisilla pn oikeus tietää mihin "luottamushenkilöt" käyttää heidän varojaan.
Mm. tarpeettomiin oikeudenkäynteihin, kiusantekoon, kunnanjohtajan palkankorotuksiin..
Koululaisen kiusaamiseen käytetty satoja tuhansia 5 vuoden aikana,
Ei taida juuri olla ketään luottamuksen arvoista enää kunnassa? Nilkkilä töpeksi heti ensimmäisen kuukautena, kun paljastu että kumileimasinesta kyse. Itse nilkkilä ei osaa kuin nosraa palkkioita.
Miten jaksat valehdella yötä päivää? Hanki apua, muiden vuoksi.
Nilkkilää, Pelkosta, ja toikkasia harmittaa.. Voi ressukoita.
Koulukyyditykset saatiin toimimaan kepujen vastustuksesta huolimatta!
Niin ,että haluutko sinä et keput tulee ja pyyhkii sun persuksen ... Ilmeisesti haluat... Vai tullaanko laittaan päälle vaatteet ja syöttämäänkin... Voi hitto ,että oot yhdensortin pelle