Waltsun elämä

Anonyymi

Waltsu itse kertoo avoimesta somettavansa 24/7 ja seurailevansa viranomaisten tekemisiä. Hänen Twitterissä ei ole mitään muuta kuin päivityksiä siitä minkä kirjan hän ottaa lukuun, missä kissanristijäisissä hän on ollut "kunniavieraana" ja missä huoltoasemalla on syönyt ollessaan kuskina jollekin hampparille. Tämäkö on nyt sitä VIP -henkilön elämää?

No ehkä on pysynyt pois rikolliselta polulta isäntänsä kuoltua, ellei poika ole ottanut alistaakseen.

5

1365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän Sami lyö tahtia kuten isänsä...? Waltterin pitäisi miehistyä, laihduttaa ja mennä vaikka töihin. Mitään näistä kolmesta ei tule koskaan tapahtumaan. Surullinen case.

      • Anonyymi

        No jos on tuomittu useasti tahdonvastaiseen hoitoon niin ei varmaankaan.

        Sami taitaa olla ottanut Olavin aseman.


    • Anonyymi

      Waltsulla on varmaan ollut pikkuisen tyhmä ja kusetettu olo seurattuaan Olavia koko elämänsä ajan. Miettikääpä mitä ajan haaskausta tehdä juoksupojan töitä jollekin Haritun pultsarille. Minkälaiset harhat pitää olla, että saa itselleen uskoteltua, että on saanut jotain aikaiseksi ja ettei ole tuhlannut käytännössä katsoen elämänsä parhaita vuosia. Olavihan piti Waltsua ihan täysin vitsinä ja pilkkasi Waltsua minkä kerkisi viskin juomiseltaan ja väärennöksiltään.

    • Anonyymi

      Waltteri on luottotiedoton ja useista rikoksista tuomittu taparikollinen. Ehkä roskasakissa, jossa hän liikkuu sitä pidetään jonkinlaisena meriittinä.

      Onneksi en itse kuulu niihin piireihin.

    • Anonyymi

      Onko Waltteri/Tero laihis edennyt, vai onko lihis maistunut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      149
      6401
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3816
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      128
      2991
    4. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      41
      2780
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2776
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2126
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      271
      1958
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1888
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1686
    10. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      35
      1660
    Aihe