Brysselin matulla on asiaa: "@PauliVahtera, hommiin ja perkaamaan säästöjä kaikista turhista puljuista. Rahat pois monikulttuurista ja sateenkaarihommista."
Voi olla että Laura julisti juuri sodan Tynkkyselle. Kohta Hankamäki antaa Tynkkyselle suojatulta.
Voi olla että Laura julisti juuri sodan Tynkkyselle. Kohta Hankamäki antaa Tynkkyselle suojatulta.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Rahat EU:hun!
Mitähän nämä "sateenkaarihommat" on, joilla Huuhaasaari aikoo saada suuret säästöt?
Kyselee tällainen tolkun ihminen.
Sateenkaari hommat on Leninsimiä. Lenin ei ollu mikään rasisti persu
Sateenkaarihommista voi säästää ainakin miljardin, esim. lesbojen hedelmöityshoidoista, lippujen tekemisistä, pridekulkueista. Onhan näitä.
Nyt ollaan persujen ydinosaamisessa, hahah
Muistamme kyllä leninistit
Ne ryösti kyläläisten viljat ja kaatoi heidän maitonsa maahan
Tiedäkkö kuinka monta miljoonaa yksi miljardi on?
Ettekö te tajua kuinka paljon Unkari ja Puola ovat säästäneet sateenkaarihommista. Siellä talous kukoistaa ja ihmiset ovat iloisia.
🤣🤣🤣
Unkarissahan ministeritkin osallistuvat homojen sateenkaarihommiin.
Mistäs persulla on hinnoittelu tiedossa, kun tuollaisista puuhasteluista saa kokoon miljardin?
Pauli Vahtera olisi kyllä oikea henkilö nykyhallituksen vastavoimaksi, ymmärtää taloudesta enemmän kuin koko hapero hallitus yhteensä.
Kun muistelee valtionvarainministeri Vanhasen muutaman päivän takaista lausumaa "70 miljoonaa ei ole mikään säästö" , niin miettikääpä onko ukko oikealla paikalla?
Hallitus tuhlaa, ottaen velkaa lisää ja lisää ja juuri kuultiin, että Ohisalo selvittää Sosiaali ja Terveysministeriöstä mahdollisuutta ottaa laittomasti maassa oleskelevat matut täyteen ylöspitoon piikkiimme.
Ministeri, jonka pitäisi olla lain ja järjestyksen ylintä kastia, pitää siis laitonta ja tuomittavaa tunkeutumis ja oleskelutoimintaa puolustettavana:(
Tämä sitten muka oikeusvaltio!
Persuilla on tämä kuuluisa taikaseinä, mamupolitiikka, joka ratkaisee kaikki ongelmat.
Persujen varjobudjetti oli ainakin niin mutuillen laadittu, ettei persuilla tuntunut olevan talousosaajua paikalla.
Demareilla on taikaseinä velanotto, joka ratkaisee kaikki ongelmat
Persujen varjobudjetti lisäsi myös Suomen velkaa
No onneksi Marinin johtaman bilehallituksen valtava velanotto ei tunnu olevan velkaa punavihervassarien mielestä, mitä sitten lieneekin?
Jopa suurteollisuutta tuettu koronatu`in velkaa ottamalla ja silti siellä yt neuvottelut ja tuhansia työttömiä tulossa.
Haloo. Eihän kukaan ole väittänytkään, ettei nykyhallitus ota velkaa.
Sen sijaan persut on väittänyt olevansa joku vaihtoehto velanotolle. Persujen varjobudjettihan lisää velkaa lähes yhtä paljon.
Herätkää ihmiset ja kuunnelkaa kriittisesti persueliitin puheita!
Niin tälle koronoavuodelle mutta ei enään ens vuonna.
Ensi vuodesta ei tiedä kukaan mitään.
Tuliko punikille hätäpaskat housuun,meinaan nuo gallupit mukavalla mallilla.Elätit pois rasitteena täällä,vötkistelevät levittävät koronaa.
Minä olen seurannut politiikkaa vuosikymmeniä eikä minua hupigallupit heilauta. Persut on oppositiossa vuoteen 2023.
Eipä saanut tuo tilintarkastaja Vahtera muuta edelliseen persujen varjobudjettiin kuin ylisuuret maahanmuuttokulut sekä puolen miljardin aukon koko budjettiin. Että sellainen taitaja....
Kyllä! Uhkaillaan jopa ruokakaupassa aivan tuntemattomia vanhoja ihmisiä, ja ilman mitään syytä.
Eiköhän vihersakin ja vsemmiston mielestä ole taas niin rasistista, kun kehtaavat totuuden kokemastaan kertoa?
Vai että monokulttuuria? Eikös se monokulttuuri ole osoittautunut koronalingoiksi Levillä (moneen kertaan), Vuokatti ja Ylläs ja Jounin kauppa jne..
Vai tarkoititko Laura homokulttuuria monikulttuurisen vastakohtana?
Persuilla on miljardi saatavat eikä yhtään velkaa. Niin paljon rahaa on lainattu muille
Jopas itse persaukisella turistilla nyt mopo keulii.
Laura haluaa vain kiusata ihmisiä kuin yksi pieni-iso saksalainen aikanaan. Ei noista Lauran ehdotuksusta saa säästöä aikaan.
Btw. Suomi on jo monikulttuurinen ja kuinka persut Laura aikoo muuttaa monikulttuurisuuden monokukttuuriseksi ja millä rahoilla?
Mikä hartaanuskonnolinen, monikulttuurinen ja vähemmistöjä syrjivä maa on maailman huippua myös taloudellisesti?
USAn osavaltioissa toiset ovat rikkaitten elättejä ja köyhimmissä osavaltioissa kansa äänesti Huhtasaaren suosikki Trumppia. Toinen rikas ääripää elättää muita osavaltiota ja näissä vapaissa Länsirannikon osavaltioissa on jo illakoitu satavuotta sateenkaarilipun alla.
Kumman tien Laura haluaa kulkea?
Laura ja Teuvo taitavat viettää pikkujoulujen pitkän kaavan mukaan Brysselissä. Kohta pullot ovat tyhjiä ja paluu arkeen koittaa.
Ja teukka saa tyhjistä pulloista hyvät rahat.
Bill Clinton tykkää suuseksistä valkoisessa talossa
Ei aateenkaaria tatvitse rahoittaa. Ei niitä näe, jos elää synkkyydessä. Eikä siellä synkkyyeessä tarvitse kantaa huolta sateenkaarista. Sateenkaaren syntymiseen tarvitaan mm. auringonpaistetta.
Laura voisi taas alistaa Jumalan tahtoonsa ja tilata häneltä lisää rahaa, kun kerran taksin tilaaminenkin onnistui niin helposti.
Lauran+mainitsema+Pauli+V+on+pahoittanut+mielensä+suklaan+ruskeasta+väristä.+Paulin+mukaan+ruskeaväri+on+varattu+maahanmuuttajille+-+tietääköhän+Pauli+mitä+hänen+suolesta+tulee.+
Tiedättekö+muuten+miten+iso+osa+Suomeen+tuleista+maahamuuttajista+on+tullut+Virosta+ja+Venäjältä,+60%+vai+70%+vai+80%?