Tuli hankittua siveysvyö(penislukko) ja samalla kertaa myös toinenkin lukollinen härpäke, mahdollisesti sama valmistaja. Näissä kahdessa välineessä oli samanlaiset lukot ja ne pystyi avaamaan samoilla avaimilla. Eihän se nyt noin pitäisi olla. Siveysvyön avaimet on muijalla, mutta mä saan toisen välineen avaimella siveysvyön auki. Saahan sen heiveröisen lukon murrettua, mutta juttu on siinä, että siitä jää kiinni. Me ollaan sovittu rangaistus lukon murtamisesta ja se ei ole ihan pikku juttu. En ole vielä tästä kertonut muijalle, mutta pari kertaa olen jo salaa runkannut. Kuinka yleistä se on , että avaimet sopii toiseen siveyslukkoon? Mun mielestä tuo on aika luokatonta. Siveysvyön idea vesittyy täysin. Sanotaan näin vaikka juuri nyt pääsenkin runkkamaan nettipornon parissa.
Siveysvöiden lukot
6
1158
Vastaukset
- Anonyymi
Kerrot heti vaimollesi ja kärsit rangaistuksen.
Rouva rankaisee sinua tottelemattomuudesta. Niitä avaimia on vain noin kolmea erlaista mutta yhdellä avaimella aukeaa kaksi kolmesta. Ne integroidut messinkilukkopesät on iha p-skoja. Premium siveysvälineissä on reiät sinettivaijerille joka menee lukkopesän läpi. Silloin on sama mikä avain lukon avaa mutta avainta ei voi käyttää murtamatta sinettiä.
- Anonyymi
Minulla on aivan sama homma. Nyt tosin on lukko rikki, eikä sitä saa kukaan auki🤭 En uskalla vaimolleni sanoa kun jäisin kiinni. Jännittää hiukan mikä on vaimon tuomio🤭
- Anonyymi
Tilaa Securitaksen kaveri aukaisemaan lukko. Niillä on yleisavaimet kaikkiin tarkoituksiin mutta henkilöllisyytesi pitää ensin todistaa. Passilla , ajo- tai henkilökortilla mutta myös kela ja veikkauskortti käy.
- Anonyymi
Menkää paikalliselle kyläsepälle teettämään kunnon lukituksella varustettu väline ja jättäkää noi kaalimadon ja muitten nettikauppojen kiinanrihkama ostamatta! Myös pikasuutarit monella paikkakunnalla osaavat tehdä noita mutta he ottavat mitat kalusta ja palleista ja tekevät työn niiden pohjalta.
- Anonyymi
Nn sinä et muutaka teekkään kun kierrät suutareitten luona,
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302671Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/702077Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201659- 1181607
- 1391306
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881074Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917