Voisi olettaa, että on, mehukkaita tapauksia suljetussa teollisuusyhteisössä?
Vastaukset 47
- Anonyymi
Ei, mutta Viialasta yksi käy Valkeakoskella töissä. Tai siis työmaalla, koskaan kukaan ei ole nähnyt sen töitä tekevän.
- Anonyymi
Valkekoski on täynnä kyliä. Hulluja näissä kylissä ihmisistä on valtaosa. Kylähullun arvokkaan tittelin ansaitsee vain muutama persoona kylää kohti.
- Anonyymi
Muuten hyvä, mutta jokaisesta kyylä sanasta puuttui toinen y.
- Anonyymi
Eihän täälä muita olekkaan
- Anonyymi
Valkeakoski jakaa Ikaalisten kanssa yhden yhteisen kylähullun :D
- Anonyymi
Kuka kumma on kyseessä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka kumma on kyseessä?
Löytyy youtubesta nimellä animahullu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka kumma on kyseessä?
Aaron MacRöndel nimimerkillä löytyy myös
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aaron MacRöndel nimimerkillä löytyy myös
No tuskinpa hän niin hullu on kuin Pasi Viheraho tai Marko Vanhanen. Ei hän sentään murtaudu toisen autoon tai päästä puluja päiviltä rauhoitusaikana. He tekivät vielä videoita aiheesta.
On täällä yks mopo-Väiski joka viimeks kun katoin veti semmosta pakastepitsaa ihan kylmänä suoraan paketista ja vissiin koitti heittää sen jäisen lätyn viel jotain rauhallista täti-ihmistä päin joka kulki K-marketin edestä kun kirkasu kuulu ja safkat oli maassa.
Se on käsittämätöntä miten tajuttomasti tuon Tietotien lukion mukana on tullut näitä kylähulluja kaupunkiimme. Pojat ovat ulkona uhkailemassa vanhoja mummoja M tölkeillä ja se on todella röyhkeää.
- Anonyymi
Sain yhden heistä kiinni!! Voi että kun rimpuili!
- Anonyymi
ETKÖ MUKA lukenut millasta porukkaa oli kyseessä???? Tein TÄYSIN oikein
- Anonyymi
Omasta takaa on ainakin kyylä !
Roskisduukkari
- Anonyymi
Kävelet vain Valtakadun päästä päähän. Sieltä niitä löytyy.
- Anonyymi
Niinkun mistä ? Kadut on tyhjät ihmisistä
- Anonyymi
En hullusta tiedä mutta tuolla liikuskelee outo tyyppi pikku koiran kanssa haukkumassa ihmisiä
Outoja juttuja
- Anonyymi
En käsitä miten äitisi on niin lihava..
- Anonyymi
En minäkään rakas veljeni.
- Anonyymi
Pyörönmaansuunnalla on nähty usein käppäilevän ja sauvakävelevän sellainen saunatontun näköinen, pitkänenäinen ja lyhyt vanhempi ukko. Kyttäilee ihmisten pihoihin ja varastelee samalla tavaroita.
- Anonyymi
Gorillat on jo sen ukon kannoilla....
- Anonyymi
Turbaaniruusu kirjoitti:
Tietääkö kukaan kyseisen ukkelin nimeä?
Joku Säterin rikkipää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku Säterin rikkipää
Tuskin niitä enään elossa on, tehdaskin ajettu alas jo vuosia sitten.
- Anonyymi
Yksi löytyy Ensitreffit alttarilla -ohjelmasta. Liekö naiset kelpaa ollenkaan..
- Anonyymi
Pekka P. ?
- Anonyymi
Keijo P.
- Anonyymi
Valkeakoski on pirkanmaan suurin avohoilaitos
- Anonyymi
Tarkoitat varmaan Akaan Toijalaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitat varmaan Akaan Toijalaa.
En, kyä se todistetusti koski on.
- Anonyymi
Minä ja meidän naapurit- Me olemme hulluja mutta kaupunki sellaisia. Iloisella mielellä mennään että ,aivan hullujahan me oomme!
- Anonyymi
Näitä juttuja kun lukee tuntuu et olis useempikin .?
- Anonyymi
Kaikki ne siä hulluja on.
- Anonyymi
Kylähulluja? No ne, jotka kannattavat demarijohtoisten ammattiliittojen lakkoja. Ne on kylähulluja. Poliittiset lakot eivät ole viisasten touhua ja vastoin perustuslakia. Kansa on antanut Eduskunnalle mandaatin säätää lait. Jos joku asia ei miellytä ay-liikettä, niin sillä ei ole mitään oikeuttaa lähteä sen takia LAKKOILEMAAN. Mielenosoittaminen on eri asia.
- Anonyymi
Oletkos hullu?.
- Anonyymi
Röh röh, sikalan hullut.
- Anonyymi
xd city
- Anonyymi
Koskissa on kyllä kivan näköisiä nuoria miehiä
- Anonyymi
Onks ne hulluja?.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onks ne hulluja?.
On ne, kylähulluja.
- Anonyymi
Joo, jotain poseeraavia itseääntäynnä olevia vihosenottoja. Tai sitte jotai veekasi paskoilla ajelevia wammaisduunari järvisenjouneja. Valitse näistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, jotain poseeraavia itseääntäynnä olevia vihosenottoja. Tai sitte jotai veekasi paskoilla ajelevia wammaisduunari järvisenjouneja. Valitse näistä
Koskissa on kaikki hulluja.
- Anonyymi
No höh! Pitäskö sitä Juuso Waldenin pää saada vadille kun hönöt paperimiehet ajelee vuonna 2025 sodanjälkeisillä amerikanromuilla? Sitäpaitsi ne ei edes tuoksu samalta kun Veksin Wartburg!
- Anonyymi
Sointulan Järvinen on ainakin aito Rocabilly! Kertoi olevansa niin kaunis ettei tarvitse käydä töissä. Naiset kuulemma tappelee että kuka saa tuoda hänelle töistä halpaa ruokaa että hän voi Elvistellä muille reppanoille myymällä työttömyyskirvauksila ostettua Viron viinaa PIENELLÄ voitolla!!! On muuten vielä puulaakitason jalkapalloilijakin.
- Anonyymi
Ihan hyvää satiiria! Kirjoitusvirheet vähän häiritsee, jatkakaa...
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2231379Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va246933- 89846
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48752Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan66742Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48693- 81611
- 24605
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko67604- 109589
- 49578
Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan76578- 39569
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja302561Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34554Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27553Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47534Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64519Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94509