Täh. Nyt ei sitten paikallinen käy.
Pölkky sopiminen
Anonyymi
91484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko kyse pekkasista?
Pölkyllä on aina ollu ongelmia pekkasten järjestämisessä. On menny maksuun ja eivät olisi halunneet maksaa pekkasia niin kuin laissa lukee. Saamattomat esimiehet suojatöissä. Tyyliin artsi mjuna.
Siellä taitaa kohta Pölökyllä olevan enemmän johtajia kuin työntekijöitä. Missä välissä ne työt hoidetaan kun pitää tehä raporttia raportin perrään ja juosta palavereissa. Työnteko itse tuottavassa työssä olisi tärkeintä.
Maalaisjärki on unohettu. Ku niitä polttopuitakaan enää saa niinku silloin Joukon aikaan.
Joo. Sinne on 2 uutta johtajan paikka auki. Yksi pätevä lähti ja 6 tilalle.
Miten yhteismehtä pyörittää nuin vähällä porukalla, taitaa tehä kovaa tulosta kuitenkin.
Huomaa että et ole koskaan ollut työelämässä. Yritysrakenteita ei voi mitenkään verrata toisiinsa
P.s. lopeta ryyppääminen
Yli neljäkymmentä vuotta on rattia pyöritely, pitkä on puupino joka viety paikasta toiseen, välimereltä jäämerelle on rahtia ajettu. Viina jäi pulloon jo vuosikymmeniä sitten, juokoon muut.
Siinä tapauksessa olisi kannattanut aikoinaan viitata tunnilla niin ymmärtäisit jotain mitä eroa noilla yrityksillä on. Pölkyllä tehdään raha sahaamalla ja puun jalostamisella. Pitää olla logistiikka tiimiä ja markkinoinnista puhumattakaan. Eiköhän ne heitä turhat samantien lasin läpi kadulle. Yhteismetsän omaisuus metsissä ja tiestössä. Raha tulee siitä kun hakataan puuta ja myydään sekä hirviluvat eräluvat.