Tuleva Suzuki Across:n ja Toyota Raw hybridin ulkonäkö on varsin samanlainen ja on väitetty että ne olisivat yksi ja sama auto?
Tojon suurin sallittu vetomassa on kuitenkin jarrullisella peräkärrillä on kuitenkin "vain" 800kg ja Suzuki Acrossilla 1.500kg? Mistäs moinen ero repeää?
Sama auto?
17
126
Vastaukset
- Anonyymi
Katsoin Toyotan tekniset tiedot ja siellä oli tietona 1650kg
- Anonyymi
Toyota Raw 4 hybrid, jarrullinen vetomassa on edelleen 800kg. Mistä katsoit, itse epäilenn virhettä sivulla tms?
https://www.toyota.fi/autot/rav4/varusteet.json - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toyota Raw 4 hybrid, jarrullinen vetomassa on edelleen 800kg. Mistä katsoit, itse epäilenn virhettä sivulla tms?
https://www.toyota.fi/autot/rav4/varusteet.jsonTäältä Toyotan esite/tekniset tiedot
https://media.sites.toyota.fi/RAV4_tekniset_tiedot.pdf - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täältä Toyotan esite/tekniset tiedot
https://media.sites.toyota.fi/RAV4_tekniset_tiedot.pdfToinen malli mainitsemani 800kg perävaunumassa ja tuo toinen mainitsemasi 1.650kg
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toinen malli mainitsemani 800kg perävaunumassa ja tuo toinen mainitsemasi 1.650kg
Asian ratkaisee se mitä on kirjoitettu rekisteriotteeseen.
- Anonyymi
Onko hintalapussa vaikuttava ero, kuluttajalle?
- Anonyymi
Ei ole vielä näkynyt Suzukin Acrossin hintaa ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole vielä näkynyt Suzukin Acrossin hintaa ?
57 390 eur, löytyy hinnastosta.
- Anonyymi
Matkivat VW - Skoda strategiaa.
- Anonyymi
Sama 750kg/1500 kg se on kummassakin kun katsotaan tekniikaltaan samaa mallia eli plug-in hybridiä.
- Anonyymi
Plug outlander on outo peli?
- Anonyymi
Aloittaja on pihalla kuin lumiukko. Ei ymmärrä mikä on hybrid ja mikä phev hybrid.
- Anonyymi
-Kyllä, juuri niin. En ole koskaan kuullut mistään *evon*erse "phev hybrid.distä."
Kerro nyt ihmeessä mikä oleellinen ero niillä on? mikä ero on on - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
-Kyllä, juuri niin. En ole koskaan kuullut mistään *evon*erse "phev hybrid.distä."
Kerro nyt ihmeessä mikä oleellinen ero niillä on? mikä ero on onSinä et kyllä ymmärrä autoista mithään. Et mithään. Häpeä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä et kyllä ymmärrä autoista mithään. Et mithään. Häpeä.
"Sinä et kyllä ymmärrä autoista mithään. Et mithään. Häpeä."
-Mutta päinvastoin kuin sinä, en yritä feikata tietäväni. Eipä onnistunut elvistellyn asian auki kertominen.
Autotietämyksesi on punnittu ja kevyeksi havaittu.
- Anonyymi
Samoja autoja, vain maski ja merkit on eroina.
Tuolle halpis suzukille tulee tarjolle merkkisarja ja maski hintaan 199 euroa, jolla se saadaan päivitettyä AIDOKSI toyotaksi.
Samalla sen arvo nousee noin 3900 euroa.- Anonyymi
Tunnen Tojo-plugarin omistajan. On muuten ääri-tyytyväinen autoonsa.
Itse aioin edelleen erottua massasta ja en sorru Tojoon. Joku harvinaisempi merkkipitää olla kuin jokin Audi tai Bemari.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998