Ihmisten tyhmyys ja tietämättömyys paljastuu muukalaisten saavuttua. Mitä tekevät silloin nykyhetken pilkkakirveet? No ehkä he vaihtavat kentän toiselle puoliskolle ja aloittavat uuden pilkkarundin, esim huonosta varautumisesta niin ilmiselvään asiaan kuin älykäs elämä muilla planeetoilla.
Kun muukalaiset saapuvat - TYHMYYDEN PALJASTUMINEN
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Heillä on niin vankka usko Raamattuun että he eivät luovu siitä koskaan. Lestadiolaisten ääriainekset saattavat ryhtyä jopa terroristeiksi kuten on USA:ssa tapahtunut. Koettavat sabotoida ihmisten ja alienien väliset yhteydet kaikin keinoin puolustaessaan pyhän satukirjansa kirjaimellista tulkintaa. Eivät reppanat tajua että se kirja on ihmisten kirjoittama symbolinen ajasta jälkeenjäänyt tekele.
- Anonyymi
Ihmisen identiteetti on vaihtelevissa määrin kytkeytynyt hänen maailmankuvaansa. Muukalaisten saapuminen murtaa heidän maailmankuvansa ja tuottaa psykologisia ongelmia, ahdistusta, pelkoa ja monia muita mielellisiä seurauksia ihmisille. Helpoimmin asian sulattavat ihmiset jotka vaihtavat käsityksiään asioista helposti jo nyt, olivatpa heidän käsityksensä asioista paikkansapitäviä tai ei.
Yhden aatteen fanaatikot ovat vaarallisia ympäristölleen kaikkialla.
He ovat vaarallisia rauhalle ja demokratialle. Eduskunnan fanaatikot löytyy tällä hetkellä vihervasemmasta laidasta, joiden ajatusmaailmassa Suomen tuhoaminen pelastaa maailman.
Älykkyyden tärkein mittari on sopeutuminen uusiin olosuhteisiin. Vanhoolliset eivät ole sopeutuvaa sorttia ja sitten jos on vielä fanaattinen vanhoollinen, niin heidän ainoa sijoituspaikka tulisi olla suljettu osasto tai eristyksissä oleva kaukainen saari.
Valtaväestön pariin he eivät kuulu.
- Anonyymi
Kaikkien paradoksien ja kaksoisstandardien äiti on se että ääriuskovaiset nimittelevät täällä ufoilmiöstä kiinnostuneita ja tai havainnoitsijoita hörhöiksi, heikosti koulutetuiksi, omaa ufo-oksennustaan syöviksi äitiinsä sekaantujiksi, mielikuvitusolentoihin uskoviksi hulluiksi, herkkäuskoisiksi ja että kyseessä on vain uskon asia.
Samaan aikaan postittelevat tänne Raamatun psalmeja ja muita otteita kyseisestä kirjasta. Ihan peilin eteen vaan naama vakavana kysymään itseltään että kuka se on tässä seurakunnassa se mielikuvitusolentoon uskova herkkäuskoinen uskovainen.
Mikään uskonto ei voi koskaan olla todistettu totuus, koska muutoin se ei olisi uskonto. Uskonto perustuu uskoon. Ufohavaintojen havainnoinnin analysointi perustuu havaintojen analysointiin.
Siinä on vissi ero.- Anonyymi
Kippurassa saa tosiaan nauraa täällä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kippurassa saa tosiaan nauraa täällä!
itekseen nauraja?
- Anonyymi
Tota se onkin mahtava odottaa.
- Anonyymi
Pieni huomautus jos sallitte; Tyhmyys, tietämättömyys ja pilkkakirveiden heittely ovat ominaisuuksia joita löytyy ihmisistä kaikissa mahdollisissa suhtautumisen kategorioissa mitä ufoihin ja muukalaisiin tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 814472
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1204153BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1693231Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀312915Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582567Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main322537- 1652450
Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?682439Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome582420Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik432122