Suomi.fi valtuudet

Anonyymi

Olen yhtymän osakas, joka tekee veroilmoitukset. Miten haen valtuudet muilta osakkailta?
Menen omilla tunnuksilla Suomi.fi:hin. En kai voi hakea valtuuksia muilta. Silloin näkisin heidän omatkin verot. En löydä kohtaa mistä voisin hakea valtuuksia yhtymän puolesta.
Osaako joku neuvoa? Kiitos

5

2110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Menen omilla tunnuksilla Suomi.fi:hin. "
      En tiedä, mutta voitko mennä yhtymän tunnuksilla, onko yhtymällä tunnuksia.

      Pitää mennä ensin luovuttajan tunnuksilla. Minäkin menin vaimon tunnuksilla ja "vaimo" antoi silloin minulle 103 asiaan valtuudet. Sitten tulee valtuuksien saajalle ilmoitus ja voi hyöksyä.

      Tähän voisin kertoa myös kokemuksen.
      Meillä oli naapurin yksinäisen vanhuksen kaikki avaimet ja pankkitunnukset. Kaikki oli aivan hyvin.
      kerran oli savunhajua ja menin omilla avaimilla, mamma sanoi nauraen , että kiitos kun tulit, kokeilin vaan ja pudotin tiskirätin hellalle. Hän oli terve ja hhmorilla varustettu , yli 97v.

      Mutta kun tuli perinnönjako , heti kysyttiin, Missä ne kullat on , kun hänellä oli niitä paljon. Onneksi oli nauhoitettu keskustelu ja pankissa tehdyt paperit.
      olkaa varovaisia, mitä kaukaisemmat perilliset, sitä vaarallisempia.

      • Anonyymi

        tarkennan vielä, MUIDEN PITÄÄ ANTAA sulle ensin valtuudet


    • Anonyymi

      Suomi.fi on ihan toivoton palvelu

    • Anonyymi

      Jokaisen osakkaan täytyy kirjautua omilla tunnuksillaan sinne suomi-palveluun ja valtuuttaa sinut ja lopuksi sun täytyy vielä itsekin valtuuttaa itsesi. On joo vähän monimutkaista ja meilläkin meni monta tuntia ennenkuin saatiin homma toimimaan. Onneksi valtuutus on sentään 5 vuotta voimassa.

      • Anonyymi

        Uskomattoman kankea palvelu....suosiolla kannattaa soitta heidän palvelunumeroon jossa neuvotaan kohta kohdalta miten täytetään. Valmiina kannattaa olla yhtymän Ly-tunnus ja osakkaiden hetut (kaikkien).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3900
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3672
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      109
      3525
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      64
      2891
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2726
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2251
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      54
      1533
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1165
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1142
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1138
    Aihe