Atte Harjanne sönkkää

Anonyymi

A-Talkissa kyseinen ukko oli hermovikainen ja sönkkäsi. Vihreiden olisi pitänyt laittaa keskusteluun Alanko-Kahiluoto.
Tuo ukko ei saanut sanottavvansa esille. En ainakaan minä ymmärtänyt sanaakaan.

6

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Satu Hassi oli alunperin merkitty keskustelijaksi, mutta hän ei päässyt. Hänen tilalleen pantiin tuo onneton keskustelutaidoton tunari lisäämään vihreiden ahdinkoa.

      • Anonyymi

        Tyypillinen vihreä, tuollaisiahan he ovat kaikki.


    • Anonyymi

      Älä välitä,en minäkään saanut mitään selvää tuosta puheesta,luulin että se on ruvennut puhumaan "tiki-talk" tapaan,sen tyyliseltä se kuullosti.Sorry Tiki tästä.

      • Anonyymi

        Olikohan huumeissa, kuten monet muutkin vihreät..


    • Anonyymi

      puhevika?

    • Anonyymi

      No aika moni Vihreä on "sönkännyt" Haavisto- tapauksen jälkeen. Ja mitä enemmän selitelleet ja puolustaneet, sitä enemmän sönkänneet. Se on niin ettei totuus pala tulessakaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      198
      4213
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      41
      2711
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      119
      2310
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      91
      1998
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      219
      1894
    6. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      27
      1581
    7. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      18
      1425
    8. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      106
      1368
    9. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      48
      1293
    10. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      51
      965
    Aihe